Jump to content

New Tsip Reef


Tsipouras

Recommended Posts

Γιάννη και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με άλγη, όχι καφέ αλλά πράσινη. Παιδευτικά με αντιφώσφορο και τα σχετικά αλλά δεν είδα αποτέλεσμα. Στο τέλος χρησιμοποίησα το ALGAEFIX  και στο μήνα πάνω καθάρισε το ενυδρείο. Από τότε δεν έχω δει ποτέ άλγη  

Link to comment
Share on other sites

Σταματη μου κ εγω το σκεφτηκα να σ πω την αληθεια...αλλα καταρχην ολοι μ λενε καλυτερα να το καταπολεμησω με φυσικους τροπους κ δευτερον χωρις να το λεω με σιγουρια μπορει το σκευασμα π λες να μην κανει για την καφε αυτη...

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιφωσφωρο ελπιζω να εχεις βαλει αρκετο δεν θα εχεις θεματα,βαλε ενα λαγο να στα καθαρισει.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με άλγη, όχι καφέ αλλά πράσινη. Παιδευτικά με αντιφώσφορο και τα σχετικά αλλά δεν είδα αποτέλεσμα. Στο τέλος χρησιμοποίησα το ALGAEFIX και στο μήνα πάνω καθάρισε το ενυδρείο. Από τότε δεν έχω δει ποτέ άλγη

Μια απο τα ίδια και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα ειδα τους ερημιτες να ψηλοτσιμπανε...αλλα θελει δουλεια!αντιφωσφορο εχω βαλει 150 γρμ στο ριακτορα.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νικολα ειδα τους ερημιτες να ψηλοτσιμπανε...αλλα θελει δουλεια!αντιφωσφορο εχω βαλει 150 γρμ στο ριακτορα.

Διπλασιασε και παιξε επιθετικα με τον λαγο

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα βαλω κ αλλο. .αλλαγη κανονικα σε δυο μηνες??επισης καμια ιδεα για τη σκονη αντιφωσφορου που γραφω προηγουμενος καμια ιδεα??

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα βαλω κ αλλο. .αλλαγη κανονικα σε δυο μηνες??επισης καμια ιδεα για τη σκονη αντιφωσφορου που γραφω προηγουμενος καμια ιδεα??

Κανενα θεμα φυσικα οχι σε 2 μηνες οποτε γεμισει.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν γεμισει??εγω λεω τον αντιφωσφορο ποτε τον αλλαζω??

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - Tsipouras
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν γεμισει??εγω λεω τον αντιφωσφορο ποτε τον αλλαζω??Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοω θα μετρας και οταν η τιμη ειναι σταθερη η ανεβαινει σημαινει οτι γεμισε αλλαγη με φρεσκο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...