Jump to content

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.Σε ένα καινούργιο ενυδρείο 235 λίτρα φυτεμένο με καμιά δεκαριά φυτά,ρίχνω μία ταμπλέτα CO2 κάθε 3 μέρες και ήθελα να μου πει κάποιος αν αρκεί αυτή η δόση για το συγκεκριμένο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Σε ένα καινούργιο ενυδρείο 235 λίτρα φυτεμένο με καμιά δεκαριά φυτά,ρίχνω μία ταμπλέτα CO2 κάθε 3 μέρες και ήθελα να μου πει κάποιος αν αρκεί αυτή η δόση για το συγκεκριμένο ενυδρείο

ολα ειναι πιθανα αγαπητε.εσυ θα μας πεις εαν παρατηρεις πχ σωστη αναπτυξη,η τυχον προβληματα...οπως επισης σε συναρτηση με την ανθρακικη σου σκληροτητα(την οποια δεν αναφερεις..)αν και κατα ποσο ''δινεις '' το σωστο διοξειδιο...επισης αν παρατηρεις σωστη φωτοσυνθεση,τα λιπασματα που χρησιμοποεις καθως και το φωτισμο σου....

βλεπεις τελικα οτι υπαρχουν παρα πολλοι παραγοντες που πρεπει να παρατηρεις,και να καταγραφεις......???? :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Μετράς pH και kH και μετά πας ΕΔΩ και βλέπεις αν έχεις λίγο ή πολύ CO2.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι υπάρχουν φυτά που χρειάζονται λίγο CO2 και φυτά που χρειάζονται πολλή έως πάρα πολλή. Καλό θα ήταν να ανέφερες και τη φυτά έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ανούμπιες 3 δράκαινες 1 κερατόφυλλο και 1 άλλο που είναι σαν γκαζόν (δε ξέρω πως λέγετε)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...