Jump to content

Lykourgos Reef!!!!!!!!


lykourgos

Recommended Posts

Σιγα τις γνωσεις ρε συ,θα το διαβασει και κανενας και θα νομιζει πως ειμαι κανενας γκουρου :hot:

Το φορουμ ειναι,δοξα τω Θεο,γεματο παιδια που μοιραζονται εμπειριες/αποριες και εκει ειναι η πραγματικη γνωση.....οποτε ολοι καθημερινα δινουμε απλοχερα γνωσεις!

Δεν χρειαζονται γνωσεις για να εχεις ενυδρειαρα αλλα λιγα βασικα πραγματακια και αγαπη για το χομπυ και οχι τον εαυτο σου :bigemo_harabe_net-143:  :bigemo_harabe_net-143: .

 

Ρε μπαγασα.....μπραβο σου ειπα??? :bigemo_harabe_net-115:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο!  

 

Λυκε.... αν εβαζες 2 φυλλα κοντρα πλακε, ιδιο σε χρωμα με το επιπλο και με μαγνητακια να  το "κολαγες" πανω στο επιπλο πως σου φαινετε? Και οταν θες να κανεις δουλεια στο Sump απλα θα τα ανοιγεις σαν καπακια.    

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο(παλι ρισκαρω αλλα το αξιζεις :usd: ) ρε λυκο,τρομερη δουλεια φιλε :bow:

Ωραια επιλογη στο ξυλο!Με τα πορτακια τι θα κανεις?Η ιδεα του ευγενειου ειναι πολυ καλη.

 

Και επειδη ειμαι και ριψοκινδυνος τυπος και μου αρεσει το ρισκο....ΜΠΡΑΒΟ ρε συ :jig:

Link to comment
Share on other sites

Λυκούργο εγώ θα το προτιμούσα μαύρο φίλε.. ορίστε! επιτέλους βρήκα κάτι μη τέλειο  στο ενυδρείο σου ! ! ! ! :usd: :usd: :usd:

 

πέρα απο τη πλάκα εμένα μου αρέσει αυτό το αεράτο κάτω μερος αρκει μέσα να είναι τακτοποιημένο, και το δικό σου είναι. Πάντως όντως θα προτιμούσα το μαύρο, δείχνει οτι θα πήγαινε και με το δωμάτιο περισσότερο :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια!

Ευγενιε αυτό θα γίνει στα πλαϊνά στημ φαστα παρτάκια θα βαλω τωρα για το χρώμα και εμένα μου αρέσει το μαύρο αλλά τα αλλα έπιπλα εχουν το χρώμα αυτό άσε που το ζήλεψα όταν είδα το χρώμα αυτό στου θαναση.

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο ωραια δουλεια με μαγνητακια πορτακια,στο χρωμα του ξυλου και απλα ενα χερι περασμενο βερνικη ξυλου ...πανεμοορφο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσεις βαλε και μια φωτο κατω απο την βαση οπου καθεται το ενυδρειο, εχεις βαλεις και εκει ενισχυσεις η απλα το ξυλο απο επάνω?

Τι ξυλο εχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο την βαση την εχεις περασει με κατι για την υγρασια η απλα βαψιμο?

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο ωραια δουλεια με μαγνητακια πορτακια,στο χρωμα του ξυλου και απλα ενα χερι περασμενο βερνικη ξυλου ...πανεμοορφο αποτελεσμα.

Ευχαριστω Νίκο μετα το Πάσχα θα τα βαλω κ αυτα να δω αν με βολεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσεις βαλε και μια φωτο κατω απο την βαση οπου καθεται το ενυδρειο, εχεις βαλεις και εκει ενισχυσεις η απλα το ξυλο απο επάνω?

Τι ξυλο εχεις βάλει?

Για ξύλο ειναι κόντρα πλακέ θαλάσσης οχι δεν έκανα καμία ενίσχυση απλα έντυσα την βάση

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο την βαση την εχεις περασει με κατι για την υγρασια η απλα βαψιμο?

Το ξύλο βάφτηκε με πλαστικό χρωμα η βάση βάφτηκε δηλαδη το στρατζαριστο στην αρχη πριν γεμησω το ενυδρειο αυτο που βλέπεις δεν αποτελεί βάση η ενίσχυση απλα κουμποσε στο στρατζαριστο

Link to comment
Share on other sites

Για ξύλο ειναι κόντρα πλακέ θαλάσσης οχι δεν έκανα καμία ενίσχυση απλα έντυσα την βάση

 

Α μεταλο ειναι η βαση , νομιζα οτι καθοτανε μονο στα ξυλα...

Link to comment
Share on other sites

αρχιζει και δειχνει σαν συνολο. :thumbsu:

Δίκιο εχεις εχω δουλεια ακομα πριν βαλω πόρτες θα αλλαξω λιγο υδραυλικά αναπλήρωση μετα τα ηλεκτρικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φτου φτου σκόρδα!! Κουκλιά είναι να σου ζήσουν! Καλορίζικο το νέο μέλος!

post-59162-0-81835700-1429140711_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ααχ αγαπη μου!!! Τρελα ο ψαρης Λυκο!!! Και το ολο συστημα στην εντελια!! Το χρωμα στο ξυλο που εβαλες!!

Αντε παντα τετοια και σιδερενιος!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...