Jump to content

Lykourgos Reef!!!!!!!!


lykourgos

Recommended Posts

Δεν εμφανιζε ρε Λυκούργο αυτό που ήθελα να σου πω δεν ξέρω γιατι!!να το χερεσαι τον ψαρακα πολυ ωραίος!!!

Link to comment
Share on other sites

Στολιδαρα-ενυδρειαρα-γυαλαρα-υφαλαρα και ****αρα!!! :jig:

Ολα ειναι ενα και ενα με πρωτο και καλυτερο ΕΝΑ το moorish!!

Ωραια ψαρια,τελεια κοραλια κτλ κτλ!

 

Μπραβοοοοοοο μπραβοοοοοο και μπραβοοοοοοο!!

Εχεις πετυχει κατι που αλλοι δεν πετυχαινουν(ουτε με τα προηγουμενα ουτε με τα τωρινα) σε 10ετιες+(με καθαρο χρονο 2-3ετη,ισως γι'αυτο) :bbq:

 

Ρεεεεεεε μπραβοοοοοοοοοο σου ειπααααααααα? :devil:

Και ειναι και μεγαλυτερη η μαγκια σου γιατι εισαι απλος χομπυστακος και χωρις επιπεδο....με αυτα τα δεδομενο εχεις καλουτσικο ενυδρειο....ασχετε :usd:  :usd:  :usd:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα θελω να βρω κατι να πω και δεν μπορω ....................εχω μεινει με το στομα ανοιχτο

Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ο  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να το χαιρεσε και να το βλεπεις να μεγαλωνει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιτό, απλό, αρμονικό και συνάμα πανέμορφο....να σου ζήσει ο ψάρακας!

Link to comment
Share on other sites

Ενυδρειο για πολλα μπραβο μεγειες ο olivaseus κουκλος.Ασε τα κοραλια να βγουν επιφανεια.Να το χαιρεσε Λυκουργο.

Link to comment
Share on other sites

παλί ζημιά πάθαμε.. :bigemo_harabe_net-122:

 

2 ερωτήσεις..

-τον αραγωνίτη πως τον κρατάς τόσο λευκό? στο δικό μου έχω χοντρόκοκο και παρότι δεν έχω ίχνος άλγης σε βράχια & υπόστρωμα, ο αραγωνίτης μου φαίνεται λίγο "βρώμικος"

- τι συνολική κυκλοφορία έχεις? πόσες φορές τα λίτρα σου?

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον αραγωνιτη εχω εναν αστέρια τρελο εργαλειο κυκλοφορια εχω 16000 λίτρα ίσως λίγο περισσότερο

 

ποιον αστερία έχεις?

 

σε χοντόκοκο αραγωνίτη, τι λες να κάνει δουλειά ?

Link to comment
Share on other sites

Λυκούργο δεν ξέρω ποιον έχεις αλλά κι εγώ που έχω archaster typicus τον κάνει τζαμί τον αραγωνιτη

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και απο μένα. Μια συμβουλή αν το είδωλο σου τρώει ρίξε κι αλλο ένα μέσα . Είναι κυκλοθημικό ψαρι και μπορει να σταματήσει ξαφνικά να τρώει απο αντίδραση που δεν βλέπει ένα αλλο είδος του στον ίδιο χώρο. Πολοί λίγοι το γνωρίζουν αυτό. Κάποτε έκανα είδωλο να φαει σαν τρελο βάζοντας ένα αλλο μέσα ενώ πριν είχε πεισμώσει και αρνιοταν να φάει οτιδήποτε. Τα κράτησα για αρκετό καιρό από όσο θυμάμαι.......

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και απο μένα. Μια συμβουλή αν το είδωλο σου τρώει ρίξε κι αλλο ένα μέσα . Είναι κυκλοθημικό ψαρι και μπορει να σταματήσει ξαφνικά να τρώει απο αντίδραση που δεν βλέπει ένα αλλο είδος του στον ίδιο χώρο. Πολοί λίγοι το γνωρίζουν αυτό. Κάποτε έκανα είδωλο να φαει σαν τρελο βάζοντας ένα αλλο μέσα ενώ πριν είχε πεισμώσει και αρνιοταν να φάει οτιδήποτε. Τα κράτησα για αρκετό καιρό από όσο θυμάμαι.......

Ευχαριστω για τα καλα σου λόγια και για την συμβουλή σου το ψαρι σε λιγο καιρό κλείνει ενα χρονο και δόξα το θεό τρωει και συμπεριφέρεται άψογα και επειδη για τα λίτρα εχω ήδη πολλα ψαρια 5 στον αριθμό αν αποφασίσω να βγάλω κάποιο ίσως και να προσθέσω ακομα ενα προς το παρών μένει στάσιμο το ενυδρειο απο προσθήκη ψαριού εως το τέλος καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερότητα σου είναι αυτή που λείπει σε πολλούς χομπιστες σήμερα. Για αυτο και αποτυγχανουμε πολλές φορές. Απλά αυτο το ψαρι σταματάει δυστυχώς απο το πουθενά να τρώει..... Έτσι ξαφνικά... Και εμένα έτσι ξαφνικά είχε σταματήσει και ένας φίλος μου είπε το μυστικό και το έσωσα. Αν δεις ότι σταματήσει επιχείρησε το και βλέπεις......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν τα νεα εχουν ως εξής το ενυδρειο περνάει για δεύτερη φορα σε 30 μερες bacterial bloom το νερό ειναι θολό τα κοραλια δεν εχουν καταλάβει τιποτα ´οπως και τα ψαρια εγω την εχω ακούσει με τις αλλαγες και τον καθαρισμό του εξοπλισμού που βγάζει μια κοκκινοκαφε γλυτσα και για ολα ευθύνομαι εγω που λόγο φόρτου εργασία ξεχνάω ποτε έριξα βακτήρια και έριξα 3 φορες σε 5 μερες! Και το έκανα δυο φορες σε ενα μηνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οοοο κρίμα ρε Λυκούργο τρέξιμο χωρίς λόγο τώρα....το ευτυχές είναι ότι οι οργανισμοί του ενυδρείου δεν πάθανε το παραμικρό!

 

(Ακόμα και ετσι το ενυδρείο τα σπάει! ;) )

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φίλε πάλι καλά που τα ζωντανά δεν πάθανε τίποτα!κουραγιο και θα το στρώσεις !!θα συμφωνήσω με τον Βασίλη ακόμη και έτσι φαίνεται τρέλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε συ το μονο παρηγορο ειναι οτι δεν εγινε μεγαλυτερη ζημια στα ζωντανα,για δοκιμασε wet skiming πιστευω θα βοηθησει .Θα βγαλεις τον αραγωνιτη?Αν ναι θεωρω οτι δεν ειναι η καταλληλη στιγμη .

Link to comment
Share on other sites

Λυκούργο χαίρομαι που τα ζωντανά σου είναι όλα καλά. Αυτό σημαίνει ότι το ενυδρείο δουλεύει σωστά και μπορεί να ανταπεξέλθει σε τυχόν στραβές.

Έτσι και αλλιώς παραμένει ένα φοβερό ενυδρείο από τα αγαπημένα μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...