Jump to content

Lykourgos Reef!!!!!!!!


lykourgos

Recommended Posts

Και το προγραμμα ταΐσματος εχει ως εξής

Ψαρια 1 φορα την ημέρα ενα μεγάλο φιλο άλγης σε μανταλάκι και 3 φορες ταισμα με flakes

Κοραλια ενα κύβο παπονε στις δέκα μερες και μια μέρα πριν αμινοξέα

Μια φορα την εβδομάδα reef snow με zeobak

Λυκούργο τα φύλλα άλγης απου που τα προμηθεύεσε ή είναι φτιαχτά;

Οσον αφορά το ενυδρείο σου όπως είπαν και οι προηγούμενοι θα ήταν μεγάλο κρίμα φίλε. Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα φύλλα τα παίρνω από το cosmozoo αλλά το έχουν και τα αλλά μαγαζια στην αθηνα όσο για το ενυδρείο ακόμα την παλεύω θα δείξει όσο περνάει ο καιρός

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα φύλλα τα παίρνω από το cosmozoo αλλά το έχουν και τα αλλά μαγαζια στην αθηνα όσο για το ενυδρείο ακόμα την παλεύω θα δείξει όσο περνάει ο καιρός

Ευχαριστώ φιλαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο πλακα κανεις? Ειναι κριμα ρε φιλε.Τελικα λιγο ο χρονος λιγο η κριση μας εχει επιρεασει ολους κατι.Βαστατε αδελφια οσο μπορειτε θα το περασουμε και αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα λόγο ελάχιστου χρόνου λόγο δουλειάς δεν έχω χρόνο να ανεβάσω καμία φωτογραφία αλλά και να θαυμάσω και τα δικά σας τα διαμάντια...

Όσο για την γυάλα μου όλα καλά πάνε έως τώρα στον απόλυτο αυτόματο θα προσπαθήσω στις επόμενες μέρες να ανεβάσω και φωτό!

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  Φίλε  δεν ξέρω αν τελικά σου αλλάξω γνώμη για την απόφαση που έχεις πάρει αλλά θα σου πω το εξής.....Έχω ένα γιο 9 χρονών πραγματικά διάολο...προχθές το βράδυ πήγε και μου έκλεισε το ρεύμα από το ενυδρείο..Δεν το κατάλαβα δυστυχώς.Εκείνη την νύχτα άλλαξε και η θερμοκρασία και έπιασε αρκετό κρύο στην Αθήνα...Δεν είχα κοράλια μέσα.......Το πρωι όμως έβλεπα όλα τα ψάρια μου έτοιμα να πεθάνουν όλα μαζί...πέφτανε κάτω με το ζόρυ αναπνεάνε κλπ...Ευτυχώς δεν με έποιασε πανικός...άνοιξα το ρεύμα έκλεισα το φώς στην επάνω γυάλα τελείως και τα πατζούρια....και άναψα μόνο το φως του σαμπ....γέμισα 5 φορές καυτό νερό από την βρίση σε μπουκάλι 1,5 λίτρου και το έχυνα στο σαμπ για να το δώσει επάνω μήπως και πετύχω την θερμοκρασία...Είχα φοβερά ψάρια μέσα και τα είχα πολύ καιρό...καταλαβαίνεις αφού δεν τα παράτησα εγώ  μετά από αυτό μην σε φοβίζει τίποτα...Τελικά δεν έχασα κανένα ψάρι....Αλλά όταν τα βλέπει ξαπλωμένα στον πάτο ξεφεύγεις από τον πανικό....Εγώ τα άφησα να ηρεμίσουν και βάζοντας το καυτό νερό κάπως τα συνέφερα....τα φώτα τα άναψα μετά από 4 ώρες....Σου εύχομαι να πάρεις την σωστή απόφαση....Μακάρι όλοι μας να είχαμε την σταθερότητα σου....Εγώ έχω πετάξει πολλά λεφτά σε ψάρια.....Γιατί πάντα με ενθουσιάζανε τα περίεργα.....Για να στρώσω όμως το ενυδρείο μου μάτωσα......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε συ,δεν βαζεις καμια τραγικη φωτο απο το παλιοτραγικο ενυδρειο σου? :usd:  :usd:  :usd:  :usd:  :usd:  :usd:  :usd:

 

+ 1 TΡΙΣ. !!!

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι ερχεται και η ωρα του pappone πανο και θα πρεπει να γινει "πολεμος" παλι στη κουζινα και αναζητησεις για φρεσκα υλικα :jig:

 

Αλλα νομιζω πως φοβαται να βαλει φωτο ρε συ......απο τοτε που ο γκουρου δεν εχει επαφες μαζι του το ενυδρειο παει κατα διαολου και ισως δεν θελει να δειξει το ποσο τραγικο εγινε. :hocky:

Δεν πειραζει λυκο,θα παμε να τον παρακαλεσουμε να μοιραζεται παλι τις γνωσεις που "ανακαλυπτει" και θα απογειωθει παλι ο κουβας σου ρε :usd:  :usd:

Θα του βαλεις και ενα χαλακι να κοιμαται διπλα στο ενυδρειο και θα δεις πως θα στο κανει αυτος :jig:

 

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, σφιρίχτε μου όταν είναι για το παπόνε!! θελω να συμμετέχω στη διαδικασία! :) :) :) Αν θέλετε το κάνουμε στη δικιά μου κουζίνα που δεν παίζει γυναίκα για να μας τρέξει! :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφτασααααα!!!!

Στην κουζίνα του Πάνου εννοείται .....

Link to comment
Share on other sites

Με κατω απο 20 να ξερεις πως δεν επιτρεπεται η εισοδος :jig:  :jig:

Οταν ξεκινησουν οι "εργασιες" θα γινει ενημερωση γιατι ο λυκος τρεχει και αυτος με τη δουλεια και πρεπει να πεσει πολυ συγχρονισμος :hot:

Κοιτα που μεγαλωσαμε και μας κανουν τη ζωη δυσκολη οι υποχρεωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Με κατω απο 20 να ξερεις πως δεν επιτρεπεται η εισοδος :jig::jig:

Οταν ξεκινησουν οι "εργασιες" θα γινει ενημερωση γιατι ο λυκος τρεχει και αυτος με τη δουλεια και πρεπει να πεσει πολυ συγχρονισμος :hot:

Κοιτα που μεγαλωσαμε και μας κανουν τη ζωη δυσκολη οι υποχρεωσεις!

Μακαρι να ειμασταν ακομα μαθητες!!!!!

Τωρα φτανουμε σπιτια μας αργα το βραδυ και κανουμε τα παντα αστραπη μπας και κοιμηθουμε καμια ωρα παραπανω!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαρίστως να μαζευτούμε για να μαγειρέψουμε χρόνο πρέπει να βρω διότι έχω μπόλικο φόρτο εργασίας σύντομα θα ανεβάσω και φωτογραφίες το ενυδρείο ευτυχώς στον αυτόματο πάει παρά πολύ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπον, στη κουζίνα μου η δουλεια!! γουστάρω, στείλτε προτεινόμενες μέρες να συγχρωτιστούμε. Προτείνω μερα..κυριακη! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη δεν μπορω εγω ρε σεις :hocky:

Απο δευτερα βραδακυ εως πεμπτη μεσα ομως!

Να περασει αυτη η εβδομαδα και το κανονιζουμε!Και παμε να να κανουμε χαλια την κουζινα του πετρου για αλλαγη λυκο :jig:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριακη δεν μπορω εγω ρε σεις :hocky:

Απο δευτερα βραδακυ εως πεμπτη μεσα ομως!

Να περασει αυτη η εβδομαδα και το κανονιζουμε!Και παμε να να κανουμε χαλια την κουζινα του πετρου για αλλαγη λυκο :jig:

Αδερφέ κανόνισε το όπου θες απλά πάρε τηλέφωνο για ενημερώσει διότι τρέχω με την δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη δεν μπορω εγω ρε σεις :hocky:

Απο δευτερα βραδακυ εως πεμπτη μεσα ομως!

Να περασει αυτη η εβδομαδα και το κανονιζουμε!Και παμε να να κανουμε χαλια την κουζινα του πετρου για αλλαγη λυκο :jig:

Εαν εννοεις τι δικια μου κουζινα οχι πεπονια θα φτιαξουμε

Ζαντα θα γινουμε!!!θα δεις χημικες ενωσεις απο οινοπνευματα στο στομαχι !!!αχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Τον πανο εννουσα ρε πετραν γμ το μυαλο μου αλλα αφου εχεις και εσυ κουζινα διαθεσιμη τοτε ακομα καλυτερα.

Βλεπω εχουμε πολλες επιλογες για το χωρο και αυτο ειναι καλο...λετε να φωναξουμε και τον γκουρου??? :hysterical:

Φυσικα θα μας τα κανει τοσα  :bigemo_harabe_net-187:  :bigemo_harabe_net-187:  γιατι φτιαχνει την καλυτερη συνταγη αλλα τι να κανεις,χαλαλι του ρε μαγκες....θα μας κανει σοφοτερους και τα κοραλια μας αααααλλα τοσα....οπως τα δικα του...ξερετε :bigemo_harabe_net-58:

 

Περα απο την πλακα απο εβδομαδα να το φτιαξουμε :bigemo_harabe_net-64:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν και καθυστερημένα εχτές έβγαλα 2 φωτογραφίες με το κινητό το ενυδρείο πάει μια χαρά δεν έχω καμία απώλεια οι ρουτίνες είναι πολύ διαφορετικές απο το παρελθόν αλλαγή νερού μια στις έξι εβδομάδες μετρήσεις δυο μέρες μετά την αλλαγή και τίποτα άλλο απο τροφή για Κοραλία παπονε τρεις μέρες πριν την αλλαγή νερού και αμινοξέα μια μέρα πριν το παπονε τα ψάρια δυστηχως δεν τρώνε κάθε μέρα μιας και δεν προλαβαίνω τα φώτα ανοιχτά αυτά τα λίγα το καλό είναι οτι δεν υπάρχει καμία απώλεια όλα πάνε μια χαρά και με ωραία χρώματα δυστηχως οι φωτογραφίες είναι απο κινητό και δεν μπορούν να αποτυπώσουν την πραγματικότητα

20151114_232604_zpstoztw3af.jpg

20151114_232610_zpsugh0zwm2.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...