Jump to content

Είστε Τρελοί...


Recommended Posts

Είστε τρελοί εσείς οι ενυδρειόφιλοι!!! :usd:
Δεν ξέρω κι εγώ πόσους μήνες είχα να μπω στο ΑΖ και βρίσκω 2 μηνύματα με ημερομηνίες Ιουλίου και Οκτωβρίου 2014 να με ρωτάνε για το στρώσιμο και για τη συνύπαρξη οργανισμών μέσα σε ένα ενυδρείο. :ninja:

Ελπίζω όλοι παλιοί καλοί συμφορουμίτες και φίλοι να είστε καλά :)
Για τους νέους (που σίγουρα θα είναι και πάρα πολλοί από τότε που έχω να ασχοληθώ με το φόρουμ) ελπίζω να έχουν καλά μυαλά και να ακούνε τους παλαιούς! Και για να κάνω το κήρυγμά μου:
1) Δεν υπάρχουν καρχαριάκια γλυκού νερού! Gallagher και λοιπά ψάρια που στη φύση ξεπερνάνε το μισό μετρό μήκος ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ για οικιακά ενυδρεία!
2) Δεν υπάρχουν "πλακόστομοι", "πλεκόστομοι", "γλείφτες" (πολλές φορές αναφέρονται κι ως "γλύφτες" ή "γλίφτες" :P )... Υπάρχουν ΓΑΤΟΨΑΡΑ και κάποια από αυτά αναφέρονται με τη γενική "μπακαλίστικη" ονομασία "plecos" και είναι το καλύτερο είδος ψαριού που υπάρχει στον πλανήτη Γη :D
3) Δεν υφίσταται ενυδρείο 5-10 λίτρων, παρά μόνο αν φιλοξενεί, γαρίδες, σαλιγκάρια, φυτά ή Betta "μονομάχο" (ΕΝΑΝ) και ΠΑΝΤΑ με φίλτρο.
4) To ενυδρειακό χόμπι είναι υπέροχο! Ακούστε τους πιο έμπειρους και δε θα το μετανιώσετε :)

Αυτά τα κλισέ από μένα... :P

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλος, εδώ μας τα χάλασες λιγάκι. Όσο απουσίαζες ξέρεις τι τσακωμούς και καντήλια έχουμε ρίξει για τους "γλείφτες" που δε τους λένε έτσι αλλα "πλέκο"; παναήρια έχουμε γίνει.....και έρχεσαι εσυ τωρα να μας πεις οτι δε λέγεται ούτε "πλέκο" αλλα γατόψαρο;;;;;; Ξεκινάς νέες μάχες, χαχαχαχαχαχα

Δε σε γνωρίζω λοιπόν απο παλιά και σε καλωσορίζω!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν σε ξερω αλλα ναι ΕΙΜΑΣΤΕ (και εσυ μεσα φυσικα) τρελλοι!!!!

Χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ kalliroi, χαίρεται!

Καλώς ήρθες ξανά! Είμαι από τη "νέα γενιά", αλλά σε "γνωρίζω" από όσα έχω διαβάσει εδώ. :)

Υ.Γ. Μερικοί τους λένε και "γλύπτες" :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες ξανά! Δεν σε γνωρίζω, όντας σχετικά νέος.

Το μόνο που μου έχει μείνει από τότε που είδα ποστ σου είναι η υπογραφή σου. :bow:

:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν αποδέχομαι τον όρο τρελός και αν θες μπορούμε να τον αναλύσουμε με αναλύσεις περί αναλύσεων άκρος ορθολογικά.

Παρόλο αυτά ως ευγενικός άνθρωπος σε ξανά καλωσορίζω έως ότου ξανά χαθείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Νικο.

Οπως τα περισσοτερα παιδεια εδω μεσα ( νεοι ) σε εχουμε γνωρισει απο τα αρθρα σου.

Προσωπικα εγω σε εχω γνωρισει σε μια εκδηλωση του φορουμ.

Η παρουσια των παλιων οπως αναφερεις ειναι χρησιμη σε οοολα τα επιπεδα.

Θα χαρουμε παρα πολυ να σε εχουμε παλι κοντα μας.

Με εκτιμηση Δημητρης.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν είμαστε τρελοί! Τρελοί είναι όλοι οι άλλοι που είναι ...έξω...(απο το Δαφνί!!) :kookoo::hysterical::lmao:

Καλώς ήρθες Νικόλα πάλι κοντά μας!

Link to comment
Share on other sites

Είστε τρελοί εσείς οι ενυδρειόφιλοι!!! :usd:

..................

..................

.................

....................

4) To ενυδρειακό χόμπι είναι υπέροχο! Ακούστε τους πιο έμπειρους και δε θα το μετανιώσετε :)

Γιατί εσύ δεν είσαι ;

Πέτρα έριξες ; !!!!

Το ήθελες και το είπες ; ή σου ξέφυγε ;

Ο καλύτερος βοηθός που είχα ποτέ στο ασθένειες και θεραπείες και τον ευχαριστώ πολύ για πράγματα που μου έμαθε !

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω λοιπόν αφού επέστρεψες να μείνεις μια και οι νεώτεροι χρειαζόμαστε την εμπειρία των πιο παλιών :)

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Δημήτρη να επιστρέψει .............

Ήταν μεγάλη η προσφορά του στο Aquazone και πολλά απο αυτά που προσέφερα και εγω , οφείλωνται σε αυτό τον άνθρωπο που με τον αφανή ( αρκετές φορές ) τρόπο του με δραστηριοποιούσε !!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν παρατηρώ το ευχάριστο γεγονός ότι έχετε πλέον και αρκετές γυναίκες! Την τελευταία φορά που ήμουν εδώ μέσα ήταν sausage festival (για να το θέσω ευγενικά :P ).

O giorgosmarios είναι η απόδειξη του είστε τρελοί για δέσιμο! Nickname "giorgosmarios" και υπογράφει Δημήτρης! Μπανάρετέ τον όσο είναι νωρίς!!!

Αγαπητέ Σταμάτη... Είναι γνωστό ότι δε γουστάρω καθόλου την επικοινωνία μαζί σου! Οπότε σε παρακαλώ να μην ξαναπευθυνθείς προς το άτομό μου! Το ξέρω ότι είναι τιμή σας να είμαι μαζί σας και μου το αναγνωρίζω! Δε σας αξίζω! ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ! :bigemo_harabe_net-119:

Χαίρομαι μεταξύ άλλων που βλέπω Χρήστο και South!!! To "χαίρομαι" μην το πάρετε τοις μετρητοίς :bigemo_harabe_net-115:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Δημήτρη να επιστρέψει .............

Ήταν μεγάλη η προσφορά του στο Aquazone και πολλά απο αυτά που προσέφερα και εγω , οφείλωνται σε αυτό τον άνθρωπο που με τον αφανή ( αρκετές φορές ) τρόπο του με δραστηριοποιούσε !!!

Φορώντας ψηλοτάκουνα κι ένα στρινγκ, του έκανα αέρα με τεράστιο πούπουλο την ώρα που έγραφε στο AZ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως αν μείνω, θα χρειαστώ πάλι ψυχοφάρμακα... Έλαβα προσωπικό μήνυμα που με ρωτάει αν έχω όντως 1200 γαλόνια ενυδρείο!
Για να σας φύγει η απορία, είναι 1966 γαλόνια, αλλά το δηλώνω ως 1200άρι :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο για το μονομαχο θα πρεπει να πας σε κατι μεγαλυτερο!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο για το μονομαχο θα πρεπει να πας σε κατι μεγαλυτερο!!!!!1

Δε φτάνει το οικοδομικό τετράγωνο για κάτι άλλο... Άστον να βασανίζεται και να περιορίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Stormtrooper.....ειμαι κι εγω αλλος ενας νεος που σιγουρα δεν με ξερεις.....εγω ομως σε ''ξερω''.....απο τα παλιοτερα ποστ σου,απο το τι γραφεις στο προφιλ σου(γελαω καθε φορα που το διαβαζω!),απο την υπογραφη σου,ακομα και απο το nickname σου!

Εγω θα πω welcome back και οτι ολοι χρειαζομαστε ανθρωπους με εμπειρια στο χομπυ σαν την δικια σου!

Υ.Γ. Ουτε πλεκο τωρα οι γλειφτες???????Οχι ρε φιλαρακι γιατι μας μπερδευεις τωρα που το συνηθισαμε!!!!! :D

Έγινε επεξεργασία - georgerocks
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...