Jump to content

Φανταριλικι(Νεοι)


Recommended Posts

Παιδες συμφορουμιτες(δεν αφορα συμφορουμιτισες το θεμα) καλησπερα σας

Με την ευκαιρια που εφτασε και η σειρα μου να υπηρετησω τη μανα πατριδα ( Α ΕΣΣΟ '15) ειπα να ανοιξω το θεματακι εαν υπαρχουν κ αλλοι "ψαρακες" και που παρουσιαζονται oπως και χρησιμες συμβουλες απο τους παλιοτερους.

Ας ξεκινησω εγω:

Κεντρο Εκπαιδευσης Υλικου Πολεμου(ΚΕΥΠ) Λαμια στις 20/01/2015 Πεζικο.

Έγινε επεξεργασία - Gatilaras
Link to comment
Share on other sites

Καλη θητεια απο μενα ρε νεος!Χαχα...Μια συμβουλη εχω να σου δωσω,ζητα να πας στους καταδρομεις.Θα κανεις πραγματα που πολλα απ αυτα δεν θα σου ξαναδωθει ευκαιρια να τα κανεις στη ζωη σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλη θητεια!! Δεν υπαρχεις νεος και παλιος πλεον, μπενακης βγαινακης και τα μυαλα στα καγκελα!! Βασικες αρχες πειθαρχειας, 3 γευματα την ημερα και καμια κατασκηνωσει εαν εισαι τυχερος( ή ατυχος, εξαρταται απ το ποσο σου αρεσει)....

Link to comment
Share on other sites

μια μπαρουφα ειναι ο στρατος , ΑΔΙΚΑ χαμενοι 9 μηνες..

αδικα μενεις ξυπνιος... αδικα , αδικα , αδικα...

οπως και να΄χει προσπαθησε να μεινεις σε μοναδα υλικου πολεμου, θα κανεις την ζωη σου! :D

αν γουσταρεις , πανε ειδικες δυμαμεις.. αν δεν γουσταρεις (οπως εγω, ασχετως εαν βρεθηκα στα χειροτερα) , κοιτα να πας καπου χαλαρα και κοντα στο σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

O στρατός ειναι ωραίο πραγμα!

Ειναι η τελευταία ευκαιρία/περίοδος πριν τη μεγάλη βουτιά στο λάκο με τα σκ@τ@!

Κοιτα να τον ευχαριστηθείς γιατί δεν ξαναχει :)

Οπου και να πας μια χαρα ειναι! Τα ευκολα / δύσκολα κοκ που ακούς ειναι για τους βουτυράτους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη θητεια νεος!

Συμβουλη απο παλιο...μακρυα απο μπλεξιματα παντος ειδους. Να περασει και να συνεχισεις τη ζωη σου. Θα σου προτεινα και εγω να δηλωσεις ειδ.δυναμεις για να κανεις και κατι διαφορετικο και ωραιο, αλλα ειναι δικο σου το θεμα.

Υ.Γ. Ο υπνος μειωνει τη θητεια. Και κανενα στραβοξυλοπαλιο να βρεις δεν πειραζει....εμπειρια ειναι και αυτο.

Καλη θητεια φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λογικα και λογω σχολης ισως με στειλουν στις διαβιβασεις( Τηλεπικοινωνιες και Δικτυα ) αλλα οπως κ να ΄χει γενικα ουτε το αγχος με εχει φαει ουτε εχω κανα φοβο για το τι κ πως κ απο στραβοξυλα δεν εχω παραπονο,τοσα χρονια σε σχολεια,σχολες κτλ εχω συναντησει ουκ ολιγα κ παντα εκανα υπομονη αρα δεν νομιζω να εχω κ εδω θεμα.Το μονο που με ανυσηχει ειναι οι "τουρκικες",αλλη εμπειρια λεμε!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρεπει!! Τωρα στα 24 θα γινουμε αντρες!! Αφησα και το μουστακι μ και ειμαι σαν μουτζαχεντιν :P

Έγινε επεξεργασία - Gatilaras
Link to comment
Share on other sites

O στρατός ειναι ωραίο πραγμα!

Ειναι η τελευταία ευκαιρία/περίοδος πριν τη μεγάλη βουτιά στο λάκο με τα σκ@τ@!

Κοιτα να τον ευχαριστηθείς γιατί δεν ξαναχει :)

Οπου και να πας μια χαρα ειναι! Τα ευκολα / δύσκολα κοκ που ακούς ειναι για τους βουτυράτους!

Αν έχεις βουτήξει στα "σκατά" είναι απλά 9 χαμένοι μήνες από τη ζωή σου, που βέβαια γνωρίζεις κάποιους ανθρώπους(αξιόλογους και μη) και μαθαίνεις να εκτιμάς κάποια από τα πράγματα που μέχρι τώρα είχες δεδομένα!

Αν έχεις την τρέλα και θες να δοκιμάσεις καινούρια πράγματα πάνε όπως σου είπαν και ποιο πάνω Ε.Δ. αν όχι κοίτα εκεί που θα σε στείλουν μετά το κέντρο να εκμεταλλευτείς τις γνώσεις σου και να μπεις σε κανένα κεπικ να περάσει ποιο γρήγορα η θητεία σου!

Αυτά από εμένα και καλή θητεία να έχεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τα ευκολα/δυσκολα πιστευω καθαρα οτι ειναι στον ανθρωπο.Ενα ξαδερφακι μ που μπηκε το Νοεμβριο πηρε μεταθεση για ριζια πριν απο καμια 15αρια μερες,διαβαζε στο νετ οτι ειναι χαλι κλπ κλπ.Ε τελικα μου λεει οποτε μιλαμε οτι μακαρι να μεινει εκει να τελειωσει τη θητεια του.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ευκολα/δυσκολα πιστευω καθαρα οτι ειναι στον ανθρωπο.Ενα ξαδερφακι μ που μπηκε το Νοεμβριο πηρε μεταθεση για ριζια πριν απο καμια 15αρια μερες,διαβαζε στο νετ οτι ειναι χαλι κλπ κλπ.Ε τελικα μου λεει οποτε μιλαμε οτι μακαρι να μεινει εκει να τελειωσει τη θητεια του.

Για μένα , όλα είναι θέμα "συναδέλφων" ;) Εννοώ το πως θα περάσεις εξαρτάται από τα άτομα με το οποία θα συναναστέφεσαι 24ώρες το 24ωρο. :)

Link to comment
Share on other sites

μαθαίνεις να εκτιμάς κάποια από τα πράγματα που μέχρι τώρα είχες δεδομένα!

μεγαλη κουβεντα αυτη!!! θα την θυμηθεις! ;)

καλη θυτεια απο μενα και καλη αποφυλακιση ;)

και οι διαβιβασεις ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χάσεις 9 μήνες εντελώς τσάμπα αμέ να γενεις κατδρομεας. Όταν οι άλλοι θα φύγανε σκοπιά εσύ θα τραγουδας αίμα να με και ότι νανε, Μ16 να βαρανε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλη θητεια φιλε μου!τωρα βεβαια ο στρατος ειναι μια μεγαλη βολτα!επειδη θα δεις αρκετα θα ακουσεις περισσοτερα να θυμασαι ενα πραγμα μονο< εκεί που σταματάει η λογική ξεκινάει ο στρατός>! :bigemo_harabe_net-53:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ολα τα σχολια!εγω σου ευχομαι απο τωρα καλος πολίτης!

Υ.Γ. Οτι χρειαστεις απο συμβουλες,αποριες κλπ στειλε πμ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...