Jump to content

γατοψαρο


Recommended Posts

Αυτη ειναι η πρωτη μου διμοσιευση και ειμαι πολλη χαρουμενος που ειμαι μελος σε αυτη τη σελιδα :bowdown::thumbup: .Λοιπον θα ηθελα να πω οτι εχω 1 γατοψαρο εδω 1,5 χρονο.Οταν το πηρα ηταν 3 εκ. τωρα μετα απο 1,5 χρονια ειναι 4 εκ.Αυτο ειναι φυσιολογικο , κανονικα δεν θα επρεπε να ειχε μεγαλωσει αρκετα; :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε. Εάν μπορείς ανέφερε πιο είδος γατόψαρου έχεις σε τη ενυδρείο ζει για να λάβεις πιο ολοκληρωμένη απάντηση.

Υ.Γ.

Εάν δεν γνωρίζεις πιο είδος γατόψαρου έχεις μια φωτογραφεία θα βοηθούσε πολλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στο ΑΖ δεν μας εγραψες ομως σε ποσα λιτρα το εχεις και τι ειδους Γατοψαρο ειναι.Καλο διαβασμα και καλη συνεχεια. :bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν γνωρίζεις πιο είδος γατόψαρου έχεις μια φωτογραφεία θα βοηθούσε πολλή.

Δεν γνωριζω ποιο ειδος ειναι αλλα θα βαλω φοτο.

Link to comment
Share on other sites

η το ειδος που εχεις δεν μεγαλωνει...αλλα και ο βασικοτατος παραγοντας ειναι οτι ακομη και αν μεγαλωνει, παιζουν ρολο τα λιτρα σου για να μεγαλωσει σωστα................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι να βγαλω τη φοτο για να σας βοηθησω λιγο , μηπως το αναγνωρισετε , ειναι ασπρο με κοκκινα ματοια και 4 μουστακια.Το συγκεκριμενω γατοψαρο το εχω δει σε καταστημα(ψαριων), και σε καφε χρωμα.Ελπιζω να σας βοηθησα εστω και λιγο , για πιο αναλιτικα σε λιγο(φοτο).

Έγινε επεξεργασία - 50 cent
Link to comment
Share on other sites

το ειδος που εχεις δεν μεγαλωνει

το εχω δει σε ενα καταστημα το ιδιο 7-8 εκ.

Link to comment
Share on other sites

Για κορυντόρας αλμπίνο μου κάνει η περιγραφή.

Μήπως είναι αυτό ;

post-249-1175429911_thumb.jpg

Για βάλε την φώτο να δούμε.

Έγινε επεξεργασία - SW1IXC
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ειναι.Εψαξα σε ενα σαιτ και το βρηκα με το ονομα corydoras aeneus ομως το καφε χρωμα.Αδικα θα βγαλω φοτο αφου με προλαβε ο φιλος SW1IXC .

Link to comment
Share on other sites

Κανεις; ;):thumbup::bowdown:

ορεξη να εχεις να διαβαζεις..!!!!!

λινκ1

λινκ2

λινκ3

καλο ξεμπερδεμα..... :D;)

Link to comment
Share on other sites

ορεξη να εχεις να διαβαζεις..!!!!!

λινκ1

λινκ2

λινκ3

Ευχαριστω , ομως δεν γραφει πουθενα για το μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 5 πόντους.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΚΑΙ Η ΦΟΤΟ.

Μου φαίνεται ότι έχεις χρησιμοποιήσει φλας με την φωτογράφιση που έκανες. Καλύτερα να το αποφεύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι , τα επηρεαζει αρνητικα;

Ναι! Ζημιά μπορεί να κάνει ακόμα και ο κοινός φακός, ειδικά όταν τα φώτα του ενυδρείο είναι κλειστά. ( Μην το προσπαθήσεις )

Link to comment
Share on other sites

Εχω τραβήξει μέχρι σήμερα, περισσότερες από 7.000 ψηφιακές φωτογραφίες στα ενυδρεία μου, εκ των οποίων το 90% περίπου, με φλας. Δεν θυμάμαι να έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα τρόμου ή φόβου στα ψάρια, πλην μιας περίπτωσης ενός άρρωστου γκουράμι, που λόγω του στρες από την ταλαιπωρία του, φοβόταν και τη σκιά του... Μέχρι και οι οτόκυκλοι όταν τους τραβάω, δεν τρομάζουν.

Πιστεύω ότι η χρήση του φλας κατά τη λήψη φωτογραφιών, δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στα ψάρια εάν γίνεται σωστά και προσεκτικά (αναμμένα φώτα ενυδρείου, αργές κινήσεις φωτογράφου, σχετικά αραιές λήψεις, όχι πολύ δυνατή λάμψη, ησυχία στον περιβάλλοντα χώρο κλπ).

Κυρίως τεχνικό πρόβλημα υπάρχει με τη χρήση του φλας, εάν δεν προσέχουμε τις σχετικές αντανακλάσεις στα τζάμια ή τις πολύ βαθιές σκιές που δημιουργεί και που αλλοιώνουν την αισθητική της φωτογραφίας μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να βγαλεις καμια φοτογραφια,η να μου διξεις καποια σελιδα σχετικα με τους οτοκυκλους;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...