Jump to content

Manolisreef


manolisreef

Recommended Posts

Τι λες τωρααα!!

Ουτε που ειχα προσεξει πως εχεις πυργο 

 

Το νερο απο το sump απο που ανεβαινει?

φιλε παυλο η επιστροφη ερχεται απο δυο εξοδους, ακριβως κατω απο καθε νησακι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 517
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει φόβος σε περίπτωση διακοπής

ρεύματος να γυρίσει όλο το νερό στο sump?

Έγινε επεξεργασία - paul.asty
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φόβος σε περίπτωση διακοπής

ρεύματος να γυρίσει όλο το νερό στο sum

κοιτα εχω βαλει βαλβιδα αντεπιστροφης την εχω τσεκαρει αρκετες φορες τωρα ειναι και θεμα τυχης να σου κατσει στραβη.ειναι λιγο ρισκο.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω βαλει βαλβιδα αντεπιστροφης την εχω τσεκαρει αρκετες φορες τωρα ειναι και θεμα τυχης να σου κατσει στραβη.ειναι λιγο ρισκο.

 

Αν και πρακτικο, μεγαλο ρισκο .....

Εχεις καποιο λινκ γι αυτες τις βαλβιδες;;

 

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω βαλει βαλβιδα αντεπιστροφης την εχω τσεκαρει αρκετες φορες τωρα ειναι και θεμα τυχης να σου κατσει στραβη.ειναι λιγο ρισκο.

Αααα δεν ηξερα οτι μπορουμε να βρουμε τετοιες βαλβιδες

Link to comment
Share on other sites

Αν και πρακτικο, μεγαλο ρισκο .....

Εχεις καποιο λινκ γι αυτες τις βαλβιδες;;

 

δεν εχω καποιο λινκ αλλα σε καταστημα με pvc σωληνωσεις σιγουρα θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η βαλβιδα.

http://www.shop-meeresaquaristik.de/PVC-fittings-tubes/PVC/25-mm/PVC-Schraegsitz-Rueckschlagventil-25mm::4821.html

εχει ο σταματιου.

την ειχα και γω ,και δεν ειχε πρόβλημα. όμως την εβγαλα για 100% σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι απαραδεκτος που δεν εμαθες,οχι πολλα,εστω 1-2 πραγματακια στον γκουρου για να κανει εστω το 1% και αυτος το κακομοιρης,να μοιαζει το ενυδρειο του με το δικο σου!!!!

Δεν θα τον γλεντησω αλλο.....το κανουν οι φωτο σου αν και ο σατυρος θα λεει πως αυτος εκανε το ενυδρειο σου ετσι :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :jig:  :jig:  :jig:

 

Μανωλαρε τι εχεις κανει ρε φιλε!!! :bow:  :bow:  :bow:  :bow:

Απιστευτο ενυδρειο!Απο που να το πιασω και που να τελειωσω!

Τα ζωντανα σου ειναι ολα ενα και ενα,εχωντας απιστευτη εικονα και χρωματα,μεγαλα μεγεθη,πανεμορφα ψαρια....δεν ξερω τι μου αρεσει περισσοτερο!

Μπραβο ρε μαγκα και ευχαριστουμε που μας εμπνεεις :bow:

ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!

τελικα φιλε μιχαλη ειχες απολυτο δικιο απ οτι ακουω, οχι μονο λεει οτι εχει βαλει χερι στο ενυδρειο μου και το εχει παει μπροστα με τις τεραστιες γνωσεις του ο σατυρος ΓΚΟΥΡΟΥ αλλα λεεει οτι μου εχει αγορασει κοραλια μου εχει δωσει φραγκαρες απο το ενυδρειο του και επισης μου εχει δανεισει και εξοπλισμο διαμορφωμενο απο αυτον, :bigemo_harabe_net-76:  :bigemo_harabe_net-76:  :bigemo_harabe_net-76:     η πλακα ειναι που επιστρεφει κοραλια που αγορασε πριν κανα μηνα σε ξενες φραγκιερες για service. να σαι καλα ρε ΓΚΟΥΡΟΥ για το ομορφα σου.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:  :hysterical:  

Ρε μανωλη μου ο βλακας ειναι προβλεψιμος,παντα μπορεις να μαντεψεις τι θα σκαρφιστει και τι θα ξεστομισει το φαντασμενο μυαλουδακι του!

Πρεπει να τον αφηνεις να ζει το παραμυθακι του!Ζει σε μια λλη πραγματικοτητα.σε ενα παραλληλο συμπαν.

Αααααα ρε γκουρου-νεμεσιτα-πολυλογαριασμοσιτα τι γελια που χαριζεις να ξερες........τωρα και σε παγκοσμιο επιπεδο :hysterical:

Το τι ξεφτυλικι και κραξιμο εχεις φαει,τωρα και σε παγκομια κλαση......μονο να ξερες...μονο να ξερες :jig:  

 

Περα απο την πλακα....

Καποιους ανθρωπους πρεπει να τους αφηνεις στη βλακεια τους,να δειχνεις ανωτεροτητα,κατανοηση,συμπονια και ολα αυτα τα γλυκα συναισθηματα και αντιδρασεις....υπαρχουν δυστυχως και μερικες περιπτωσεις,οπως αυτη του βλακογκουρου που πρεπει να δειχνεις δοντια-νυχια και να τον ξεφτυλιζεις/ξεβρακωνεις.Οχι μονο για να καταλαβει οτι δεν ειναι αυτο που νομιζει(αν κ αρκει να κοιταξει το βουρκο του για να καταλαβει τη πλανη που ζει) αλλα κ για να προειδοποιηθουν-προστατευθουν και οι υπολοιποι ανυποψιαστοι χομπυστες.Αν και δεν του παιρνει πολυ να απο-δειξει ποιος ειναι.

 

Μανωλη μου αστον να λεει....

1.Οταν εσυ ειχες ενυδρειο αυτος η μονη σχεση που ειχε με τη θαλασσα ηταν τα καλοκαιρια που εβαζε τα μπρατσακια του.Απλα μωρε μπερδευεται γιατι ειχε ενυδρειο για κανενα χρονο+ παλαιοτερα και δυστυχως εχει μεινει εκει.Οποτε πως μπορει αυτος να εχει συμβαλει στο απιστευτο ενυδρειο σου πες μου.Απλα κοιτωντας το???Ρεεεεε μηπως ειναι τελικα σουπερ ηρωας?Με ειδικη ικανοτητα το "βλεμμα του γκουρου" που κανει τα ενυδρεια στολιδια???λες ρε?

Αν ειναι ετσι γκουρου.....ριξε και μια "ματια του γκουρου" και στο δικο σου ρε....μη μαγευεις μονο τ'αλλα ενυδρεια.Εισαι τοσο αλτρουιστης που κρατας τις δυναμεις σου για τα αλλα ενυδρεια?

 

2.Σου εχει δωσει φραγκαρες????? :hysterical:  :hysterical:

Απο τι ρε?Απο φαντασια?Αυτος δεν εχει κρατησει ζωντανο ουτε φραγκακι πως να σου δωσει φραγκαρες???....και μαλιστα ζωντανες? :D

Και να σου πω κ μια αληθεια......και σου εδινε κατι να ξερεις δεν θα ηταν απο την καλη του τη καρδια....θα στο εδινε πρωτον για να σε εκανε να νοιωθεις υποχρεωμενος και να του δωσεις κ εσυ κατι....χ10 μαλιστα και δευτερον γιατι στο δικο του δεν θα μπορουσε να το κρατησει ζωντανο και θα ηθελε να το σωσει....μονο ετσι θα πιστευα οτι σου εδωσε κατι οσον αφορα ζωντανους οργανισμους.

 

3.Ελα ρε?"Πειραζει" και εξοπλισμους τωρα?

Τον βλεπω να ανοιγει κανενα συνεργιο που θα λεγεται "Ο γκουρου" και θα κwλοφτιαχνει ενυδρειακο εξοπλισμο(ξερεις οπως αυτα για τα αυτοκινητα που βαζουν προφυλακτηρες ,αεροτομες κτλ)

"Τσιπαρουμε ριακτορες ασβεστιου,βαζουμε προφυλακτηρες σε σκιμμερ,αεροτομες σε rimless ενυδρεια,ανθρακονημα σε κυκλοφορητες,κρανη σε ψαρια για ασφαλης απλωτες,αεροσακους στον πατο του ενυδρειου σε περιπτωση που πεσει κανενας βραχος,βαφες σε κοραλια για να φαινονται ζωντανα σε περιπτωση θανατου-σε αυτο εχουμε προσωπικη εμπειρια ετων-,bucket καθισματα για να μην σωριαζεστε στο εδαφος οταν συνειδητοποιειτε μια στραβη στο ενυδρειο,αναρτησεις για βαση ενυδρειου ωστε να κινειται στο ρυθμο της εφυλιας και γενικα των μαλακων-lps κοραλιων,φιμε τζαμια ωστε να μην βλεπουν τα ψαρια και τα κοραλια σας την απογοητευση σας οταν πεθαινουν και επιρεαστουν ψυχολογικα,καραντινες με λειτουργια τουαλετας-οταν πεθανουν με ενα κουμπι να "πηγαινουν κατω"-,service και αλλαγη λαδιων κοραλιων και οτι αλλη αναγκη εχετε"......7 αιωνες εμπειριας :ninja:

 

4. :hysterical:  :hysterical:

Στελνει τα κοραλια του για service??????

Ε αυτη τη δουλεια θα κανουν οι ανθρωποι που του δινουν η' πουλανε κοραλια.Θα του τα δινουν...θα τα κραταει ενα μηνα....θα τους τα ξαναδινει πισω για κανενα 2μηνο να τα συνεφερουν και μετα ξανα τα ιδια.

Θα βγαζει και καμια φωτο οταν ειναι φρεσκα φρεσκα να εχει να θυμαται και να ξεγελαει τον εαυτο του....γιατι τους αλλους δεν του ξεγελαει δυστυχως.

Αυτος αν ειχε ενυδρειο της προκοπης θα ειχε φωτο του παντου.....στο δρομο,στις στασεις λεωφορειων,θα το εκανε γκραφιτι σε τοιχους,αβαταρ,θα ειχε φορουμ και μπλογκ αφιερωμενο σε αυτο,διαφημιση στην τηλ.

Τωρα?Γαργαρα....αυτος ειναι το καλο με το να μη βαζεις φωτο.....κανεις δεν ξερει τι εχασες γιατι κανεις δεν ξερει τι ειχες!!!

Και οταν κανεις μια εισαγωγουλα κανεις τον αστεριμσο του γκουρου.

Καπως ετσι φτανουμε και στο παγκοσμιο ναυαγιο του.

Αλλα ο κακομοιρης τα χανει πριν καν προλαβει να πιασει κοραλινη η κολλα και να μπορει να ξεγελασει τον κοσμο και να λεει πως ειναι κοραλια αιωνων... :lmao:

 

Γνωριζει 10 ανθρωπους και καταφερνει μεσα σε ενα μηνα να κανει 15 εχθρους και αντιπαθειες.Αλλη μια ειδικη ικανοτητα του σουπερ γκουρου,του batγκουρου,σαρουμανογκουρου,γκουρουχομπιτ,antγκουρου, fantastic 4 γκουρου,γκουρουthor κτλ κτλ

Και ξερεις προσπαθει να ξεγελαει παιδια που εχουν "επιπεδο" σαν χομπυστες....που μεταφραζεται σε πολλα-μεγαλα κοραλια για να πεσει ψαλιδισμα και αφαιμαξη!

Τι να παρει απο τους υπολοιπους....ακομα και το λατρεμενο του κυρηγμα φαινεται βαρετο εκει!

 

Πραγματικα οταν θα σταματησει το χομπυ θα μου λειψει...θα χαθει το γελιο απο τα χειλη μας ρε γμτ :waaa:  :waaa:

Αναλαμβανω πρωτοβουλια παιδες....θα μαζεψω υπογραφες οχι μονο να του δωσουμε κοραλια(αυτο ειναι το ευκολο).....αλλα να πηγαινουμε να του συντηρουμε το ενυδρειο.Δεν μπορει ολοι οι υπολποι να εχουν πανεμορφα ενυδρεια κ εκεινος να εχει ταφο.Λιγο κατανοηση και συμπονια....χριστουγεννα ειναι ρε σεις.....

Νεμεσιτα-γκουρουσιτα-διπλολογαριοασμοσιτα-παγκοσμιορομπισιτα....μεινε στο χομπυ....ασε το γελιο στα χειλη μας!!!

 

Σορρυ για το παραληρημα αλλα ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε.....

 

 

Και για να τον γλεντησεις λιγο ακομα ρε μανωλη.....βαλε μια ωραια γενικη φωτο του ενυδρειου σου!!!

Ετσι για να αφησουμε λιγο τον τιτανικο και να μπουμε παλι στο χομπυ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε μιχαλη πραγματικα εχεις κανει εργοχειρο,μιλαμε αριστουργηματικος ο λογος σου.δεν ειναι παραληρημα αυτο ειναι μια πολυ μικρη αναφορα ,αφου για να μιλησεις για αυτον θες πραγματικα ενα φορουμ ολοκληρο με θεμα καθαρα το ΓΚΟΥΡΟΥ και μονο.ξερεις με διαχειριστες και συντονιστες .ποσο τεραστιο δικιο εχεις εκει που αναφερεις στο 2,που σου δινει οτι σου δινει να σε κανει να νιωθεις υποχρεωμενος να στα παρει 10πλασια και μαλιστα με μια θρασυτατη επιμονη που ο καθε ευγενης ανθρωπος να μη μπορει να πει οχι.προσπαθει να εισβαλει με το ζορι σε καθε σπιτι μπας και ασελγησει η υπεξαιρεσει οτιδιποτε του κατσει στο ματι ενυδρειακου και μη.και ενα πραγμα που παρατηρησα ειναι οτι το ματι του παντα παει στο καλυτερο.οπως λενε και στα μερη μου, του τρελου το ματι στο μεγαλο κομματι.περα ομως τη μινη αναφορα σε αυτον.να προσπαθησουμε να προστατεψουμε παιδια χομπυστες που ισως να μη γνωριζουν περι  τινος προκειται,γιατι πραγματικα οπως λες γνωριζει 10 και κανει εχθρους 15.θελει πολυ μεγαλη προσπαθεια αυτο φιλε μιχαλη να το καταφερεις ειναι ναι το MEGA φαινομενο τομαριο ΓΚΟΥΡΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

 Διαβαζοντας το παραληρημα του Μιχαλη, μπορει καποιος να πει, ενταξει υπερβολες κατι εχει μαζι του κτλ. Όμως δυστυχως αυτό είναι το ελαχιστο που μπορεις να πεις

γι αυτόν τον γελοιοειδεστατο ανθρωπο ΓΚΟΥΡΟΥ. Ενας ελεεινος, αγενέστατος, θρασυτατος υπερόπτης που προσπαθει με κάθε τροπο να εισχωρησει στο σπιτι του

χομπιστα(που εχει ένα σοβαρο ενυδρειο, ώστε να μπορει να κανει αφαιμαξη) και ν αρχισει ν ασελγει στο ενυδρειο και όχι μονο. 

 Το σχεδιο εχει ως εξης

το πρωτο σταδιο είναι να σε υποχρεωσει κανοντας σε να νιωσεις πως σε βοηθησε. Και αυτό το κανει με ένα απλο τροπο. ¨παρε και δοκιμασε αυτό και θα δεις¨

αφου σου τα πρηξει, στο τελος λες | καλα δωσε να δοκιμασω | (δε σταματα να στα πρηζει μεχρι να υποκυψεις στη μα..κια του)

 Εδώ υπαρχουν δυο ενδεχομενα

       α)παιρνεις αυτό που σου δινει, το βαζεις στην ακρη και του λες οκ φοβερο για να σταματησει να στα πρηζει.

       β)το εφαρμόζεις και χανεις το ενυδρειο

Αν κανεις το α παει στο επομενο σταδιο που είναι

     ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ. και στα ξαναπρηζει ασταμάτητα κάθε μερα.(γενικα η μέθοδος είναι να στα πρηζει)

Αφου σε ¨υποχρεωσε" από ευγενεια τον καλεις στο σπιτι να δει το στολιδι σου. εδώ αρχιζουμε ΗΡΘΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ. ΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ.ΒΑΛΕ

ΚΕΙΝΟ.ΠΙΑΣΕ ΤΟ ΑΛΛΟ. και καταληγει ΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΒ ΚΟΥΚΛΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΛΕ ΜΟΥ..ΑΡΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΤΡΙΝΙ και γενικα κοψε απ όλα.

αν δει και καμια κοπελα (φιλη, αδελφη, ξαδερφη κτλ)να περιφερεται στο σπιτι, εκει εχουμε κι αλλα.κανονισε να βγουμε, δωσε τηλ φαβεβουκ κτλ.

Αφου παιρνεις χαμπαρι περι τινος πρόκειται διακριτικα και ευγενικα προσπαθεις να βαλεις τα ορια σου.Αυτος όμως δε χαμπαριαζει από ευγενιες

ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ? ΕΡΧΟΜΑΙ.

 Αν δεν υποκυψεις στις ηλιθιότητες του, ο τσακωμος είναι αναπόφευκτος.

Εδώ αρχιζει το τελος ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΨΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕΣ κτλ ,και καταληγουμε ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΛΛΟ

και γυρναει και λεει ψεματα εκει που δεν τον ξερουν καλα (πλεον δεν υπαρχουν)

αυτή είναι η μεθοθος του ανθρωπου ΓΚΟΥΡΟΥ με λιγα λογια.

 Μανωλη, σα χθες θυμαμαι που σου ανοιξα την πορτα και σε ειδα με τον καζανοκεφαλο ανθρωπο γκουρου να στεκει στο πλαι σου. το θυμασαι?τι ειπε?

ΗΡΘΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ. και εγω διακριτικα με τα ματια σου εγνεψα     παρτον και γυγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

 Όμως αυτό ηταν .Ηταν πια αργα, με βοηθησε και μενα (όπως και σενα) αθελα μου, και τωρα του χρωσταω και εγω ένα φωτιστικο λεντ που σου εφτιαξε αφου εσυ

του ζητησες, προκειμενου να μετατρεττψιττ

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προκειμενου να μετατρέψεις το ποταπο ενυδρειακι που ειχες, σε αυτό το τελειο συστημα που εχεις τωρα.

Τωρα του χρωσταμε και δυο ζωντανο βραχο που πηρε από white corals(ακουσες ηλιθιοτητα Μακη,ζωντανος βραχος από whitecorals)

κατι ultra rare κοραλια ,και το χρεος κάθε μερα ανεβαινει.

Τωρα Μανο μου δεν ξεχρεωνουμε ακομα και τα ενυδρεια μας να πουλήσουμε.

Περα απο την πλακα ο Μιχαλης

Καποιους ανθρωπους πρεπει να τους αφηνεις στη βλακεια τους,να δειχνεις ανωτεροτητα .υπαρχουν δυστυχως και μερικες περιπτωσεις,οπως αυτη του βλακογκουρου που πρεπει να δειχνεις δοντια-νυχια και να τον ξεφτυλιζεις για να προειδοποιηθουν-προστατευθουν και οι υπολοιποι ανυποψιαστοι χομπυστες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι αυτος ο γκουρου ρε παιδιά;; Πειτε μας να ξερουμε μη μας ερθει φαντης-μπαστουνι στην πόρτα. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οτι ο γνωστος γκουρου εφερε το χομπι στην ελλαδα ειναι λιγο πολυ γνωστο.

αυτο που ισως δεν γνωρίζετε είναι πως, εταιριες όπως ΑΤΙ ,FAUNA,ECOTECH,

KORALLEN,GIESEMANN,GROTECH και γενικα κάθε εταιρια που σεβεται τον

εαυτο της, προκειμενου να βγαλει ένα προιον στην αγορα πρωτα συμβουλευεται

τον δικο μας γκουρου.Ο οποιος παντα εχει να κανει καποιες διορθωσεις.

να μαθετε ολοι πως τους υφαλους ολου του κοσμου από καραιβικη μεχρι αυστραλια

τους επιθεωρεί ποιος άλλος? ε? μα φυσικα ο δικος μας γκουρου.

μαλιστα το τσουναμι το 2004 το προκαλεσε ο γκουρου όταν ρυθμισε την κυκλοφορια

της θαλασσας στον ινδικο ωκενο ετσι ώστε να μην υπαρχουν νεκρα σημεια και

ανεβασει η θαλασσα νο3. με τα γνωστα αποτελασματα.

μαλιστα προσφατα εχει δημιουργησει ένα νέο μεταλαγμενο ειδος κοραλιου(gouroupora) το

οποιο ζει εξω από το νερο.μαλιστα κυριοι εξω από το νερο.το μονο που

θελει είναι να το ποτιζεις με νιτρικα αλατα ,και γι αυτό το λογο ο μεγας γκουρου

εχει βγαλει ο ιδιος το αναλογο σκευασμα. μαλιστα ενώ εμεις ενώ εμεις οι αδαεις

προσπαθουμε με κάθε τροπο να αφαιρέσουμε να νιτρικα από τα ενυδρεια μας,

αυτος ο αθεόφοβος τα ριχνει  και αδιαφορει που δεν υπαρχει τεστακι να τα μετρισει.

παιδια τι να λεμε ο ανθρωπος είναι μιλια μακρια,εχει φυγει το εχει τερματισει δυο,τρεις

πεντε δεκα εκατο φορες.πλεον καλιεργει κοραλια όχι μονο στον αρη ,ακομα και σε αλλους

γαλαξιες σε αλλα ηλιακα συστηματα . δινει τα φωτα του και σε εξωγήινους ώστε να

μπουν και αλλοι στο χομπι. τι reef central και τετοια εδώ μιλαμε για reef universe

ετη φωτος μακρια. κοραλια σε αναερόβιες συνθηκες ? δεν περιγραφω αλλο

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε μιχαλη πραγματικα εχεις κανει εργοχειρο,μιλαμε αριστουργηματικος ο λογος σου.δεν ειναι παραληρημα αυτο ειναι μια πολυ μικρη αναφορα ,αφου για να μιλησεις για αυτον θες πραγματικα ενα φορουμ ολοκληρο με θεμα καθαρα το ΓΚΟΥΡΟΥ και μονο.ξερεις με διαχειριστες και συντονιστες .ποσο τεραστιο δικιο εχεις εκει που αναφερεις στο 2,που σου δινει οτι σου δινει να σε κανει να νιωθεις υποχρεωμενος να στα παρει 10πλασια και μαλιστα με μια θρασυτατη επιμονη που ο καθε ευγενης ανθρωπος να μη μπορει να πει οχι.προσπαθει να εισβαλει με το ζορι σε καθε σπιτι μπας και ασελγησει η υπεξαιρεσει οτιδιποτε του κατσει στο ματι ενυδρειακου και μη.και ενα πραγμα που παρατηρησα ειναι οτι το ματι του παντα παει στο καλυτερο.οπως λενε και στα μερη μου, του τρελου το ματι στο μεγαλο κομματι.περα ομως τη μινη αναφορα σε αυτον.να προσπαθησουμε να προστατεψουμε παιδια χομπυστες που ισως να μη γνωριζουν περι  τινος προκειται,γιατι πραγματικα οπως λες γνωριζει 10 και κανει εχθρους 15.θελει πολυ μεγαλη προσπαθεια αυτο φιλε μιχαλη να το καταφερεις ειναι ναι το MEGA φαινομενο τομαριο ΓΚΟΥΡΟΥ.

Μανωλαρε φυγε...τρεξε οσο πιο μακρυα μπορεις και αστον να τον φαει η μιζερια του φιλε!

Στην αρχη πραγματικα τον λυπομουν αλλα ειναι τετοιο σιχαμα που δεν ειναι για λυπηση.

Επειδη ξερω παρα μα παρα...μα παρα πολυ καλα το ξεφτυλισμο τρωει σε π.μ και εντος ελλαδας αλλα πλεον ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ...κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μην τα κανω υπογραφες και αβαταρ για να εχει εικονα τι λεγεται..... απλα χαλαρωσε και απολαυσε τη καταντια του.

Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να νομιζεις πως εισαι αφρο και να εισαι στον πατο της θαλασσας και μαλιστα να γινονται ολα πισω απο τη πλατη σου.

Εδω τον βλαξ τον κοροιδευουν την ιδια στιγμη που τον βλεπουν. :hysterical:  :hysterical:

Τον συναντανε γνωστοι και του λενε που εισαι ρε τι κανεις?και πριν να γυρισει πλατη πλακωνονται στα τηλεφωνα και λενε...ελα ρε ειδα τον γκουρου,δεν μπορεις να φανταστεις παλι τι ελεγε :hysterical:  :hysterical:

 

Φαντασου να ειχε και ενυδρειο της προκοπης τι θα εκανε μονο αυτο σου λεω!Εδω κανει το παγωνι με το ταφο ρεεεεεε

Εγω λιωνω που εχει τοσο καιρο ενυδρειο και ακομα δεν εχει ενυδρειο ρε....και καποια παιδια μεσα στους εξι μηνες πετυχαν τα 10πλασια απο τον τραχανα!

 

Αστον στην καταντια του.....

Δεν μπορεις ποσο τον τρωει μεσα του που ποτε δεν ειχε και ποτε δεν θα κανει ενυδρειο σαν το δικο σου :bigemo_harabe_net-122:

Αυτη ειναι η καλυτερη τιμωρια του και φυσικα ο ξεφτυλισμος που δεχεται πισω απο την πλατη του εκει που νομιζει πως κανει επανασταση :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Διαβαζοντας το παραληρημα του Μιχαλη, μπορει καποιος να πει, ενταξει υπερβολες κατι εχει μαζι του κτλ. Όμως δυστυχως αυτό είναι το ελαχιστο που μπορεις να πεις

γι αυτόν τον γελοιοειδεστατο ανθρωπο ΓΚΟΥΡΟΥ. Ενας ελεεινος, αγενέστατος, θρασυτατος υπερόπτης που προσπαθει με κάθε τροπο να εισχωρησει στο σπιτι του

χομπιστα(που εχει ένα σοβαρο ενυδρειο, ώστε να μπορει να κανει αφαιμαξη) και ν αρχισει ν ασελγει στο ενυδρειο και όχι μονο. 

 Το σχεδιο εχει ως εξης

το πρωτο σταδιο είναι να σε υποχρεωσει κανοντας σε να νιωσεις πως σε βοηθησε. Και αυτό το κανει με ένα απλο τροπο. ¨παρε και δοκιμασε αυτό και θα δεις¨

αφου σου τα πρηξει, στο τελος λες | καλα δωσε να δοκιμασω | (δε σταματα να στα πρηζει μεχρι να υποκυψεις στη μα..κια του)

 Εδώ υπαρχουν δυο ενδεχομενα

       α)παιρνεις αυτό που σου δινει, το βαζεις στην ακρη και του λες οκ φοβερο για να σταματησει να στα πρηζει.

       β)το εφαρμόζεις και χανεις το ενυδρειο

Αν κανεις το α παει στο επομενο σταδιο που είναι

     ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ. και στα ξαναπρηζει ασταμάτητα κάθε μερα.(γενικα η μέθοδος είναι να στα πρηζει)

Αφου σε ¨υποχρεωσε" από ευγενεια τον καλεις στο σπιτι να δει το στολιδι σου. εδώ αρχιζουμε ΗΡΘΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ. ΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ.ΒΑΛΕ

ΚΕΙΝΟ.ΠΙΑΣΕ ΤΟ ΑΛΛΟ. και καταληγει ΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΒ ΚΟΥΚΛΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΛΕ ΜΟΥ..ΑΡΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΤΡΙΝΙ και γενικα κοψε απ όλα.

αν δει και καμια κοπελα (φιλη, αδελφη, ξαδερφη κτλ)να περιφερεται στο σπιτι, εκει εχουμε κι αλλα.κανονισε να βγουμε, δωσε τηλ φαβεβουκ κτλ.

Αφου παιρνεις χαμπαρι περι τινος πρόκειται διακριτικα και ευγενικα προσπαθεις να βαλεις τα ορια σου.Αυτος όμως δε χαμπαριαζει από ευγενιες

ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ? ΕΡΧΟΜΑΙ.

 Αν δεν υποκυψεις στις ηλιθιότητες του, ο τσακωμος είναι αναπόφευκτος.

Εδώ αρχιζει το τελος ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΨΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕΣ κτλ ,και καταληγουμε ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΛΛΟ

και γυρναει και λεει ψεματα εκει που δεν τον ξερουν καλα (πλεον δεν υπαρχουν)

αυτή είναι η μεθοθος του ανθρωπου ΓΚΟΥΡΟΥ με λιγα λογια.

 Μανωλη, σα χθες θυμαμαι που σου ανοιξα την πορτα και σε ειδα με τον καζανοκεφαλο ανθρωπο γκουρου να στεκει στο πλαι σου. το θυμασαι?τι ειπε?

ΗΡΘΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ. και εγω διακριτικα με τα ματια σου εγνεψα     παρτον και γυγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

 Όμως αυτό ηταν .Ηταν πια αργα, με βοηθησε και μενα (όπως και σενα) αθελα μου, και τωρα του χρωσταω και εγω ένα φωτιστικο λεντ που σου εφτιαξε αφου εσυ

του ζητησες, προκειμενου να μετατρεττψιττ

 

 

προκειμενου να μετατρέψεις το ποταπο ενυδρειακι που ειχες, σε αυτό το τελειο συστημα που εχεις τωρα.

Τωρα του χρωσταμε και δυο ζωντανο βραχο που πηρε από white corals(ακουσες ηλιθιοτητα Μακη,ζωντανος βραχος από whitecorals)

κατι ultra rare κοραλια ,και το χρεος κάθε μερα ανεβαινει.

Τωρα Μανο μου δεν ξεχρεωνουμε ακομα και τα ενυδρεια μας να πουλήσουμε.

Περα απο την πλακα ο Μιχαλης

Καποιους ανθρωπους πρεπει να τους αφηνεις στη βλακεια τους,να δειχνεις ανωτεροτητα .υπαρχουν δυστυχως και μερικες περιπτωσεις,οπως αυτη του βλακογκουρου που πρεπει να δειχνεις δοντια-νυχια και να τον ξεφτυλιζεις για να προειδοποιηθουν-προστατευθουν και οι υπολοιποι ανυποψιαστοι χομπυστες.

 

 

οτι ο γνωστος γκουρου εφερε το χομπι στην ελλαδα ειναι λιγο πολυ γνωστο.

αυτο που ισως δεν γνωρίζετε είναι πως, εταιριες όπως ΑΤΙ ,FAUNA,ECOTECH,

KORALLEN,GIESEMANN,GROTECH και γενικα κάθε εταιρια που σεβεται τον

εαυτο της, προκειμενου να βγαλει ένα προιον στην αγορα πρωτα συμβουλευεται

τον δικο μας γκουρου.Ο οποιος παντα εχει να κανει καποιες διορθωσεις.

να μαθετε ολοι πως τους υφαλους ολου του κοσμου από καραιβικη μεχρι αυστραλια

τους επιθεωρεί ποιος άλλος? ε? μα φυσικα ο δικος μας γκουρου.

μαλιστα το τσουναμι το 2004 το προκαλεσε ο γκουρου όταν ρυθμισε την κυκλοφορια

της θαλασσας στον ινδικο ωκενο ετσι ώστε να μην υπαρχουν νεκρα σημεια και

ανεβασει η θαλασσα νο3. με τα γνωστα αποτελασματα.

μαλιστα προσφατα εχει δημιουργησει ένα νέο μεταλαγμενο ειδος κοραλιου(gouroupora) το

οποιο ζει εξω από το νερο.μαλιστα κυριοι εξω από το νερο.το μονο που

θελει είναι να το ποτιζεις με νιτρικα αλατα ,και γι αυτό το λογο ο μεγας γκουρου

εχει βγαλει ο ιδιος το αναλογο σκευασμα. μαλιστα ενώ εμεις ενώ εμεις οι αδαεις

προσπαθουμε με κάθε τροπο να αφαιρέσουμε να νιτρικα από τα ενυδρεια μας,

αυτος ο αθεόφοβος τα ριχνει  και αδιαφορει που δεν υπαρχει τεστακι να τα μετρισει.

παιδια τι να λεμε ο ανθρωπος είναι μιλια μακρια,εχει φυγει το εχει τερματισει δυο,τρεις

πεντε δεκα εκατο φορες.πλεον καλιεργει κοραλια όχι μονο στον αρη ,ακομα και σε αλλους

γαλαξιες σε αλλα ηλιακα συστηματα . δινει τα φωτα του και σε εξωγήινους ώστε να

μπουν και αλλοι στο χομπι. τι reef central και τετοια εδώ μιλαμε για reef universe

ετη φωτος μακρια. κοραλια σε αναερόβιες συνθηκες ? δεν περιγραφω αλλο

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical: .....ξεραθηκα αλλα ταυτοχρονα μερικα σημεια τα πετυχες διανα :bigemo_harabe_net-122:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι οταν τα λεει αυτα

-"ανακαλυψα το χομπυ"

-"ειμαι γκουρου του θαλασσινου στην ελλαδα"

-"μιλαω με αυτη την εταιρια και μου ζητανε συμβουλες"

-"θα σου κανω το ενυδρειο διαμαντι"

-"μονο το δικο μου ενυδρειο αξιζει ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ πισω.Το ενα εχει αυτο,το αλλο εν εχει αυτο κτλ"

-"ελα μωρε σιγα τους χομπυστες δεν εχουν επιπεδο.Ημιμαθεις και αδιαβαστοι ειναι ολοι"

-"ελα μωρε που να γραφω τωρα...δεν ειναι οτι με εχουν ξεφτυλισει...ειναι οτι δεν εχουν επιπεδο οι ανθρωποι...πολυ πισω σου λεω"

Και ποσα αλλα που θελουμε οντως ενα φορουμ αποκλειστικα αφιερωμενο σε αυτον οπως ειπε ο μανωλης....λες δεν μπορει πλακα κανει!Αποκλειται να τα εννοει και να ειναι τοσο βλαξ και υπεροπτης.

Και ομως ρε φιλε ειναι,πραγματικα τα πιστευει και τα εννοει!Και εκει ειναι που τα χανεις....λες τωρα τι να κανω με αυτον ρε γμτ!Να τον ξυπνησω?Να τον αφησω να ζησει το παραμυθακι και το ονειρο του?

 

Η πλακα ειναι πως θελει να κανει καινοτομιες και ολα καταληγουν απο καινοτομιες σε νεκροτομες :hysterical:

Παει και αντιγραφει κινησεις που κανουν αλλοι και τις οικειοποιειται και το παιζει εφευρετης ρε και καινοτομος.Πολυ κριμα που οχι μονο δεν πιανει το ψεμα αλλα δεν πιανουν και αυτα που αντιγραφει.Παλι βουρκος παραμενει το ενυδρειο και αυτος συνεχιζει να αναρωτιεται τι στο καλο παει στραβα :bigemo_harabe_net-101:

Αποθεωνει αυτα που χρησιμοποιει αυτος και μειωνει αυτα που δουλευουν ολοι οι υπολοιποι.....οι οποιοι παρεπιπτωντος εχουν αξιολογα ενυδρεια η' τουλαχιστον μπορουν να κρατανε ζωντανα τα κοραλια χωρις service....

Και φυσικα οταν δεν του δουλεψουν τα κανει γαργαρα και τα ριχνει σε οτιδηποτε αλλο,αν τον κανεις ρομπα...

Εχει δαγκωσει με κοραλια τοσο κοσμο.....εχει κανει τοσες εισαγωγες και ακομα δεν εχεις ενυδρειο βρε φλουδα....ποτε θα ξυπνησεις....

 

Τοσο μυθομανη χομπυστα(ελα μια πλακα καναμε) δεν εχω ξαναδει ποτε μα ποτε!Με τετοια επαρση,τοσο φαντασμενο και υπεροπτη δεν εχει ξαναυπαρξει.

Εχω δει ενα-δυο αλλα αυτοι ηταν σε σχετικα μικροτερο βαθμο και τουλαχιστον ειχαν πολυ ωραια ενυδρεια οποτε μπορουσες να πεις...ε ενταξει τουλαχιστον κατι απο αυτα που λεει ειναι σωστα αφου το ενυδρειο του ειναι ομορφο.Αυτος?Απο που στο καλο αντλει τετοια αυτοπεποιθηση δεν ξερω :bigemo_harabe_net-128:

Ξερεις ειναι σαν αυτους που βαζουν μια φανελα του jordan και νομιζουν οτι εμαθαν μπασκετ και πανε για καρφωματα.....αλλα σπανε δοντια,ποδια,χερια....

Ξερεις νομιζουν πως θα κανουν αυτο....

 

Αλλα τελικα καταφερνουν αυτο.......

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

 

Το να σε κατηγορει ομως για αυτα που ανεφερες μανωλη παει πολυ....και αν αρχισω το δημοσιο γλεντι για προσωπικα του θεματα και κυνηγητα δεν θα ξαναβγει απο το σπιτι...

 

Μανωλη δυστυχως εσυ το λαθος που εκανες ειναι το οτι εχεις πανεμορφο ενυδρειο και εισαι κ ευγενικο παιδι....δηλαδη ησουν το καταλληλο κοροιδο....για αρμεγμα και κυρηγμα :bigemo_harabe_net-95:

Την πατησαν κ αλλα παιδια ετσι...μην ανησυχεις...

Τωρα πλεον που τον απεφυγες και τη γλυτωσες συνεχισε να κανεις αυτο που αγαπας και να το κανεις τοσο καλα.

Μην τον αφησεις να σε απογοητευσει και να σε επιρεασει.

Επιτηδες το κανει για να σε κανει να το σιχαθεις και να μην ασχολεισαι με το χομπυ και το ενυδρειο αλλα και τις παρεες που εχεις κανει....σε αντιθεση με αυτον που πια δεν του εχει μεινει ανθρωπος.

 

Βαλε μια γενικη φωτο του ενυδρειου σου λεω :bigemo_harabe_net-146:

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω!! :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: Και ας μη ξέρω ποιος είναι!! Μια υποψία έχω για να είμαι ειλικρινής.

Έγινε επεξεργασία - Loukas Agelopoulos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι οταν τα λεει αυτα

-"ανακαλυψα το χομπυ"

-"ειμαι γκουρου του θαλασσινου στην ελλαδα"

-"μιλαω με αυτη την εταιρια και μου ζητανε συμβουλες"

-"θα σου κανω το ενυδρειο διαμαντι"

-"μονο το δικο μου ενυδρειο αξιζει ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ πισω.Το ενα εχει αυτο,το αλλο εν εχει αυτο κτλ"

-"ελα μωρε σιγα τους χομπυστες δεν εχουν επιπεδο.Ημιμαθεις και αδιαβαστοι ειναι ολοι"

-"ελα μωρε που να γραφω τωρα...δεν ειναι οτι με εχουν ξεφτυλισει...ειναι οτι δεν εχουν επιπεδο οι ανθρωποι...πολυ πισω σου λεω"

Και ποσα αλλα που θελουμε οντως ενα φορουμ αποκλειστικα αφιερωμενο σε αυτον οπως ειπε ο μανωλης....λες δεν μπορει πλακα κανει!Αποκλειται να τα εννοει και να ειναι τοσο βλαξ και υπεροπτης.

Και ομως ρε φιλε ειναι,πραγματικα τα πιστευει και τα εννοει!Και εκει ειναι που τα χανεις....λες τωρα τι να κανω με αυτον ρε γμτ!Να τον ξυπνησω?Να τον αφησω να ζησει το παραμυθακι και το ονειρο του?

 

Η πλακα ειναι πως θελει να κανει καινοτομιες και ολα καταληγουν απο καινοτομιες σε νεκροτομες :hysterical:

Παει και αντιγραφει κινησεις που κανουν αλλοι και τις οικειοποιειται και το παιζει εφευρετης ρε και καινοτομος.Πολυ κριμα που οχι μονο δεν πιανει το ψεμα αλλα δεν πιανουν και αυτα που αντιγραφει.Παλι βουρκος παραμενει το ενυδρειο και αυτος συνεχιζει να αναρωτιεται τι στο καλο παει στραβα :bigemo_harabe_net-101:

Αποθεωνει αυτα που χρησιμοποιει αυτος και μειωνει αυτα που δουλευουν ολοι οι υπολοιποι.....οι οποιοι παρεπιπτωντος εχουν αξιολογα ενυδρεια η' τουλαχιστον μπορουν να κρατανε ζωντανα τα κοραλια χωρις service....

Και φυσικα οταν δεν του δουλεψουν τα κανει γαργαρα και τα ριχνει σε οτιδηποτε αλλο,αν τον κανεις ρομπα...

Εχει δαγκωσει με κοραλια τοσο κοσμο.....εχει κανει τοσες εισαγωγες και ακομα δεν εχεις ενυδρειο βρε φλουδα....ποτε θα ξυπνησεις....

 

Τοσο μυθομανη χομπυστα(ελα μια πλακα καναμε) δεν εχω ξαναδει ποτε μα ποτε!Με τετοια επαρση,τοσο φαντασμενο και υπεροπτη δεν εχει ξαναυπαρξει.

Εχω δει ενα-δυο αλλα αυτοι ηταν σε σχετικα μικροτερο βαθμο και τουλαχιστον ειχαν πολυ ωραια ενυδρεια οποτε μπορουσες να πεις...ε ενταξει τουλαχιστον κατι απο αυτα που λεει ειναι σωστα αφου το ενυδρειο του ειναι ομορφο.Αυτος?Απο που στο καλο αντλει τετοια αυτοπεποιθηση δεν ξερω :bigemo_harabe_net-128:

Ξερεις ειναι σαν αυτους που βαζουν μια φανελα του jordan και νομιζουν οτι εμαθαν μπασκετ και πανε για καρφωματα.....αλλα σπανε δοντια,ποδια,χερια....

Ξερεις νομιζουν πως θα κανουν αυτο....

 

Αλλα τελικα καταφερνουν αυτο.......

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

 

Το να σε κατηγορει ομως για αυτα που ανεφερες μανωλη παει πολυ....και αν αρχισω το δημοσιο γλεντι για προσωπικα του θεματα και κυνηγητα δεν θα ξαναβγει απο το σπιτι...

 

Μανωλη δυστυχως εσυ το λαθος που εκανες ειναι το οτι εχεις πανεμορφο ενυδρειο και εισαι κ ευγενικο παιδι....δηλαδη ησουν το καταλληλο κοροιδο....για αρμεγμα και κυρηγμα :bigemo_harabe_net-95:

Την πατησαν κ αλλα παιδια ετσι...μην ανησυχεις...

Τωρα πλεον που τον απεφυγες και τη γλυτωσες συνεχισε να κανεις αυτο που αγαπας και να το κανεις τοσο καλα.

Μην τον αφησεις να σε απογοητευσει και να σε επιρεασει.

Επιτηδες το κανει για να σε κανει να το σιχαθεις και να μην ασχολεισαι με το χομπυ και το ενυδρειο αλλα και τις παρεες που εχεις κανει....σε αντιθεση με αυτον που πια δεν του εχει μεινει ανθρωπος.

 

Βαλε μια γενικη φωτο του ενυδρειου σου λεω :bigemo_harabe_net-146:

χαχαχα καλα τα βιντεακια δεν υπαρχουν! εχεις μεγαλες εμπνευσεις φιλε Μιχαλη(αφου βεβαια εχεις στο μυαλο σου την μεγαλυτερη εμπνευση).οσον αφορα το μεγα ευτραπελο δε σου κρυβω οτι με εχει εξοργισει πολυ,εχεις δικιο βρεθηκα εκτεθειμενος΄΄κοροιδο το παραδεχομαι'' για το λογο που ολιγορησα  πραγματικα στην απιστευτη βλακεια του.ευτυχως για μενα δε περασε στιγμη απο το μυαλο μου να κανω τις γκουρουδιστικες αμπελοφιλοσοφιες[που με τεραστια επιμονη προσπαθουσε να ΕΠΙΒΑΛΕΙ] που εχει στο κεφαλι του.ευτυχως ηταν ενας εφιαλτης και περασε,εχει πει και ενα θεικο απο τα απειρα, ηταν ο πρωτος που εφερε τα salifert στην ελλαδα το αναφερω για να σπασουμε λιγο τη μαυριλα.πραγματικα εχει πει πολλα για το 99% των κοινων γνωστων σε αρνητικο επιπεδο βεβαια ,χωρια την επιστευτη εμμονη φαντασιας και μυθοπλασιας πραγματι εχει μεγαλο ταλεντο σε αυτο το κομματι.εσυ Μιχαλη και αλλα παιδια πολλαα καταλαβαινουν τι λεω.εχεις δικιο ας συνεχιζουμε να κανουμε χομπυ αυτο ειναι το αντικειμενο εδω μεσα. :bigemo_harabe_net-78:  :bigemo_harabe_net-78:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θελω να ζητησω ενα μεγαλο συγνωμη απο τα μελη εδω μεσα που πραγματικα μολυνα το θεμα μου και ξεφυγε λιγο πολυ απο το αντικειμενο,οσον αφορα προληψη για τετοιου ειδους προβληματα πραγματικα η μονη λυση ειναι διασταυρωση πληροφοριων και σε ενυδρειακο επιπεδο και σε διαπροσωπικο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει προβλημα απλα πειτε μας για ποιον λετε!!! ( ο κουτσομπολης)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...