Jump to content

Παγιδα


nikos damigos

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά θέλω την βοήθεια σας για να βρώ την παγίδα Aqua Medic Fish Trap μήπως ξέρετε κάποιο κατάστημα εδώ στήν ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για ρωτα στα καταστηματα που εχουν βημα στο φορουμ!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αρκετά ακριβή μου φαίνεται στο eBay που την έψαξα. Γιατι δε δοκιμάζεις με κομμένο μπουκάλι;

Link to comment
Share on other sites

Δωκίμασα με μπουκάλι και συνέχεια πήγαιναν μέσα όλα εκτός απο αυτά που ηθελα καντεμιά να το πώ δέν ξέρω

Έγινε επεξεργασία - nikos damigos
Link to comment
Share on other sites

Δωκίμασα με μπουκάλι και συνέχεια πήγαιναν μέσα όλα εκτός απο αυτά που ηθελα καντεμιά να το πώ δέν ξέρω

Βάλε δυο μπουκάλια σε διαφορετικα σημεία. Κάπου θα κάτσει αυτο που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα μόλις αυτό σκεφτόμουν θα το κάνω.Αλλά η παγίδα Aqua Medic Fish Trap είναι φοβερή και πιάνοντε εύκολα όταν την βρώ θα την πάρω

Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα μόλις αυτό σκεφτόμουν θα το κάνω.Αλλά η παγίδα Aqua Medic Fish Trap είναι φοβερή και πιάνοντε εύκολα όταν την βρώ θα την πάρω

Τι εννοείς πιάνονται εύκολα; Υπάρχει κάποιο.... κόλπο; Ειναι θέμα τύχης πάλι. Πως ξέρεις οτι με αυτή την παγίδα θα πιάσεις το ψάρι που θέλεις και όχι πάλι κανένα άλλο; Θεωρω λίγο υπερβολη να δώσεις 50€ για μια παγίδα.
Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρω απο το ebay πιο φθηνά και αυτοι απο το ebay την παίρνουν γι αυτό το λόγο καθυστερούν να σου την στείλουν.Tωρα δές την στο you tube πως λητουργεί και θα καταλάβεις γιτί σου λέω πώς είναι καλύτερη και θα τα πιάσω σύγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρω απο το ebay πιο φθηνά και αυτοι απο το ebay την παίρνουν γι αυτό το λόγο καθυστερούν να σου την στείλουν.Tωρα δές την στο you tube πως λητουργεί και θα καταλάβεις γιτί σου λέω πώς είναι καλύτερη και θα τα πιάσω σύγουρα.

Είσαι σίγουρος γι αυτό???? Κι ο Έλληνας αντιπρόσωπος της Aqua Medic τι κάνει, αν οι πελάτες του ψωνίζουν από το Ebay????? Το ότι μπορεί να έχει έλλειψη ο αντιπρόσωπος, και γι αυτό να καθυστερεί, το σκέφτεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη διαγαλαξιακής τεχνολογίας παγίδα που θέλουν και 50 € !!!! Ήμαρτον...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη διαγαλαξιακής τεχνολογίας παγίδα που θέλουν και 50 € !!!! Ήμαρτον...

Κοίτα, ενας Αφρικάνος θα τη χρειαστεί κάποια στιγμή την παγίδα, όπως κι εγω τωρα που ψάχνω τροπο να βγάλω κάποια ψάρια απο μέσα. Με τα νταμάρια ειναι λίγο δύσκολο το κυνηγητό με απόχες κι ας επιμένουν κάποιοι οτι ειναι εύκολο. Πιάνεται η απόχη στις πέτρες, τα ψάρια μόνιμα κρυμμένα μέσα μέχρι να βγει η απόχη και άλλες τέτοιες δυσκολίες. Μια παγίδα αποτελεσματική ειναι οτι πρεπει, απλα τα 50€ θα προτιμουσα να τα διαθέσω κάποιου αλλου και μιλάμε για αρκετά χρήματα. Εγω προσωπικά είμαι σε σκέψη να φτιάξω κάτι και αν πιάσει θα ανεβάσω εδώ την "κατασκευή". Εγω εύχομαι ο φίλος αν τελικά την πάρει, να έχει τα αποτελεσματα που θέλει και μάλιστα άμεσα ;)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ενας Αφρικάνος θα τη χρειαστεί κάποια στιγμή την παγίδα, όπως κι εγω τωρα που ψάχνω τροπο να βγάλω κάποια ψάρια απο μέσα. Με τα νταμάρια ειναι λίγο δύσκολο το κυνηγητό με απόχες κι ας επιμένουν κάποιοι οτι ειναι εύκολο. Πιάνεται η απόχη στις πέτρες, τα ψάρια μόνιμα κρυμμένα μέσα μέχρι να βγει η απόχη και άλλες τέτοιες δυσκολίες. Μια παγίδα αποτελεσματική ειναι οτι πρεπει, απλα τα 50€ θα προτιμουσα να τα διαθέσω κάποιου αλλου και μιλάμε για αρκετά χρήματα. Εγω προσωπικά είμαι σε σκέψη να φτιάξω κάτι και αν πιάσει θα ανεβάσω εδώ την "κατασκευή". Εγω εύχομαι ο φίλος αν τελικά την πάρει, να έχει τα αποτελεσματα που θέλει και μάλιστα άμεσα ;)

Ναι βρε, μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο μπορεί να είναι! Εδώ εγώ για βγάλω ένα γκάπυ για να το δώσω σε φίλο είδα κι έπαθα γιατί κρυβόταν σε κάτι πετρούλες! Απλά λέω αυτό που λες κι εσύ, ότι δηλαδή μπορεί κανείς να φτιάξει κάτι τέτοιο μόνος του με 5-10 ευρώ. Είναι πολύ απλή κατασκευή.

Όταν ειπώθηκε ότι είναι ακριβή περίμενα τίποτα 20€!!! Αλλά 50;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :jawdrop:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε όλοι εγώ όμως κοιτάζω να κάνω την δουλειά μου χωρίς να στρεσάρω τα ψάρια με το κυνηγητό της απόχης. Μπουκάλια παγίδες έβαλα και ένα και δύο αλλα τίποτα γιατί τα αλλα μεγαλύτερα ψάρια δέν τα αφήνουν να μπούν μέσα.Τωρα την παγίδα αυτη την βρήκα με 30,00 ευρω απο το ebay βέβαια θα κοιτάξω να την φτιάξω με έναν φίλο που κάνει κατασκευές με πλέξη γκλας. ΥΣ.και σιγά μην καθήσω να ξεστήνω όλο το ενυδρείο.Δείτε την στο you tube πως λητουργεί και πείτε μου.Πάντος όπως είπε και ο Safarpn όλοι πρέπει να έχουμε μια τέτοια παγίδα.

Και τώρα γιατί αργεί ο άλλος να μου την φέρει δέν με ενδιαφέρει, ο καθένας κοιτάζει να κάνει την δουλεία του όσο ποιό φθηνά γίνεται και το συντομότερο διότι εγώ την βιάζομε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

βέβαια θα κοιτάξω να την φτιάξω με έναν φίλο που κάνει κατασκευές με πλέξη γκλας.

εχω κανει και εγω μια αντιγραφη του AquaMedic Fish Trap με πλεξιγκλας με κοστος μονο δεκα ευρω και δεν επιασε καθολου στα μπριχαρντι μου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...