Jump to content

DIMITRIOS

Recommended Posts

ασχετο αλλα οι συγκεκριμενες ταινιες με τα πιρανχα αστειες.

νομιζω δεν εχω γελασει περισσοτερο στη ζωη μου!

απλα κωμικοτραγικες!

και καποιοι πληρωσαν και εισιτηριο σε κινηματογραφο!!!

Link to comment
Share on other sites

τι με κάνετε ορέ!! Κάτσε να βρω απ τα δικα μου που είχα πριν 12 χρονια να δείτε βιντεακι. Βέβαια δεν ήταν βιοτοπικο αλλααααα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Πέρασε σχεδόν χρόνος από την τελευταία ενημέρωση. Τα ψάρια συνεχιζουν ακαθεκτα. Έχουν πάρει και άλλο μέγεθος. Δεν υπάρχει απώλεια ευτυχώς και με διαμορφωμένη ιεραρχία τα πράγματα κυλούν αρκετά ήρεμα, με κάποιες αψιμαχίες μεν, αλλά το ενυδρείο της σηκώνει εύκολα θεωρώ. Βέβαια με τα 9 πιρανια και τους 2 πλεκο, ήδη το ενυδρείο είναι γεμάτο, τουλάχιστον τόσο ώστε να έχω κατά το δυνατόν ησυχία, αλλά και να συγχωρεί την δικη μου τεμπελιά καμιά φορά, μιας και ο χρόνος μου είναι ελάχιστος. 

Η διατροφή τους παραμένει κατά 90% ξηρά εμπορίου και κατά 10% κατεψυγμένα, όπως μύδι ή καλαμαρακι. 

Σύντομα και φώτο :)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Πέρασε σχεδόν χρόνος από την τελευταία ενημέρωση. Τα ψάρια συνεχιζουν ακαθεκτα. Έχουν πάρει και άλλο μέγεθος. Δεν υπάρχει απώλεια ευτυχώς και με διαμορφωμένη ιεραρχία τα πράγματα κυλούν αρκετά ήρεμα, με κάποιες αψιμαχίες μεν, αλλά το ενυδρείο της σηκώνει εύκολα θεωρώ. Βέβαια με τα 9 πιρανια και τους 2 πλεκο, ήδη το ενυδρείο είναι γεμάτο, τουλάχιστον τόσο ώστε να έχω κατά το δυνατόν ησυχία, αλλά και να συγχωρεί την δικη μου τεμπελιά καμιά φορά, μιας και ο χρόνος μου είναι ελάχιστος. 

Η διατροφή τους παραμένει κατά 90% ξηρά εμπορίου και κατά 10% κατεψυγμένα, όπως μύδι ή καλαμαρακι. 

Σύντομα και φώτο :)

 

Και κανα βιντεάκι δε θα μας χάλαγε.:D

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Και κανα βιντεάκι δε θα μας χάλαγε.:D

Το έχω υποσχεθεί και πιο παλιά, οπότε δεν θα το κάνω πάλι :D

Σοβαρά τώρα αν προλάβω θα τραβήξω, αλλά θα ειναι μικρο,γιατί στα κατεψυγμενα γίνεται πάρτι δευτερολεπτων :bbq:

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το φαΐ. ..:De

Ελπίζω αργότερα να σηκώσω κ βίντεο 

Κάποιες γρήγορες φωτογραφίες από το κινητό 

20171017_115107.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ,  αυτα εχουν γινει τεραστια! Τουμπανα Δημητρη αλλα εγω θα ηθελα ενα πιο ηπιο βιντεο, να δω πως παει σε στιγμες χαλαρωσης. Και εννοειται περισσοτερη διαρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια. 

Θα σηκώσω και άλλα βίντεο κάποια στιγμή, όπως θέλει και ο @Sturm:D

Οι φωτογραφίες είναι κακές, θα υπάρξουν καλύτερες. 

Για την ιστορία στο τάισμα έπεσαν 10 ολόκληρα μικρά καλαμάρια. Κάποια δεν πρόλαβαν να φανούν καν στο βίντεο και όπως είδατε φαγώθηκαν σε 20 sec  περίπου :)

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει πολύ όμορφα τα θηρία σου.:thumbup:

Δημήτρη έχεις σκεφτεί ποτέ να το κάνεις λίγο πιο σκοτεινό το ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη είναι πιο σκοτεινό από όσο φαίνεται. Είναι μετά από αλλαγή νερού  (χθες ) 40%.το κινητό κάνει κόλπα στις φωτογραφίες. 

Σκέψου ότι η γυάλα φωτίζεται από μια τ8 μόνο, 6 ετών. ..

Δεν βοηθάει βέβαια η λευκή άμμος,  που έμεινε από το προηγούμενο set up.

Μετά το καλοκαίρι αραιωσαν και τα φυτά στην επιφάνεια .

 

Link to comment
Share on other sites

Θηρία είναι τα ψαρια σου , με υπέροχα χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω μια ιδέα, 

Εάν μπορούσες να βάλεις μία κεντρική λάμπα να δίνει φωτισμό μόνο στο κέντρο του ενυδρείου και δεξιά και αριστερά να ήταν πιο σκοτεινά πιστεύω θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα, θα έβγαιναν μέσα από το σκοτάδι οι θηρευτές και θα εξαφανίζονταν πάλι μέσα στο σκοτάδι, με την κίνηση που θα έκαναν δεξιά και αριστερά.

Τρομακτικό θέαμα :D

Κάπως σαν αυτό αλλά ακόμα πιο σκοτεινό, είχα το δικό μου έτσι παλαιά

391173.jpg

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και όμως , έχω μόνο μια λάμπα στο κέντρο, τ8 150 cm που λειτουργεί 6 χρόνια! Σίγουρα με το 150cm μένουν μόνο από 15 cm στις 2 άκρες πιο σκοτεινά. 

Αλλά πίστεψε με, το νερό αυτήν την στιγμή είναι σαν τσάι κ το κινητό το φωτίζει, δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι στις ρυθμίσεις του. :D

Η  επόμενη λάμπα θα είναι μικρότερη σε μήκος. 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιο μικρή σε μήκος βάλε 50 cm το πολύ και μοίρασε τις αποστάσεις δεξιά και αριστερά εάν μπορείς 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...