Jump to content

Nano Reef 39 Lt Main


gallos

Recommended Posts

επίσης googlαρε και zoa eating nudibranch να δεις στις φώτο αν βλέπεις κάτι τέτοιο πάνω στα κλειστά ζωανθάκια

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος pan_Oz έγραψε:

επίσης googlαρε και zoa eating nudibranch να δεις στις φώτο αν βλέπεις κάτι τέτοιο πάνω στα κλειστά ζωανθάκια

 

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο...Αλλά θα ψάξω καλύτερα...

 

πριν 20 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Μαλλον εχει πεσει το μαγνησιο,πρεπει να το μετρησεις.

 

Θα γίνουν μετρήσεις απόψε κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν κάπως πεσμένο το Mg. 1230 έβγαλε το τεστ, δεν νομίζω να είναι όμως λόγος για να στρεσαριστεί το zoanthus....Τι λέτε;Όπως και να έχει προσθεσα λίγο

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος gallos έγραψε:

Ήταν κάπως πεσμένο το Mg. 1230 έβγαλε το τεστ, δεν νομίζω να είναι όμως λόγος για να στρεσαριστεί το zoanthus....Τι λέτε;Όπως και να έχει προσθεσα λίγο

1350 να το πας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα το ένα κεφάλι άνοιξε λίγο!!!!Μακάρι να συνέλθει!!!

 

Τυχαία ανακάλυψα κάτι που μοιάζει με bristol worm αλλά δεν το πρόλαβα γιατί κρύφτηκε μέσα στο βράχο...Το μόνο που πρόλαβα ήταν να δώ ότι είναι ανοικτόχρωμο με κάτι σαν διαχαλωτή ουρά!!!Σκάρτα 40 lt ενυδρείο και όλο βρίσκω διάφορα, δλδ αν είχα 200 lt τι θα έπαιζε;;;χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το goblin on fire το έχασα...Και επιπλέον τη μέρα που το είδα, είχαν ανέβει και τα φωσφορικά στο 0,5, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο...Έβαλα αντιφώσφορο και πέφτουν σταδιακά...

 

Ερώτηση, είχα βγάλει ένα κομμάτι βράχου πριν κανα 3μηνο για να νεκρώσει λόγω aptaisia...Τώρα λέω να τον ξαναβάλω!Πως προτείνετε να το κάνω;

 

Φοβάμαι μην ξεράσει ότι έχει και μου τα γυρίσει όλα τούμπα..

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος gallos έγραψε:

Το goblin on fire το έχασα...Και επιπλέον τη μέρα που το είδα, είχαν ανέβει και τα φωσφορικά στο 0,5, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο...Έβαλα αντιφώσφορο και πέφτουν σταδιακά...

 

Ερώτηση, είχα βγάλει ένα κομμάτι βράχου πριν κανα 3μηνο για να νεκρώσει λόγω aptaisia...Τώρα λέω να τον ξαναβάλω!Πως προτείνετε να το κάνω;

 

Φοβάμαι μην ξεράσει ότι έχει και μου τα γυρίσει όλα τούμπα..

Το οτι θα ξερασει ειναι σιγουρο το θεμα ειναι οτι ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο συνολικα?Τι μεγεθος ειναι το κομματι του βραχου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Το οτι θα ξερασει ειναι σιγουρο το θεμα ειναι οτι ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο συνολικα?Τι μεγεθος ειναι το κομματι του βραχου.

 

2 χρόνια τρέχει...Είναι σε μέγεθος μπουνιάς...Τα λίτρα είναι λίγα που έχω...

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος gallos έγραψε:

 

2 χρόνια τρέχει...Είναι σε μέγεθος μπουνιάς...Τα λίτρα είναι λίγα που έχω...

Θα σου πρωτεινα λογο του οτι ειναι μικρο και οι ισσοροποιες ειναι λεπτες και αλλαζουν ευκολα να μην το βαλεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Θα σου πρωτεινα λογο του οτι ειναι μικρο και οι ισσοροποιες ειναι λεπτες και αλλαζουν ευκολα να μην το βαλεις.

 

Νομίζω θα σε ακούσω!Θα τον κρατήσω για το επόμενο ενυδρείο!!B)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...