Jump to content

Ερυθροταινία


Recommended Posts

Ρε παιδιά αυτό το χέλι που το λένε στα pet shop ερυθροταινία πια είναι η επιστημονική του ονομασία;;; Είναι σαν γκρί και έχει πάνω κόκκινο...Δεν μπορώ να το βγάλω φώτο γιατί είναι συνέχεια κριμένο.(γλυκού νερού)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε λέγετε: Mastacembelus erythrotaenia αλλά μήπως ξέρετε κάποια πράγματα γι' αυτό;;; θέλω να μάθω για την συμπεριφορά του τρώει άλλα ψάρια;;; Είναι ειρηνικό;;;

Έγινε επεξεργασία - _Black_dragon_
Link to comment
Share on other sites

"Αυτό το νυκτερινό είδος απαιτεί μια διατροφή συμπεριλαμβανομένων των ζωντανών τροφίμων." Εννοεί να βάζω μέσα μικρά ψαράκια να τα τρώει;;; Και επειδή δεν κατάλαβα τρέφετε κυρίως με ταμπλέτες βυθού;;;; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είμαι έμπυρος και κάποια πράγματα είναι δυσνόητα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το χέλι που το λένε στα pet shop ερυθροταινία πια είναι η επιστημονική του ονομασία;;; Είναι σαν γκρί και έχει πάνω κόκκινο...Δεν μπορώ να το βγάλω φώτο γιατί είναι συνέχεια κριμένο.(γλυκού νερού)

Για δες ..

ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Για δες ..

ΕΔΩ

Με βοήθησε πολύ φίλε μου αυτό που μου έδωσες. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Συγκέντρωσα πάρα πολλές πληροφορίες γι αυτό το πανέμορφο ψαράκι με τα Link που μου δώσατε και σας ευχαριστώ πολύ όλους. Αλλά έχω μείνει ακόμα σε κάτι, τρώει κλασικά ταμπλέτες βυθού ή θέλει κάτι άλλο;;;;; Σε αυτό το θέμα το έχασα λιγάκι :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - _Black_dragon_
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό το ψάρι το έχεις στο ενυδρείο σου?ποσα λίτρα είναι?με τί άλλα ψάρια το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό το ψάρι το έχεις στο ενυδρείο σου?ποσα λίτρα είναι?με τί άλλα ψάρια το έχεις?

Το είχε ένας θείος μου στο ενυδρείο του και επειδή μεγάλωσε αρκετά μου το έφερε εχθές κάνει με όλα τα ψάρια και ακόμα και με το μικρό γατόψαρο δεν πειράζει τίποτα είναι πολύ φρόνιμο...Και είναι και πανέμορφο.Το ενυδρείο είναι 130lt...Στον θείο μου δεν είχε φάει ποτέ κανένα ψάρι όσο μικρό και να ήταν, αν και εγώ φοβόμουνα για το γατόψαρο ή για τα φυτά αλλά ούτε τα πειράζει ούτε σκάβει ούτε τίποτα είναι πάρα πολύ καλό. Και του αρέσει πολύ να τρώει από τα χέρια μας και να παίζει ανάμεσα στα δάχτυλα κλπ.Τις ταμπλέτες που του δώσαμε με το χέρι τις έφαγε αλλά θέλω να μάθω αν είναι αυτό αρκετό για την διατροφή του.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...