Jump to content

Απορίες


Recommended Posts

Είναι βιολογικο υλικό έτοιμο στρωμένο απο ώριμο ενυδρειο. Έτσι το ενυδρειο σου στρώνει αμέσως, αλλιώς π.χ. με βακτηρια θέλει κάνα μήνα και το ψάρι μπορεί να μην αντεξει. Διάβασε για τον κύκλο του αζώτου ;)

Στάλθηκε από το G320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ως αρχάριος το μπόλι τι είναι?

 

Ετοιμο βιολογικο υλικο που το παιρνουμε από άλλο στρωμενο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν μέρα καθαρισμού. Το ενυδρείο έγινε μπιμπελό όπως και όλα τα εξαρτήματα. Ζεστό νεράκι και ξύδι τηρούν άλλο. Από αύριο σιγά σιγά το ξεκινώ.

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο και απο μενα.η συμβουλη μου ειναι να μην βαλεισ πανω απο τρια χρυσοψαρα διοτη μεγαλωνουν πολυ.αυτο στο λεω γιατι στην αρχη θα ειναι μικρα και θα σου φαινεται αδειο το ενυδρειο,αλλα μετα απο κανα χρονο θα σου φαινεται μικρο το ενυδρειο, και θα ειναι μικρο, με οτι αυτο συνεπαγεται.πιστευω οτι τα funcy θα ταιριαζουν ποιο πολυ για τα λιτρα σου.αν και βλεπω οτι εχεισ παρει ηδη common.καλη συνεχεια και καλη διαμονη σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά Καλησπέρα και καλό μήνα.Μετά από καιρό και πολύ διάβασμα λέω να μην ασχοληθώ με τα χρυσόψαρα αλλά να κάνω το ενυδρείο με κιχλιδες.εάν βάλω και χαλίκι πάνω από την άμμο πειράζει?το ενυδρείο είναι ένα μέτρο μήκος (120 λίτρα) πόσα ψαράκια μπορώ να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην βάλεις χαλίκι. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που θέλεις να το κάνεις αυτό ;

 

Από ψαράκια έχεις δει ποια ταιριάζουν στα λίτρα σου και ποια σου αρέσουν ;

Link to comment
Share on other sites

Απλά μ αρέσει η αντίθεση τις μπεζ άμμου με άσπρο χαλίκι.έχω δει κάποια από τις κιχλιδες Αφρικής που μ άρεσαν.

http://www.aquavivere.gr/shop-categories/kuchlides-afrikis

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και λευκή άμμος αν θέλεις. :) Καλύτερα να το αποφύγεις το χαλίκι αν θα πας για κιχλίδες.

 

Τα ψαράκια που δείχνεις δεν κάνουν για τα λίτρα σου όμως. Επίσης , έβαλες όλες τις κιχλίδες που υπάρχουν στο κατάστημα ; ;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ότι έχει σε Αφρικής. Τώρα ποιας λίμνης είναι δεν ξέρω.αύριο θα πάω από εκεί να δω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρίξεις μια ματιά στα προφίλ που έχουμε εδώ πρώτα , ώστε να διαλλέξεις ψαράκια που ταιριάζουν στα λίτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...