Jump to content

Γεννηστρα Σε Ενυδρειο


Recommended Posts

Ρε παιδια εχω διαβασει κατα καιρους για γεννηστρα σε ενυδρειο εξ αρχης να πω οτι ειμαι Κατα αυτου,αλλα μια απορια που εχω ειναι δεν θα πανυκοβληθη το ψαρι εαν το πιασεις για να το βαλεις σε γεννηστρα?δηλαδη θα δεις την κοιλια του πρισμενη και υπολογιζεις οτι θα γενησησε καποιες μερες,οποτε το πιανεις και το βαζεις εκει,δεν υπαρχει δηλαδη φοβος ας το πω αποβολεις των ψαριων?ισως ειναι χαζομαρα απλα το ειχα σαν ερωτηση :P

Link to comment
Share on other sites

Για τι ψαρι μιλαμε;

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω συγκεκριμενα για εμενα,οποτε για οποιοδηποτε ζωοτοκο,γιατι προφανως για ωοτοκω δεν υπαρχει γεννηστρα....

Link to comment
Share on other sites

Άμα το πιάνεις με ποτήρι και το προσέξεις δεν νομίζω να πάθει τπτ... Αλλά είδα πολύ περισσότερα ψαράκια με κερατόφυλλο παρά με γεννήστρα και με πολύ λιγότερο κόπο! :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άμα το πιάνεις με ποτήρι και το προσέξεις δεν νομίζω να πάθει τπτ... Αλλά είδα πολύ περισσότερα ψαράκια με κερατόφυλλο παρά με γεννήστρα και με πολύ λιγότερο κόπο! :thumbsu:

 

Συμφωνώ :)

 

Αν έχουμε το κατάλληλο περιβάλλον δεν είναι απαραίτητη η γεννήστρα μέσα στο ενυδρείο.

 

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

....και σιγουρα στρεσαρεται!Αλλο να ειναι μεσα στο περιβαλλον του και αλλο μεσα σε ενα διαφανο κουτι και να μην μπορει να φυγει..... :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους προλαλησαντες καλυτερα καλες συνθηκες και αστα μονα τους ετσι και αλλοιως δεν κανεις εμποριο χομπι κάνεις και στην φυση δεν ζουν 200 ψαρια σε καθε γεννα αλλα παρα μα παρα πολυ λιγοτερα και μαλιστα τα καλυτερα αντιπροσωπευτικα διγματα του ειδους. Επιβιωνουν τα πιο δυνατα .

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε πως στα ωοτοκα δεν παιζει γεννηστρα!

Παραυτα, ναι στρεσσαρεται το ψαρι αλλα καμια φορα ειναι απαραιτητο να επεμβουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...