Jump to content

Εναλλακτικό Aqua Scape.....


Recommended Posts

Καλημέρα!!! Rik υπέροχα ψάρια και ενυδρείο!!!

Σαν βυθός μια χαρά φαίνεται. Δεν έχει καμία διαφορά από άλλους στους ίδιους χρωματισμούς. (Μάλλον περισσότερα πλεονεκτήματα....)

Κάνω ήδη έρευνα αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω νεα σου και εντυπωσεις. Καλη συνεχεια......

Link to comment
Share on other sites

Για να ολοκληρώσουμε το νέο ενυδρείο θα χρειαστούμε πιστεύω άλλες δύο εβδομάδες περίπου.

Εννοείται πως θα σας ενημερώσω και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη,τελικα,θα φτιαξεις ενυδρειο ή θα τα δωσεις τα ψαρακια?

 

Οσο για το aquascape.....δεν εχω λογια!!!! :D

Οι υγροφιλιες θελουν φυτεμα ρε συ....αλλιως θα χαλασουν.....δυο εβδομαδες μπορει να κρατησουν.... :)

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη,τελικα,θα φτιαξεις ενυδρειο ή θα τα δωσεις τα ψαρακια?

 

Οσο για το aquascape.....δεν εχω λογια!!!! :D

Οι υγροφιλιες θελουν φυτεμα ρε συ....αλλιως θα χαλασουν.....δυο εβδομαδες μπορει να κρατησουν.... :)

 

Τι να πει κανείς για το aquascape... προέκυψε!!! B) Προς το παρόν γίνεται η δουλειά.

Τελικά θα το φτιάξουμε. Ήδη Κολλήσαμε τα τζάμια. Το σ/κ θα ξεκινήσουμε τις δοκιμές και παράλληλα πρέπει θα κατασκευάσουμε καπάκι και φωτισμό. Αύριο πάμε για ψώνια....

Τα ψαράκια θα τα δώσουμε αλλά στο καινούργιο θα βάζουμε (σε περίπτωση καβγάδων) τα μικρά κριμπένσις μέχρι να έρθει η ώρα να δοθούν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.aquazone.gr/forums/topic/76852-aeioaaiooeaiaao-oui-aaioaenaaeui-iao/

Καλημερα στην παρεα. Στο παραπανω θεμα μπορειτε να δειτε στο βιντεο με τα οσκαρ τον βυθο με ζεολιθο.

 

Καλημέρα!!

 

Αγοράσαμε τον ζεόλιθο και έχει έρθει η ώρα να καθαρίσουμε τη γυάλα και να τρέξει για λίγο με τον άνθρακα για να απορροφηθούν τυχόν τοξικές που μπορεί να υπάρχουν.

Τον ζεόλιθο να τον πλύνουμε και να τον βάλουμε από την αρχή ή να το αφήσουμε να τρέξει εντελώς άδειο καμιά εβδομάδα με τον άνθρακα και μετά να μπει ο ζεόλιθος σαν βυθός με τα φυτά ?

Τα ψαράκια θα μπουν μέσα όταν θα ετοιμάσουμε καπάκι και φωτισμό.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Εγω τον βαζω παντα οπως εχει απλα θα κανει περιπου 2 μερες για να ξεθολωση αλλα οσο θα περνανε οι μερες θα δεις το ποιο τζαμι νερο στο ενυδρειο σου. Ξεπλυνε λιγο τα σφουγγαρια και το μαλλι οταν ξεθολωση. Απο εκει και περα εαν δεν εχεις στρωμενο φιλτρο θα σου προτεινα να το στρωσεις κονονικα. Εγω επειδη ειχα βυθο στρωμενο μεσα σε 10 μερες εβαλα τα ψαρια κανονικα σε ενα νεο 80αρακι που ετοιμαζω. Καλη συνεχεια! Ειμαι σιγουρος πως θα τον εκτιμησης τον ζεολιθο, περιμενω σχολια σου κατα την πορεια. :-)

Link to comment
Share on other sites

Φίλτρο στρωμένο υπάρχει. Η γυάλα είναι έτοιμη και μας μένει το φωτιστικό και το καπάκι. Θα βάλουμε πρωτα το ενυδρείο να τρέχει με άνθρακα μετα θα το στήσουμε και ταυτόχρονα ελπίζω ο μάστορας να προλάβει και τα υπόλοιπα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...