Jump to content

Πιθανό Άστρωτο Φίλτρο Η Κακό Στρώσιμο


Recommended Posts

Γκαπακια τέλος τα έσοδα σχεδόν όλα κράτησα 5αρσενικα και τον αλο μήνα παω για νέο ξεκίνημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε.... Έπλυνα την άμμο που αγόρασα, το τι λάσπη έβγαλε έπινε σχεδόν η μισή θα πάω να πάρω άλλη μια αύριο να την ετοιμάσω να την έχω καθαρή και σε λίγο καιρό ξεκινάω να το φτιάχνω :)

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

Είχε και πολλά φύκια μέσα η άμμος θα της ρίξω και ένα βράσιμο καλού κακού

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα άλλο μετέφερα το εξωτερικό μου φίλτρο στο 60ρη μου για να συνεχίσει να τρέχει η βιολογία και το Π.Σ.Κ. Θα ξεκινήσω τις αλλαγές στο ενυδρείο :D

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευτεα ερώτηση πριν αδειάσω το ενυδρείο. Με το καλό όταν αδειάσω όλο το ενυδρείο απο νερό και άλλα διάφορα για να το στήσω από την αρχή αυτό το τριήμερο, όταν τελειώσω με aqua scape και γεμίσματα νερού κλπ. θα ρίξω primer και βελτιωτικά, και το ερώτημα είναι να ρίξω και μια δόση βακτήρια?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλε βακτηρια και πραιμ. Μπορει την πρωτη εβδομαδα να σου εμφανιστουν νο2 μια που και ο βυθος φιλοξενη νιτροποιητικα βακτηρια. Εγω θα περιμενα λιγο αυτη την εβδομαδα πριν βαλω ψαρια μεσα και μετ)α σταδιακα θα εβαζα λιγα λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα βιαστω θα το πάω σιγά σιγά για να δω και πος θα το στήσω :) αν και αυτή την στιγμή έχω 7 γκαπακια μόνο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...