Jump to content

Αλλαγή Ενυδρείου....


dousi_2

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλα τα παιδια του forum και στους διαχειρηστες για τη πολυ καλή δουλεια που κάνουν...

 

Θα ήθελα μια μικρη βοηθεια:

Θα αλλάξω το ενυδρείο απο 60litra σε 120litra τα ψάρια που υπάρχουν μέσα είναι αγγελόψαρα και ζέβρες θα ήθελα να με βοηθησετε και να με πει κάποιος που γνωρίζει τι να προσέξω στην αλλαγή αυτη αν θα έχουν επιπτώσεις τα ψάρια και αν είναι καλό ν αβάλω και κόκκινο φωτισμό....ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Τα αγγελόψαρα θα εχουν επιπτώσεις γιατι το ενυδρειο σου τόσο το παλιο όσο και το καινούριο, ειναι ακατάλληλο γι' αυτά. Τα αγγελόψαρα θέλουν ύψος τουλάχιστον 55-60 εκατοστά. Οι ζέβρες δε κατάλαβα ποιες ειναι, εγω ξέρω μονο αυτές στην Αφρική με τις ρίγες χαχαχαχαχαχα (χιούμορ). Για κανε μια παρουσίαση του ενυδρειου σου με όλες τις πληροφορίες, υπάρχει θέμα στην κατηγορία "ενυδρεια μελών". Εκει θα βρεις μια φόρμα και θα τη συμπληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα αγγελόψαρα θα εχουν επιπτώσεις γιατι το ενυδρειο σου τόσο το παλιο όσο και το καινούριο, ειναι ακατάλληλο γι' αυτά. Τα αγγελόψαρα θέλουν ύψος τουλάχιστον 55-60 εκατοστά. Οι ζέβρες δε κατάλαβα ποιες ειναι, εγω ξέρω μονο αυτές στην Αφρική με τις ρίγες χαχαχαχαχαχα (χιούμορ). Για κανε μια παρουσίαση του ενυδρειου σου με όλες τις πληροφορίες, υπάρχει θέμα στην κατηγορία "ενυδρεια μελών". Εκει θα βρεις μια φόρμα και θα τη συμπληρώσεις.

αχαχαχαχ...ζεβρες επειδη το εγραψα στα Ελληνικα γιαυτο τις εγραψα ετσι ...σε ευχαριστω παντως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι....τι ζέβρες έχεις τωρα; Τι αλλα ψάρια έχεις εκτός απο τα σκαλάρια;

Brachydanio Rerio είναι τα zebrafish και με τα αγγελόψαρα τα πάνε μια χαρα μεσα στο ενυδρειο....έχω και εναν  πλεκοστόμο λευκό.....

Έγινε επεξεργασία - dousi_2
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην κατηγορία μελών και άνοιξε ενα νέο θέμα στο οποιο θα κάνεις παρουσίαση του ενυδρειου σου χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα :

http://www.aquazone.gr/forums/topic/50683-φόρμα-παρουσίασης/#entry464578

Πρεπει να ακούσεις κάποια πραγματάκια αν θέλεις να κάνεις κάτι σωστό γιατι κάποια λαθάκια τα έχεις. Αν εινα να αλλάξεις ενυδρειο, πριν το κάνεις, άκου γνώμες για να φτιάξεις κάτι σωστό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν φυγεις απο το 60 λιτρο πηγαινε σε κατι ελαφρως μεγαλυτερο ακομη απο το 120 ....μετα απο ενα δυο μηνες θα λες γιατι δεν πηρες μεγαλλυτερο.!!!

Link to comment
Share on other sites

αν φυγεις απο το 60 λιτρο πηγαινε σε κατι ελαφρως μεγαλυτερο ακομη απο το 120 ....μετα απο ενα δυο μηνες θα λες γιατι δεν πηρες μεγαλλυτερο.!!

με βάζεις σε σκέψεις τώρα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι μικρη η διαφορα των λιτρων που θα ανεβεις και πολυ συντομα θα θες πιο πολλα....βασικα το σκεπτικο ειναι πρωτα να δεις τι ψαρια θες να φιλοξενησεις στο ενυδρειο σου , επειτα θα διαμορφωσεις αναλογα τα λιτρα και το περιβαλλον!

Link to comment
Share on other sites

παντως για σκαλαρια θες αρκετα λιτρα(300+) ωστε να μην εχεις προβληματα τσακωμων!

Link to comment
Share on other sites

παντως για σκαλαρια θες αρκετα λιτρα(300+) ωστε να μην εχεις προβληματα τσακωμων!

το ενυδρειο αυτο μου το εδωσαν και λέω να το αξιοποιήσω τι θα προτεινατε εσεις για ενα τετοιο ενυδρειο . . . ;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.

Επειδη εδω ειναι η ενωτητα του καλωσορισματος και το θεμα κλεινει μετα απο μερικες μερες,ανοιξε ενα νεο στο γενικα γλυκου.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες. καλη επιτυχια με το νεο ενυδρειο σου!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...