Jump to content

Eheim Pick Up 160


SPYROS81

Recommended Posts

το ενυδρειο σου εχει δυο ανοιγομενα καπακια ενα μπροστα και ενα πισω(πιστευω)!το καπακι(τελαρο),μενει οπως ειναι!μπορεις να το κοψεις πολυ ευκολα(το ξαναβαζεις κουμπωτο ξανα),και να βαλεις ενα κρεμαστο φιλτρο αν αποφασισεις κατι τετοιο!

Είδα μερικά βιντεακια με τα φίλτρα αλλά δεν γίνεται να βάλω γιατί και πατέντα θέλει αλλά το βασικό είναι οτι το ενυδρείο το έχω σε έπιπλο και χωροταξικά δεν χώρα το φίλτρο γιατί θα βρίσκει πίσω στο τοίχο και στα πλαγιά μου χαλά την εικόνα☺!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.atlantidaaquarios.com.br/loja1/sera-siporax-mini-35g.html

Οχι ομως με το δικο του διχτυ, γιατι δεν θα μπορεις να το κουμανταρεις ( κουλουριασεις )

γυρω απο το κεντρικο αξωνα ( σωληνα ) που εχει εσωτερικα.

Εγω ειχα παρει τα μαυρα που κλεινουν απο πανω.

Θα πάρει πανω απο ενα διχτακι???

Link to comment
Share on other sites

Καθολου λιγη φτανει να εχεις κανονικη ιχθυοφορτωση.Τοσα χρονια

δουλευω φιλτρα μονο με σφουγγαρι.

 

Αν για τον Α η Β λογο σου γεννησουν τα ψαρια που εχεις μεσα, ποια θα ειναι η επομενη κινηση σου?

Να τα βγαλεις αμεσως γιατι το φιλτρο σου δεν θα μπορεις να τα σηκωσει?

Γιατι η ανεπαρκεια της βιολογιας δεν θα σε καλυψει?

 

Θα πάρει πανω απο ενα διχτακι???

 

Προφανως ναι, αλλα αυτο θα το δεις. Εγω το ειχα χυμα σε αλλο ενυδρειο και δεν μπορω να σου πω

ακριβως την ποσοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάτι βιντεακια και παρατήρησα αυτόν τον σωλήνα εσωτερικά. Κουνιεται αυτος εννοώ περιστρέφεται; Επισης έχει τόση μεγάλη δυναμη που μπορεί να ρουφήξει τα μικρά γκαπακια όπως διάβασα σε άλλο φόρουμ;;

Έγινε επεξεργασία - SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Είδα κάτι βιντεακια και παρατήρησα αυτόν τον σωλήνα εσωτερικά. Κουνιεται αυτος εννοώ περιστρέφεται; Επισης έχει τόση μεγάλη δυναμη που μπορεί να ρουφήξει τα μικρά γκαπακια όπως διάβασα σε άλλο φόρουμ;;

Οχι ειναι σταθερος, ενσωματομενος με το πρασινο κουτι ( δεν το εχεις ανοιξει ποτε? ).

Ναι μπορει, αλλα αυτα ( λογο ενστικτου ) προσπαθουν να το αποφυγουν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι σταθερος, ενσωματομενος με το πρασινο κουτι ( δεν το εχεις ανοιξει ποτε? ).

Ναι μπορει, αλλα αυτα ( λογο ενστικτου ) προσπαθουν να το αποφυγουν.

Δεν το έχω αγοράσει ακόμη το ψάχνω για αυτό οι πολλές ερωτήσεις!☺ Αν βάλω κάνα τούλι δεν έχει πρόβλημα απόδοσης; (Έχω και φουλ γαρίδες μέσα μην μου τις ρουφά

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αγοράσει ακόμη το ψάχνω για αυτό οι πολλές ερωτήσεις!☺ Αν βάλω κάνα τούλι δεν έχει πρόβλημα απόδοσης; (Έχω και φουλ γαρίδες μέσα μην μου τις ρουφά

 

:bigemo_harabe_net-117:  :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Αν για τον Α η Β λογο σου γεννησουν τα ψαρια που εχεις μεσα, ποια θα ειναι η επομενη κινηση σου?

Να τα βγαλεις αμεσως γιατι το φιλτρο σου δεν θα μπορεις να τα σηκωσει?

Γιατι η ανεπαρκεια της βιολογιας δεν θα σε καλυψει?

Σηκωνει και γεννα απλα οταν θα εχουν μεγαλωσει λιγο τα δινεις.Μην πνιγομαστε σε

μια κουταλια νερο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καθολου λιγη φτανει να εχεις κανονικη ιχθυοφορτωση.Τοσα χρονια

δουλευω φιλτρα μονο με σφουγγαρι.

Ωραια πες οτι ειναο ετσι. Δεν εχεις πλυνει ποτε τα σφουγγαρια με την βιολογια που λες; Δεν μπουκωνουν σταδιακα;
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια το πλενω(το στυβω σε νερο του ενυδρειου),τα βακτηρια που χανονται ειναι λιγα

σε σχεσει με αυτα που παραμενουν.Αλλωστε τα βακτηρια αναπληρωνονται πολυ γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Stav.

Το θεμα δεν ειναι να πνιγουμε σε μια κουταλια νερου οπως αναφερεις.

Ειναι να προσφερουμε στα ψαρια μας το καλυτερο, με το δυνατον μικροτερο χρηματικο κοστος.

Το θεμα βιολογια οπως γνωριζεις ειναι μεγαλο θεμα. Ξερω πολοι απο εμας ειμαστε και ( λιγο ) τις υπερβολης.

Αλλα πιστευω οτι αν ο φιλος βαλει μεσα και βιολογικο υλικο θα ειναι απολυτα καλημενος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Stav.

Το θεμα δεν ειναι να πνιγουμε σε μια κουταλια νερου οπως αναφερεις.

Ειναι να προσφερουμε στα ψαρια μας το καλυτερο, με το δυνατον μικροτερο χρηματικο κοστος.

Το θεμα βιολογια οπως γνωριζεις ειναι μεγαλο θεμα. Ξερω πολοι απο εμας ειμαστε και ( λιγο ) τις υπερβολης.

Αλλα πιστευω οτι αν ο φιλος βαλει μεσα και βιολογικο υλικο θα ειναι απολυτα καλημενος.

 

Δεν αντιλεγω οτι μπορει να χρησιμοποιησει και siporax,η διαφορα μας

ειναι (δεν ειναι προσωπικη)  οτι το σφουγγαρι δεν θεωρειται και βιολογικο

υλικο αλλα μονο το siporax.

Καλο Πασχα :shifty:

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...