Jump to content

Ηχος Φιλτρου


Recommended Posts

Καησπερα παιδια...εχω ενα μονομαχοενυδρειο και εχω ενα εσωτερικο φιλτρο που κανει καποιο θορυβο θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενα προβλημα για τον μονομαχο μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!για τον μονομαχο σου δεν υπαρχει καποιο προβλημα.μαλλον εσενα θα ενοχλει.... :wacko: τα ψαρια δειχνουν να μην αντιδρουν στους θορυβους  αλλα μονο στους κραδασμους.τους νιωθουν στο νερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!για τον μονομαχο σου δεν υπαρχει καποιο προβλημα.μαλλον εσενα θα ενοχλει.... :wacko: τα ψαρια δειχνουν να μην αντιδρουν στους θορυβους  αλλα μονο στους κραδασμους.τους νιωθουν στο νερο.

 

;)

 

Πως Ακούν Τα Ψάρια Τους Ήχους ;

 

Έγινε επεξεργασία - dpap
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος προέρχεται από το ''μοτεράκι'' του φίλτρου ή από συντονισμό με το ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Βρες την αιτια του προβληματος γιατι ισως να μην λειτουργει σωστα κατι και εχει θεμα

Το ψαρι δεν παθαινει τιποτα

Ποιο φιλτρο ειναι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ena dolhin παλιο ειναι που ειχα... μαλλον απο το μοτερακι προερχεται ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

τότε το ψάρι δεν παθαίνει τίποτα, αλλά θέμα είναι γιατί τον κάνει το θόρυβο... είναι και παλιό βέβαια, αλλά εμένα αυτό τον θόρυβο μου τον έκανε εσωτερικό φίλτρο είτε γιατί κάτι είχε μπει στη φτερωτή του είτε όταν το είχα στουμπωμένο με υλικά...

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Ειχαν μπει κατι φυλλαρακια τςλικα το καθαρισα και ειναι οκ τωρα..ευχαριστω παιδια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το ανα τακτά χρονικα διαστήματα (πχ όταν το καθαρίζεις). Εμένα 3 μέρες βούιζαν τα αυτιά μου μέχρι να βγάλω ένα σιποραξ μινι απο μέσα.... :bigemo_harabe_net-66::bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!!

Δεν ξερω αν διαβασατε το πολυ ενδιαφερον αρθρο του Δημητρη αλλα και εγω νομιζω πως τα ψαρια ακουνε και τα ενοχλουν οι περιεργοι ηχοι. Δεν ετυχε να παρατηρησετε πως ερχονται οταν σας ακουνε να τους μιλατε ή πως τρομαζουν σε αποτομο θορυβο?Εχω διαβασει για ερευνες σε χρυσοψαρα πχ. οπου το τυφλο ψαρακι αναγνωριζε τη φωνη του ιδιοκτητη του. Γνωμη μου ειναι οτι καλο θα ηταν να μην υπαρχουν εντονοι θορυβοι που μπορει να προκαλεσουν με τη σειρα τους στρες και εμφανιση ασθενειων..... Ασε τη ζημια και στα δικα μας αυτια....

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!για τον μονομαχο σου δεν υπαρχει καποιο προβλημα.μαλλον εσενα θα ενοχλει.... :wacko: τα ψαρια δειχνουν να μην αντιδρουν στους θορυβους αλλα μονο στους κραδασμους.τους νιωθουν στο νερο.

Χριστος Ανεστη!!!

piki αυτος ακριβος ειναι ο τροπος μεταδοσης των ηχητικων κυματων στο νερο. Οι κραδασμοι αυτοι λοιπον μπορουν να προκαλεσουν πολλα προβληματα στα ψαρακια μας.... Εδω ενοχλουν εμας ειναι δυνατον να μην ενοχλουνται αυτα?

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...