Jump to content

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους, καλη ανασταση και καλό Πάσχα. Σημερα το πρωι παρατηρησα αυτα τα ασπρα στιγματα επανω σε αρκετα ψαρακια ... δε μπορω να βγαλω αλλες φωτογραφιες γιατι κινουνται συνεχως και δε φαινονται ... προκειται περι ασθενειας; Δεδομενου οτι ολα ειναι κλειςτα εως την Τριτη για να προμυθευτω καποιο φαρμακο τι κανω;

post-59291-0-32440300-1428650599_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

επισυναπτω αλλη μια

post-59291-0-33563200-1428650839_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! δεν ξέρω αν είναι ικ, δεν έχω ούτε την εμπειρία ούτε τις γνώσεις για να σου απαντήσω, αλλά αν είναι

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/55372-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%8E%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-ichthyophthirius-multifiliis/

 

λογικά θα σου προτείνουν κ τα άλλα παιδιά να συμπληρώσεις τη φόρμα διάγνωσης ασθένειας, κάνε έναν κόπο

 

(μην κάνεις καμία θεραπεία αν δε σιγουρευτείς πρώτα)

 

καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια

post-59291-0-51840200-1428651775_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! δεν ξέρω αν είναι ικ, δεν έχω ούτε την εμπειρία ούτε τις γνώσεις για να σου απαντήσω, αλλά αν είναι

http://www.aquazone.gr/forums/topic/55372-aioeiaaothdheoc-oio-ichthyophthirius-multifiliis/

λογικά θα σου προτείνουν κ τα άλλα παιδιά να συμπληρώσεις τη φόρμα διάγνωσης ασθένειας, κάνε έναν κόπο

(μην κάνεις καμία θεραπεία αν δε σιγουρευτείς πρώτα)

καλή τύχη

ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ick...αν δεν έχεις αλλά ψάρια μέσα ανέβασε στους 29 τα ραμιρεζι δεν παθαίνουν τίποτα.τώρα για αλάτι αν θέλεις ακολουθείς τις οδηγίες...εξαρτάται τί άλλο έχεις μέσα στο ενυδρείο.

Έγινε επεξεργασία - panos84.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχω ροδοστομους .....ας ελπισουμε οτι θα αντεξουν ... ειχα 27-28 βαθμους μεσα

Έγινε επεξεργασία - DrEng
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει κ για τους ροδοστομους είναι ΟΚ.προχωρα άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία η χρήση αεραντλίας κρίνεται απαραίτητη καθώς μειώνεται το οξυγόνο στο νερό σου !!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καθοτι μετα απο τεσσερις μερες στους 30 βαθμους δεν ειδα ιαση ... ξεκιναω σημερα θεραπεια με δυο σκευάσματα: Exit και eSHA 2000

Link to comment
Share on other sites

Ικ ειναι,μια φορα μου εμφανησαν τα ραμ και ευτυχως το ειδα αμεσως και το ξεπερασα με την μεθοδο του λινκ που σου εβαλε η Φωτεινη.Παρολο που ξεκινησα απο το πρωτο σπιρι τις επομενες δυο μερες βγηκαν 5-6 ακομα και μετα απο μια εβδομαδα εξαφανιστηκαν οριστικα.Αν δεν το προλαβες γρηγορα,ξεκινα φαρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα φαρμακο απο εχθες ... Το ραμιρεζι που υποφέρει περισσοτερο απολα δεν εχει ιδιαίτερη βελτίωση... Απο τα αλλα ομως εξαφανίστηκε νομιζω ....θα κανω τουλαχιστον τρεις τεσσερις μερες θεραπεια

Link to comment
Share on other sites

Το φαρμακο τι λεει στις οδηγιες ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...