Jump to content

Σκέψη Για White Worms Farm


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους :) αν δεν είναι σοστα τοποθετημένο το θεμα εδώ ας το μεταφέρουν οι συντονιστές στο σοστο μέρος. :)

Οπός αναφέρω και στον τίτλο θέλω να δοκιμάσω να κάνω μια μικρή φάρμα απο white worms. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω την αρχή και θα ήθελα παρακαλώ αν είναι εύκολο κάποιος που έχει ασχοληθεί - ασχολείται να με βοηθήσει να κάνω μια προσπάθεια. Το μόνο που έχω είναι ένα ταπερ . Τη άλλα υλικά - πράγματα χιάζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι περιπου το ιδιο μ αυτα.http://www.aquazone.gr/forums/topic/64653-grindal/

Καποιος πρεπει να σου δωσει μπολι για να ξεκινησεις αποκια,αλλιως δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Οοο όμορφα :)πολύ ενδιαφέρον και όπως διάβασα εύκολο :) σε ευχαριστώ πάρα πολύ :) τώρα πρέπει να βρω κάποιον με καλλιέργεια. Οποτεεεε...

.

.

.

Ποιος έχει καλλιέργεια grindal? Οπου θα μπορούσε να μου προσφέρει μια μικρή.. ποσότητα να ξεκινήσω και εγώ τη δοκιμή? :D

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια δοκιμή οπος ο παπουλης αποδώ που ξεκίνησε απο το 0 με τροφή για σκιλους εκείνος μερικά βρεγμένα σφουγγάρια και πολύ υπομονή :) και ο θεός βοηθός :)

https://m.youtube.com/watch?v=wVfoyeHQqBo

Έγινε επεξεργασία - Giannis_X
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια δοκιμή οπος ο παπουλης αποδώ που ξεκίνησε απο το 0 με τροφή για σκιλους εκείνος μερικά βρεγμένα σφουγγάρια και πολύ υπομονή :) και ο θεός βοηθός :)

https://m.youtube.com/watch?v=wVfoyeHQqBo

Καλησπέρα!

Όπως το είδα εγώ το βίντεο δεν ξεκίνησε ακριβώς από το 0!

Τα σφουγγάρια που έχει έχουν ήδη καλλιέργεια επάνω τους!Μεταφέροντας την τροφή στο άλλο τάπερ μαζί μεταφέρθηκαν και σκουλήκια!

Ταΐζοντας θα γίνει μια μεγάλη αποικία!

Link to comment
Share on other sites

Οοο όμορφα :)πολύ ενδιαφέρον και όπως διάβασα εύκολο :) σε ευχαριστώ πάρα πολύ :) τώρα πρέπει να βρω κάποιον με καλλιέργεια. Οποτεεεε...

.

.

.

Ποιος έχει καλλιέργεια grindal? Οπου θα μπορούσε να μου προσφέρει μια μικρή.. ποσότητα να ξεκινήσω και εγώ τη δοκιμή? :D

Τελικά grindal θα εκτρεφεις η white worms?Αν θες πάντως grindal έχω εγώ να σου δώσω μπολι αν δεν έχει κάποιος άλλος κοντά σου.Το μόνο που θα χρειαστείς εκτός από το τάπερ είναι χώμα χουμους(Εγώ πήρα από το Ikea)και γατοτροφη.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για να μην ξοδεύομε και πολύ θα ταΐζω οπός στο αμερικα με ψωμάκι βαπτισμενο σε γάλα η αρεομενο γιαούρτι. Ψωμάκι δόξα τον θεό έχουμε ακόμα γαλατακη επίσης

Link to comment
Share on other sites

απο αποψη τροφης εκτος απο γατοτροφη και διαφορα τετοια με ψωμια που ειναι καπως διαδικασια και θα αναδυουν και οσμες ....πιστευω καλλυτερο ειναι να βαλεις σκετα κουακερ ..ειναι καθαρα δεν λερωνουν και με μια συσκευασια των 3 ευρω βγαζεις χρονια!

Link to comment
Share on other sites

απο αποψη τροφης εκτος απο γατοτροφη και διαφορα τετοια με ψωμια που ειναι καπως διαδικασια και θα αναδυουν και οσμες ....πιστευω καλλυτερο ειναι να βαλεις σκετα κουακερ ..ειναι καθαρα δεν λερωνουν και με μια συσκευασια των 3 ευρω βγαζεις χρονια!

:thumbsu:  :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα κουακερ αντι για χωμα η αντι για τροφη. Και βρεγμενα;

Link to comment
Share on other sites

Τα κουακερ αντι για χωμα η αντι για τροφη. Και βρεγμενα;

To κουακερ αντί για τροφή!

Ναι βρεγμένα!

Link to comment
Share on other sites

πιο γρηγορος ο απο πανω στις απαντησεις ...χεχε

επιπλεον κατω απο την τυρφη βαζω και ενα στρωμα πετραδακι ψηλο και δεν επιτρεπει το σαπισμα με τα θρεπτικα συστατικα απο το χωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

πιο γρηγορος ο απο πανω στις απαντησεις ...χεχε

επιπλεον κατω απο την τυρφη βαζω και ενα στρωμα πετραδακι ψηλο και δεν επιτρεπει το σαπισμα με τα θρεπτικα συστατικα απο το χωμα!!!

Με το humus δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το humus δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

Μια απο τα ιδια οσο ειχα!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...