Jump to content

Φωτισμος


rogo1983

Recommended Posts

καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα.εχω ενα θεμα και ηθελα να ζητησω βοηθεια και να ακουσω την γνωμησ σας.εχω ενα ενυδρειο τισ aguael και εχει καει η λαμπα https://encrypted-tb...F_mbw9YZilcN9Oj.η λαμπα και το καπακι ειναι αυτα στην φοτο.τι λαμπα μπορω να βαλω αλλα να ειναι και στεγανω επειδη ειναι σε μικρη αποσταση απο το νερο.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία είναι αρκετά μικρή . :)

 

Αν βλέπω καλά , έχεις 2 λάμπες στο καπάκι ; 

 

Λογικά, το εργοστασιακό φωτιστικό, πρέπει να είναι στεγανό, οπότε δεν έχεις πρόβλημα αν αντικαταστήσεις απλώς την καμένη λάμπα.

 

Για την άλλη , δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί κανείς να εγγυηθεί 100% στεγανότητα. :)

Link to comment
Share on other sites

μια ειναι η λαμπα η φωτο ειναι απο το ιντερνετ την εβαλα απλα για να δειξω το πωσ ειναι .δνε αλλαζει λαμπα ειναι φιχ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι φιχ ολο μαζι με τον μετασχηματιστη

 δεν αλλαζη μονο η λαμπα

Link to comment
Share on other sites

τραβα την λαμπα με το φις μπροστα και θα φυγει... το πλαστικο το λευκο ειναι βαση και ειναι βιδωμενο στο μαυρο. η λαμπα ειναι ενα με το γκρι και την πριζα. εχω το ιδιο. λαμπα βρηκα απο καταστημα στο παλαιο φαληρο αν θελεις σου λεω το μαγαζι. να ξερεις εχει εγγυηση η λαμπα αλλα δεν θυμαμαι για ποσα χρονια δεν κανω πλακα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μενω καβαλα.αν μπορεισ στειλε μου το μαγαζι και την λαμπα που εβαλεσ να το δω και αν ειναι να το παραγγειλω απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...