Jump to content

Αναγνώριση Θαλάσσιων Οργανισμών


Recommended Posts

καλησπέρα καλή δύναμη... θα ήθελα τα φώτα σας...στρώνω το θαλασσινό μου 12 ημέρες τώρα...χωρίς αμμωνία μονο ζωντανοί βράχοι και άμμο...και προσεκτικά την φωτοπερίοδο ....125 λιτρα σκιμμερ φλουβαλ εως 170 και εξωτερικό 206...οι τιμές πέφτουν...σημερα μου έκανε την εμφανισή του από μια τρύπα του βράχου αυτό το ζωήφιο μη γελάσετε όσοι ξερετε την βοήθεια σας...είναι σαν ζωντανό σαλιγκάρι χωρίς καβόυκι...??????????????????? :cigar:

post-59541-0-39376700-1429640323_thumb.jpg

post-59541-0-63536300-1429640375_thumb.jpg

post-59541-0-16746600-1429640471_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη σαν stomatella φαινετε και τρεφετε με αλγη μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε niknik να εισαι καλα για τις ευχες!!!!χίλια ευχαριστω χρονια πολλά και υγεία...απλά 15 χρόνια στο γλυκό το είδα σαν Alien  η ufo :bow:  και πάλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα και να μην ευχαριστεις και μην ξεχνας τωρα που μπηκες στα θαλασσινα λημερια εχεις πολλα να δεις.....χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα και να μην ευχαριστεις και μην ξεχνας τωρα που μπηκες στα θαλασσινα λημερια εχεις πολλα να δεις.....χαχαχα.

 

Ευχαριστω πολύ φιλε μου κλο βραδυ :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ φιλε μου κλο βραδυ :thumbsu:

 

φιλε δεν σε ζαλιζω άλλο αλλα η βοηθεια σου μου ηταν πολυτιμη ... μηπως μπορεις να μου πεις και το ειδος που βλέπεις πανω στον βραχο? μοιαζει με νεογεννητη ανεμόνη σιγουρα είναι κατι αλλα και γεμιζω σιγα σιγα από δαυτα και παλι ευχαριστω και υπόσχομαι να αρχισω διάβασμα!!!!!!!!!!!!!!

 

post-59541-0-03577300-1429643708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καλη αρχή και απο μενα.βρες και καμια πλακουρα να μπορείς να κάνεις το στήσιμο σωστα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν σε ζαλιζω άλλο αλλα η βοηθεια σου μου ηταν πολυτιμη ... μηπως μπορεις να μου πεις και το ειδος που βλέπεις πανω στον βραχο? μοιαζει με νεογεννητη ανεμόνη σιγουρα είναι κατι αλλα και γεμιζω σιγα σιγα από δαυτα και παλι ευχαριστω και υπόσχομαι να αρχισω διάβασμα!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

post-59541-0-01602100-1429643976_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις μια λεπτή σύριγγα και θα βάλεις ξύδι και θα της κανεις ένεση να πεθάνει.

Link to comment
Share on other sites

Απταισια είναι.

 

Σιγουρα θα χρειαστώ τις συμβουλές...πες μου τι να κανω και το κάνω τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!και σε ευχαριστώ!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις μια λεπτή σύριγγα και θα βάλεις ξύδι και θα της κανεις ένεση να πεθάνει.

Εγω βέβαια οταν ειχα εφτιαχνα με ασβέστιο και νερο και της τρυπουσα και τελος.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα φιλε μου είναι ότι είμαι γεματος από δαυτες!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κακοπιστος αλλα μήπως οι βραχοι που μου εδωσαν είναι από Σαλαμινα αντί για fiji???????????

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου φίλε . Πάντως εμενα για απταισια μου φαίνεται. Ασε να μας πει και κανενας αλλος.

Link to comment
Share on other sites

ξερω ότι και το στhσιμο είναι χάλια....ο ένας βραχος κατακκόκινος από κοραλύνη οι αλλοι ασπροι

Έγινε επεξεργασία - xristos74
Link to comment
Share on other sites

ξερω ότι και το στhσιμο είναι χάλια....ο ένας βραχος κατακκόκινος από κοραλύνη οι αλλοι ασπροι

Δεν ειναι θεμα αυτο αλλα οτι ειναι κοτρονες.
Link to comment
Share on other sites

βοηθάτε παιδία δεν θελώ να κανω πατάτες :bow:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κακοπιστος αλλα μήπως οι βραχοι που μου εδωσαν είναι από Σαλαμινα αντί για fiji???????????

τοτε αλλαζει δυστηχος τωρα που ειναι νωρις αλλαξε τον βραχο και παρε αλλο και ξεκινα απο την αρχη ,για να γλιτωσεις απο δαυτες.ειδαλος βαλε pepermint ,τουλαχιστων 3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και τις πληρωσα 70 ευρω δεν λέω από που αλλα με πιασαν κότσο...δεν πειράζει :hot:

Link to comment
Share on other sites

τοτε αλλαζει δυστηχος τωρα που ειναι νωρις αλλαξε τον βραχο και παρε αλλο και ξεκινα απο την αρχη ,για να γλιτωσεις απο δαυτες.ειδαλος βαλε pepermint ,τουλαχιστων 3

 

που θα βρω φίλε και το κόστος περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Το κοστος ειναι περιπου 13 ευρω το κιλο,ζωντανος,δυστηχως απταζια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

τοτε αλλαζει δυστηχος τωρα που ειναι νωρις αλλαξε τον βραχο και παρε αλλο και ξεκινα απο την αρχη ,για να γλιτωσεις απο δαυτες.ειδαλος βαλε pepermint ,τουλαχιστων 3

Το ποιο σωστό ειναι αυτο που λεει ο Νίκος.Αμα ειναι γεμάτος ο βράχος ειναι μπέρδεμα. Έγινε επεξεργασία - baggos777777
Link to comment
Share on other sites

και δεν θα απαλλαγω ποτε από αυτή ακομα και με νέους βράχους?????????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...