Jump to content

Kiddo Reef Project Diy 190 Λίτρα


Ilias Halk

Recommended Posts

Τα παραλές λίγο αλλά ευχαριστώ :D

Σκεφτόμουν να βάλω ένε μανδαρίνο να δω πως θα πάει και ένα bicolor blenny... Αν έχεις κάποια καλή πρόταση για το σύστημα μου ρίχτην :)

Μην αδικεις τον εαυτο σου και το ενυδρειο,ειναι πολυ ομορφο!

 

Η προταση του θαναση ειναι πολυ καλη.Θα σε βοηθησει πολυ οσν αφορα στον αραγωνιτη να μενει καθαρος.Το θεμα βεβαιa ειναι τι ψαρακι θα πετυχεις.

Προσωπικα ειχα και υποδειγμα που εκανε μια χαρα δουλεια χωρις προβληματα αλλα ειχα και εναν αληταρα που επαιρνε την αμμο και λες και το εκανε επιτηδες,ανεβαινε στη μεση του ενυδριου και την αφηνε απο εκει πανω.Μου πασπαλιζε το βραχο :usd:

 

Κατα την ταπεινη μου αποψη στα λιτρα που εισαι και με βαση τα ψαρακια που εχεις ηδη μεσα,θα μου αρεσε ενα γκρουπακι απο 5 anthias η' chromis!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, βρήκα προχθές αυτό εδώ το βίντεο (https://www.youtube.com/watch?v=zLZzuX_4V6s) που δείχνει την εξέλιξη ενός ενυδρείου στην πάροδο 2 ετών. Σκεέφτηκα για να δω παλιές εικόνες να θυμήθω τι έγινε στο δικό μου σύστημα και έφτιαξα ένα μικρό gifάκι με μόλις 8 εικόνες, που όμως δείχνουν τις δραματικές αλλαγές που συμβαίνουν στα συστήματα μας...

 

Εντοπίστε την προσοχή σας κυρίως στην caulastrea, τις euphiliες, το κόκκινο plate και μερικά σκληρά απάνω  :thumbsu:

 

 

 

slideshow_zpsdpcd78oa.gif

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια ιδεα και ακομα πιο ωραιο που φαινεται η αναπτυξη των κοραλιων!Μπραβο φιλε,προσωπικα αυτο θεωρω το πιο ομορφο κομματι στο χομπυ μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

...

Έγινε επεξεργασία - Kiddo
Link to comment
Share on other sites

Oλα ομορφα και υγιη ,μπραβο σου. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχαμε να δούμε update σου!!! 

 

Για πες μου γνώμες για το rainfordi :)

 

Όπως είπε και ο Νίκος όλα όμορφα και πάνω απ όλα υγειή!!!

Έγινε επεξεργασία - VasilisM3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Δεν είναι τέλεια, αλλά δόξα το θέο είναι σε καλό δρόμο...

 

 

Βασίλη το rainfordi είναι το πιο τρολ ψάρι που είχα ποτέ. Είναι αφασία τελειώς... Είναι πάντα μόνος τους εδώ και εκεί, δεν κάνει παρέα κανέναν, δεν φοβάται κανέναν, δεν είναι κοιλιόδουλος όπως τα άλλα... έχει δίκο του ρυθμό, δικό του χρόνο... υπάρχουν μέρες που δεν θα τον δεις θα κάθεται πίσω αραγμένος και άλλες μέρες που θα κόβει βόλτες κοτσονάτος μπροστά μπροστά... Από τροφή λατρεύει να τσιμπολογάει άλγες και ότι βρωμίτσα βρει χάμο, αλλά πλέον έχει μάθει να τσιμπάει και φυλλαράκι...

 

Μετά από ένα χρόνο ξεκίνησε να δημιουργείται αισθητά κοραλίνη  :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε!!Ομορφα και υγιη ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφες φωτογραφίες και το σύστημα δείχνει να έχει πάρει τον δρόμο του.....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα Ηλια, Μπραβο σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...