Jump to content

Βοήθεια Με Στρώσιμο Φυτεμένου Ενυδρείου 90 Λίτρων


Recommended Posts

Δεν εκανες λαθος που προσθεσες σιποραξ....το αντιθετο,πολυ καλα εκανες!

Τα καφε μπιλακια αυτα μαλλον ειναι για αποικια βακτηριων λοιπον....το πανω το ασπρο τι ειναι?Ενυδρειακο βαμβακι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φατσα ειναι!!! :D 

Να τον χαιρεσαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες λαθος που προσθεσες σιποραξ....το αντιθετο,πολυ καλα εκανες!

Τα καφε μπιλακια αυτα μαλλον ειναι για αποικια βακτηριων λοιπον....το πανω το ασπρο τι ειναι?Ενυδρειακο βαμβακι?

Στο σαιτ της εταιρειας αναγραφει αυτα ακριβως .. 

Ανταλλακτικά φίλτρου Fiber L , Coarse Foam L , Aquaclay S , Activated Carbon S

Μαλλον βαμβακι ειναι και το ασπρο .. 

Προσεθεσα εγω βεβαια πανω απο το siporax και μια στρωση απο το σακουλακι της serra που αγορασα , που απ οτι διαβασα πρεπει να το αλλαζω καθε βδομαδα περιπου 

Link to comment
Share on other sites

:thumbsu:  Φατσα οντως χααχαχ

Φατσα ειναι!!! :D

Να τον χαιρεσαι!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αν ειναι οντως ολο αυτο βαμβακι....γιατι μου φαινεται να ειναι μπολικο....θα σου ελεγα να το βγαλεις και αυτο και να βαλεις αλλο ενα μινι σιποραξ και πανω πανω βαμβακι χυμα.....

Αυτο εχω κανει εγω στο φιλτρο της juwel....

Εσενα πως σου φαινεται?Σου φαινεται πολυ?Χωραει αλλο ενα μινι σιποραξ αμα το βγαλεις και πανω πανω βαμβακι χυμα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελει παρεα ? Εννοω να ειναι ζευγαρι ?  Και σε ποσο καιρο μπορω να προσθεσω κι αλλα ψαρια ? 

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΤΥΧΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως ναι αλλα καλυτερα να σου οι πιο ειδικοι σε αυτα τα ψαρακια γιατι εγω ειμαι ασχετος! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αν ειναι οντως ολο αυτο βαμβακι....γιατι μου φαινεται να ειναι μπολικο....θα σου ελεγα να το βγαλεις και αυτο και να βαλεις αλλο ενα μινι σιποραξ και πανω πανω βαμβακι χυμα.....

Αυτο εχω κανει εγω στο φιλτρο της juwel....

Εσενα πως σου φαινεται?Σου φαινεται πολυ?Χωραει αλλο ενα μινι σιποραξ αμα το βγαλεις και πανω πανω βαμβακι χυμα?

Αν ειναι καλυτερα να προσθεσω ¨" μακαρονι " , ετσι δεν λεγεται  ? Θα το κανω , ανετα βγαινει αυτο και προσθετω siporax , θα μεγαλωσω τον ογκο της καλτσας προσθετοντας υλικο . και στην κορυφη το βαμβακι ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καλυτερα να προσθεσω ¨" μακαρονι " , ετσι δεν λεγεται  ? Θα το κανω , ανετα βγαινει αυτο και προσθετω siporax , θα μεγαλωσω τον ογκο της καλτσας προσθετοντας υλικο . και στην κορυφη το βαμβακι ! 

 

Αυτο εχω κανει κι εγω!

:thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πουλαγαν το siporax χυμα απο ενα μεγαλο σακο (που ανεγραφε ομως κανονικα το ονομα siporax βιολογικο υλικο κλπ)  και ειναι λιγο πιο μεγαλο το μεγεθος του κυλινδρου απο το mini , υπαρχει προβλημα σε αυτο ? 

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα!

Καλημερα! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τη βοηθεια ολους , ελπιζω καποιος που θα μπει στη διαδικασια να διαβασει ολα αυτα τα ποστ και πιθανον ειχε τις ιδιες αποριες με εμενα να βοηθηθει !

http://www.aquazone.gr/forums/topic/100627-%CE%B5%CE%BD%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%BF-90-%CE%BB%CE%AF%CF%84%CF%81%CF%89%CE%BD/

Η συνεχεια εδώ .. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...