Jump to content

Πέτρος Rimless Reef


pit05

Recommended Posts

Με το καλό φιλαράκι!

Έχεις dream team όμως δίπλα!

 

 

Χορηγός σας η Jordan είναι ρε παιδιά? Ο ένας μπλούζα, ο άλλος παπούτσια...  :kookoo:  :kookoo:

Δεν ξερω για τον θαναση.....εγω δεν ξερω τι ΔΕΝ θα εκανα να περασω μια μερα με τον jordan σταθη!

Απλα λατρεια....

Θα σου ανεβαζα φωτο απο τη συλλογη με τα παπουτσια αλλα δεν εχει μπαταρια η φωτ μηχ!

Ωραια θα ηταν να ειναι χορηγος...μου λειπουν μερικα :usd:  :usd:

Βασικα δεν ξερω ποιος ανθρωπος της γενιας μας δεν εχει ερωτα με τον "ιορδανη" και γενικα με κεινη την εποχη του NBA!

Τι ξενυχτια εχω κανει...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελααααααα ρε Πετρακο :jig:  :jig:  :jig:  :jig: !!!!!

 

Με το καλό τρελέ ανεμωνιαρη φίλε :thumbsu:  :thumbsu:  :thumbsu: !!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο φίλε μου! εκπληκτικό το ενυδρείο σου! φυσικά΄καλύτερη ομάδα δεν θα μπορούσες να έχεις αλλα ρε συ... μην λές μπροστά τους για led ! ! ! xaxaxaxa :P

 

αφού το έχεις το 3ο radion, γιατί δεν το βάζεις απο τώρα να βαράει??

Link to comment
Share on other sites

χαχα,Θα του τα πεταγα απο το μπαλκονι πανο....αλλα προτιμησα να ασχοληθω με την πιτσα κτλ :usd:  :usd:  :usd:

 

Οντως ρε ανεμωνακια pit γιατι δεν εχεις βαλει και το 3ο πανω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

Το 3ο radion έχετε δίκιο, το τοποθέτησα εχτές και το συγχρόνισα μεσω του reelink, δεν βλεπω τρομερη διαφορα στην ένταση, απλά έχει απλώσει καλύτερα το φως..

 

Τώρα με το moorish.

Το έχω σχεδόν δύο εβδομάδες και ακόμα δεν τρώει τίποτα. Δοκίμασα το εξής και πέτυχε αλλά με τίμημα. Έκοψα τον ριάκτορα με το αντιφώσφορο.

Μέσα σε δύο μέρες τα τζάμια γέμισαν φιλμ, έξινα το φιλμ με τον μαγνήτη και έτρωγε το moorish.

Το ψάρι κρατάει καλά αλλά έχω γεμίσει άλγες, τζάμια, βράχια παντού. Μια μοντιπόρα αρχίζει και ασπρίζει και έχω φρικάρει..

Link to comment
Share on other sites

3 radion σε αυτά τα λίτρα είναι ιδανικά φίλε,τώρα έχεις την ανάλογη δύναμη για τα σωστά κοράλλια ....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεταχειρισμενα Θαναση και σιγουρα θα εχει πεσει η ενταση τους.

Πονταρω στην αξιοπιστια της εταιρειας. Θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παρτο αλλιως Πετρο τωρα που ειναι νωρις ξερεις τι λεω,δεν νομιζω να εχεις θεμα με τον φωτισμο βαλε μια fts να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παρτο αλλιως Πετρο τωρα που ειναι νωρις ξερεις τι λεω,δεν νομιζω να εχεις θεμα με τον φωτισμο βαλε μια fts να δουμε.

 

+1000

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεταχειρισμενα Θαναση και σιγουρα θα εχει πεσει η ενταση τους.

Πονταρω στην αξιοπιστια της εταιρειας. Θα δουμε..

 

Τα  G3 δεν εχεις?

Link to comment
Share on other sites

συνονοματεεεεεεεεεεεεε   τα σπαει  το ενυδρειο σου,αλλα ισως καμια ανεμονη ακομα να ηταν πολυ πιο  ομορφο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - petran halen
Link to comment
Share on other sites

συνονοματεεεεεεεεεεεεε τα σπαει το ενυδρειο σου,αλλα ισως καμια ανεμονη ακομα να ηταν πολυ πιο ομορφο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:thumbsu:

Του βρηκα Πετρο και δεν την παιρνει χαχαχα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλο απλα led και αλλο radion, στην τελικη στο μελλον κανεις μια αναβαθμισει με το κιτ απο g3 σε g4 και ειναι καινουργεια και σε αλλο level!! Εχεις και το reef link και παιζεις οπως θελεις οπου και να εισαι!

Πολυ ομορφο το αποτελεσμα!! Μπραβο σε ολους, μακαρι να εμενα πιο κοντα να συμμετεχω και εγω σε κατι τετοια :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλοριζικο Πετρο!!

Πολυ καλο , το aquascape μου αρεσει πολυ

:thumbsu:  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ακου εγω θα σε ρωτησω πως παει το ενυδρειο...εσυ θα μου πεις οτι πηζεις στη δουλεια κτλ η' οτι μαυριζεις το υπεροχο κορμι σου στις παραλιες κτλ......κτλ κτλ...αηδιες δηλαδη!

 

Μεχρι το τελος της ημερας ομως θα ηθελα παρακαλω,ευγενικα και ωραια,μερικες φωτο απο το ενυδρειο σου :jig:

Δημοκρατικα και ομορφα,αλλιως ξερω που μενεις.....και μπορω να βαραω κουδουνια για ωρες ολοκληρες κοτσιδατε φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ακου εγω θα σε ρωτησω πως παει το ενυδρειο...εσυ θα μου πεις οτι πηζεις στη δουλεια κτλ η' οτι μαυριζεις το υπεροχο κορμι σου στις παραλιες κτλ......κτλ κτλ...αηδιες δηλαδη!

 

Μεχρι το τελος της ημερας ομως θα ηθελα παρακαλω,ευγενικα και ωραια,μερικες φωτο απο το ενυδρειο σου :jig:

Δημοκρατικα και ομορφα,αλλιως ξερω που μενεις.....και μπορω να βαραω κουδουνια για ωρες ολοκληρες κοτσιδατε φιλε μου!!

Εντελως δημοκρατικα παντα!!! :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Εντελως δημοκρατικα παντα!!! :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:

ειμαστε ενα τελειως δημοκρατικο ενυδρειακο φορουμ και ο φιλος Πετρος εχει ξεφυγει.... πρεπει να συμορφωθει..... αλλιως!!!!!!  :bbq:  :bbq:  :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Να τον δημοκρατισουμε τότε !!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχα,παιδια αυτες ειναι καθαρα δημοκρατικες διαδικασιες και επειδη ο φιλος πετρος δεν τις εκτιμα,θα εχει τις αναλογες συνεπειες αφου η πολυ δημοκρατια κανει κακο στην περιπτωση του :usd:  :usd:  :usd:

Θα του στησω μια ωραια γιορτη να περασει καλα!

Θα σας ενημερωσω...

 

Πετρο εχεις διορια μεχρι αυριο το βραδυ το αργοτερο....φιλικα :usd:  :usd:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πετρακο περιμένουμε νεο υλικό απο το ενυδρείο....

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου αγαπημενοι.

Περασα μια δυσκολη περιοδο με μετακομιση σε νεο σπιτι καθως και πολλες εργασιες και ετοιμασιες.

Μολις που τακτοποιηθηκαμε, εγω, η οικογενεια μου και τα ψαρια μου βεβαιως, ακολουθησαν οι δυσκολες μερες που περασαμε στις αρχες Ιουλιου που οπως ολους δεν με αφησαν ανεπιρρεαστο.

Η ορεξη μου για τα ενυδρειακα περιοριστηκε στο ελαχιστο.

Στο ενυδρειο λογω της μετακομισης εγινε ενα restart.

Καινουριος αραγωνητης και νεκρος βραχος στο main, καθαρα κομματια ζωντανου βραχου στο sump.

Τα αποτελεσματα του restart εδω και ενα μηνα που τρεχει περιπου, ειναι θεαματικα.

Φωτογραφιες απο την μετακομιση του ενυδρειου και το νεο στησιμο, υποσχομαι ανεβασω αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσω με τις φωτογραφίες, θα ήθελα να εκφράσω τις θερμές μου ευχαριστίες στους αγαπημένους μου φίλους από το aquazone που αφιέρωσαν για μένα και χρόνο και κόπο πολύ για να πραγματοποιήσουμε την μετακόμιση του ενυδρείου.

Μέρες πρίν κοιτούσα 600 λιτρα, ψάρια, κοράλια και βράχια, τζάμια και σίδερα και πνιγόμουν στην σκέψη πώς μπορεί όλο αυτό να μεταφερθεί με ασφάλεια μόλις σε μερικές ώρες σε άλλο σπίτι αρκετά χιλιόμετρα μακριά.

17/6 ήταν που χτύπησε το κουδούνι και τα χαμόγελα των παιδιών έδιωξε ακαριαία το άγχος μου..

Όλα έγιναν με τρομερή μεθοδικότητα και δεν υπήρξε καμία απολύτως απώλεια.

 

Θανάση (TAN) σε ευχαριστώ που ανέλαβες όλο το έργο από την αρχή ως το τέλος, οι γνώσεις και η εμπειρία σου, σφράγισαν την επιτυχία.

Μιχάλη (mad23) σε ευχαριστώ που ίδρωσες και βράχηκες μέχρι τους ώμους να ξεστήνεις και να ξαναστήνεις, σε ευχαριστώ επίσης για το υπέροχο aquascape.

Λυκούργο (lykourgos) σε ευχαριστώ που με ένα πόδι κουβάλησες, καθάρισες, βράχηκες καθώς και για την άρτια επιστασία σε κάθε λεπτομέρεια.

Βασίλη (rastaman) σε ευχαριστώ για την κατασκευή της βάσης των φωτιστικών, καθώς και για την αλφαδιασμένη κυριολεκτικά τοποθέτησή της.

 

Σας χρωστάω πολλά, αυτό που κάνατε για μένα ήταν ανεκτίμητο, να είστε πάντα καλά..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...