Jump to content

Μιά Δύσκολη Ημέρα Για Το Χόμπυ Μου....


Husky_Jim

Recommended Posts

Όπως έχω πεί και στο παρελθόν δέν πρέπει να ποστάρουμε μόνο τα καλά αλλά και τα κακά...έτσι λοιπόν εχθές γυρνώντας από την δουλειά, και αφού το είχα διασκεδάσει με το φωτογραφικό πόστ του South,

την ώρα που πήγα να ταίσω βρήκα ένα από τα θυληκά Pseudacanthicus Spinosus νεκρό.

Φυσικά το άνοιξα και ήταν έτοιμο να "εκραγεί" από τα αβγά.

 

post-2-0-21907900-1431417150_thumb.jpg

 

Δέν γνωρίζω τον λόγο μιάς και το ψάρι ήταν σε τέλειες συνθήκες και στο ίδιο ενυδρείο έχω κάποια Poecilocharax Weitzmani τα οποία είναι πάρα πολύ ευαίσθητα και άν είχε πρόβλημα το ενυδρείο θα πρέπει να είχαν 'φύγει΄ πρώτα αυτά...

 

Άν και αυτό το θυληκό ήταν ένα από τα 'spare' που είχα, δέν παύει να είναι μιά τρομερή απώλεια για εμένα....Το ψάρι είχε αγοραστεί από Άβυσσο νομίζω τουλάχιστον πρίν 3 χρόνια ενώ ήταν 6-7 εκατοστά και τώρα ήταν 23.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα.. κριμα... μηπως εχει να κανει κατι με την ''εγκυμοσυνη'' ? 

Link to comment
Share on other sites

κρίμα το ψαράκι ... αλλά προφανώς αφού οι συνθήκες ήταν τέλειες , ηταν γραφτό  του .... :/ 

Link to comment
Share on other sites

Κριμα.. κριμα... μηπως εχει να κανει κατι με την ''εγκυμοσυνη'' ? 

 

Ναι οι θυληκές επιβαρύνονται κατά την περίοδο αυτή...

 

Κριμα , λιγο ακομη και θα τα αφηνε τα αυγα.

 

Δυστυχώς όχι γιατί δέν υπήρχε αρσενικό σε αυτό το ενυδρείο....

Link to comment
Share on other sites

κριμα,φιλε το ζωντανο..

:rip_1:

Link to comment
Share on other sites

:( Όχι ρε γκαντεμιά, κρίμα Δημήτρη.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη από τη στιγμή που δεν υπήρχε αρσενικό μέσα, αυτο το αποτέλεσμα θα μπορούσε να ηταν μήπως προβλέψιμο; Φαινόταν οτι είχε αυγα;

Κρίμα το ψάρι φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα κρίμα,τι να πω...Μου θυμίζει σκαλάρι,που φορτώνει αυγά και σκάει γιατι δεν μπορεί να τα κατεβάσει... :rip_1:

Τουλάχιστον βρέθηκε στα σωστά χέρια και έτυχε της αρμόζουσας φροντήδος. :)

Link to comment
Share on other sites

O DIMITRIOS με την τελευταία του πρόταση τα είπε όλα !!

 

Πραγματικά κρίμα εύχομαι να μπορέσεις να βρεις την αιτία. . .

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! :/

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ζωή σε λόγου μας

 

post-5641-0-95859200-1431433026_thumb.jpg

η δικιά μου δύσκολη μέρα ήταν τον Σεπτέμβριο όταν βρήκα νεκρό ένα από τα L046 που είχα για ένα χρόνο και κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Οντως κριμα και για του λογου το αληθες οσον αφορα αυτο που ειπε ο Δημητριος για τα σκαλαρια, η δικια μου δυσκολη ημερα ηταν καπου τον χειμωνα αν θυμαμαι καλα!

 

CAM00229_zpsu5givnpv.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

κρίμα το ψαράκι.....είναι και όμορφο. :rip_1:

 
 
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πεί και στο παρελθόν δέν πρέπει να ποστάρουμε μόνο τα καλά αλλά και τα κακά...έτσι λοιπόν εχθές γυρνώντας από την δουλειά, και αφού το είχα διασκεδάσει με το φωτογραφικό πόστ του South,

την ώρα που πήγα να ταίσω βρήκα ένα από τα θυληκά Pseudacanthicus Spinosus νεκρό.

Φυσικά το άνοιξα και ήταν έτοιμο να "εκραγεί" από τα αβγά.

 

attachicon.gifL160.jpg

 

Δέν γνωρίζω τον λόγο μιάς και το ψάρι ήταν σε τέλειες συνθήκες και στο ίδιο ενυδρείο έχω κάποια Poecilocharax Weitzmani τα οποία είναι πάρα πολύ ευαίσθητα και άν είχε πρόβλημα το ενυδρείο θα πρέπει να είχαν 'φύγει΄ πρώτα αυτά...

 

Άν και αυτό το θυληκό ήταν ένα από τα 'spare' που είχα, δέν παύει να είναι μιά τρομερή απώλεια για εμένα....Το ψάρι είχε αγοραστεί από Άβυσσο νομίζω τουλάχιστον πρίν 3 χρόνια ενώ ήταν 6-7 εκατοστά και τώρα ήταν 23.

 

Κριμα Δημητρη για το ψαρι σου,θα ηθελα ομως να σου πω μπραβο για την πρωτη φραση σου.Ειναι πολυ σημαντικο να γραφουμε και τα δυσαρεστα γεγονοτα.

Link to comment
Share on other sites

:( Λυπαμαι και εγω πολυ .. 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κριμα,ολοι το εχουμε περασει και δυστηχως καποια στιγμη το ξαναπερναμε,με η χωρις προφανη αιτια.

Κανεις παντα το καλυτερο η προσπαθεις για το καλυτερο αλλα η φυση ειναι φυση,και μας το θυμιζει καποιες φορες με ασχημο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πεί και στο παρελθόν δέν πρέπει να ποστάρουμε μόνο τα καλά αλλά και τα κακά...έτσι λοιπόν εχθές γυρνώντας από την δουλειά, και αφού το είχα διασκεδάσει με το φωτογραφικό πόστ του South,

την ώρα που πήγα να ταίσω βρήκα ένα από τα θυληκά Pseudacanthicus Spinosus νεκρό.

Φυσικά το άνοιξα και ήταν έτοιμο να "εκραγεί" από τα αβγά.

 

attachicon.gifL160.jpg

 

Δέν γνωρίζω τον λόγο μιάς και το ψάρι ήταν σε τέλειες συνθήκες και στο ίδιο ενυδρείο έχω κάποια Poecilocharax Weitzmani τα οποία είναι πάρα πολύ ευαίσθητα και άν είχε πρόβλημα το ενυδρείο θα πρέπει να είχαν 'φύγει΄ πρώτα αυτά...

 

Άν και αυτό το θυληκό ήταν ένα από τα 'spare' που είχα, δέν παύει να είναι μιά τρομερή απώλεια για εμένα....Το ψάρι είχε αγοραστεί από Άβυσσο νομίζω τουλάχιστον πρίν 3 χρόνια ενώ ήταν 6-7 εκατοστά και τώρα ήταν 23.

 

Κριμα ρε Μητσο το ψαρακι!Δυστυχως,τα εχει και αυτα το χομπι μας.

Να το παω λιγο αλλου?

Τι τρομερες ψαρουκλες ειναι αυτα τα Poecilocharax Weitzmani?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...