Jump to content

Recommended Posts

Πολυ ωραιο αλλα μηπως θα πρεπει να αλλαξεις και τον βυθο σιγα σιγα;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο αλλα μηπως θα πρεπει να αλλαξεις και τον βυθο σιγα σιγα;

Send from the heart of the Amazonas

 

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αυτό που λες να μπει άμμος, την όλη διαδικασία όμως σκέφτομαι και με πιάνει λίγο άγχος πάντως το έχω στο πρόγραμμα.

Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να βγουν τα ψάρια τα σαλάχια μην μας κάτσουν καμία και τρέχουμε :D  και εδώ έχω ένα πρόβλημα δεν έχω που να τα βάλω κάτι βαρέλια αλλαγής νερού έχω 60 και 70 λίτρα.

Άσε που αγρίεψε και το Jaquar και μου δάγκωνε την σκούπα βυθού και αυτό έχει δοντάκια το άτιμο  :hysterical:  δεν είναι να παίζω μαζί του.

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο και ειναι θεμα αλλα τα σαλαχια δεν θα θελουν να κρυφτουν στην αμμο; η αλλαγη αν εχεις τα σωστα εργαλεια γινεται μπαμ μπαμ.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Πολυ εντυπωσιακο το ενυδρειο σου!Νομιζω παντως πως πρεπει να ξεκινισεις μια καινουρια παρουσιαση καθως η ψαροσυνθεση πλεον δεν ανταποκρινεται στον τιτλο κ σε οτι φιλοξενουσες μεχρι τωρα.Το πιο βασικο ομως ειναι να παρακοληθουσουμε απ την αρχη το πως θα εξελιχθει αυτη η ξεχωριστη επιλογη των ψαριων σου!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο!Με τους νέους κατοίκους θεωρώ μονόδρομο το μεγαλύτερο ενυδρείο. Κατεληξες σε αυτο;

Αν ναι κάνε τότε την αλλαγή σε άμμο, αν όχι ,τότε καλό θα ήταν να αλλάξεις τον βυθό σου.Τα σαλάχια κρύβονται στην άμμο όταν στρεσάρονται, γεγονός που θα έβλεπες τώρα που είναι νέα στο ενυδρείο κυρίως. Αργότερα λογικά θα κρύβονται λιγότερο και θα είναι πολύ κινητικά.Στην άμμο ψάχνουν για τροφή, όπως όστρακοδέρμα.Είναι εντυπωσιακό όταν τα βλέπεις να "φυσανε" στην άμμο.Φυσικά στον βιότοπο των σαλαχιων δεν υπάρχει αποκλειστικά άμμος.

Καλή συνέχεια :)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Πολυ εντυπωσιακο το ενυδρειο σου!Νομιζω παντως πως πρεπει να ξεκινισεις μια καινουρια παρουσιαση καθως η ψαροσυνθεση πλεον δεν ανταποκρινεται στον τιτλο κ σε οτι φιλοξενουσες μεχρι τωρα.Το πιο βασικο ομως ειναι να παρακοληθουσουμε απ την αρχη το πως θα εξελιχθει αυτη η ξεχωριστη επιλογη των ψαριων σου!

 

Θα ανοίξω ένα νέο θέμα πλέον με τους νέους κατοίκους και την συνέχιση του ενδυρείου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανα βιντεακι παιζει;

Send from the heart of the Amazonas

 

Σε λίγη ώρα στο νέο θέμα θα ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...