Jump to content

Μια Πράξη Αγάπης Και Ανθρωπιάς


Recommended Posts

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ είναι άξιος σεβασμού και θα έπρεπε να είναι παράδειγμα μιμισης όλων μας!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ολα αυτά αλλα έχω μια ένσταση. Αν είναι να κάνεις κάτι για να βοηθήσεις έναν συνάνθρωπό σου που έχει ανάγκη. κάνε το όπως πρέπει, μη το κάνεις με μοναδικό σκοπό την αυτοδιαφήμιση και τη συγκέντρωση όσο πιο πολλών likes στο youtube.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αυτός ήταν ο σκοπός του...Τουλάχιστον ελπίζω να μην ήταν αυτός ο σκοπός του!

Link to comment
Share on other sites

ίσως όντως να ήθελε να προβληθεί, ούτως ή άλλως όλοι ό,τι κάνουμε το κάνουμε για να νιώσουμε καλά. ίσως το έκανε για να εμπνεύσει κ άλλους όμως.. να δραστηριοποιήσει-ευαισθητοποιήσει. θα κρατήσω το θετικό μήνυμα του βίντεο κ τα κίνητρά του είναι δικό του πρόβλημα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ολα αυτά αλλα έχω μια ένσταση. Αν είναι να κάνεις κάτι για να βοηθήσεις έναν συνάνθρωπό σου που έχει ανάγκη. κάνε το όπως πρέπει, μη το κάνεις με μοναδικό σκοπό την αυτοδιαφήμιση και τη συγκέντρωση όσο πιο πολλών likes στο youtube.

+1

Αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω ρε συ Πανο! 

Link to comment
Share on other sites

+1

Αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω ρε συ Πανο! 

 

+ Οτι δεν εχει κανενα δικαιωμα να φτιαξει σπιτι μεσα στην μεση του δρομου,αν ηθελε ας το εφτιαχνε στο σπιτι του ή στην αυλη του.Η ακομα καλυτερα αν τους σεβοταν πραγματικα ας τους νοικιαζε ενα σπιτι.Το να το παιζεις σωτηρας σε βαρος αλλων δεν φιλανθρωπια.Ενταξει αγορασε τα ξυλα και τα βιδωσε,και? Δεν εχει κανενα δικαιωμα να το κανει στη μεση του δρομου γιατι δεν του ανηκει ο χωρος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι εκεί Μιχάλη. Το θέμα ειναι οτι έχει γίνει της μόδας τελευταία αυτή του είδους η "φιλανθρωπία". Αυτο που θέλει ο επίδοξος "ήρωας" είναι να κερδίσει πολλά like στο YouTube, να κερδίσει λίγη δημοσιότητα και στην περιοχή που μένει να του χτυπούν φιλικά την πλάτη και να τον συγχαίρουν κτλ. Δεν ειναι τυχαίο που υπάρχουν συγκεκριμένα πρόσωπα που κάθε φορά φτιάχνουν και ενα νέο βίντεο πιο δακρύβρεχτο απο το προηγούμενο και απορώ, που αποσκοπεί όλο αυτό; Δε μου το βγάζει κανείς απο το μυαλό οτι το κανουν για την πάρτη τους και μονο ρε παιδιά. Ποιός ο λόγος να ανεβάζεις κάθε τρεις και λίγο βίντεο με τους ηρωισμούς σου; Για να εμπνεύσεις κι άλλους;.......μμμμμμμ....λυπάμαι αλλα δε το χάφτω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://losangeles.cbslocal.com/2015/04/28/south-la-man-builds-60-year-old-homeless-woman-small-portable-house/

 

Νικόλα σου συμπληρώνω το ποστ με αυτό το λινκ, αν μου επιτρέπεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...