Jump to content

Το Χρυσοψαραδικο Μου


Giannis_X

Recommended Posts

Αυτο που αναφέρει στην παραγγελία, το είδες?

 

Estimated between Wed. Aug. 19 and Wed. Sep. 9

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και μου ζιτα και ένα κωδικό για PayPal τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και μου ζιτα και ένα κωδικό για PayPal τι είναι αυτό?

 

Για να μπορέσεις να ψωνίσεις μέσω ebay πρέπει να έχεις λογαριασμό paypal ή χρεωστική / πιστωτική κάρτα. Αλλά τώρα με τα capital controls δεν γνωρίζω αν θα μπορέσεις να κάνεις δουλειά...

 

Δες για το paypal

 

http://www.pcsteps.gr/26664-%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-paypal-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D/

Έγινε επεξεργασία - George81
Link to comment
Share on other sites

Το paypal απ όσο γνωριζω παραμένει κλειστό για τους έλληνες πελατες τους (κατόχους ελληνικών πιστωτικών & χρεωστικών καρτών)

Link to comment
Share on other sites

Το paypal απ όσο γνωριζω παραμένει κλειστό για τους έλληνες πελατες τους (κατόχους ελληνικών πιστωτικών & χρεωστικών καρτών)

 

Μας έκανες την καρδιά περιβόλι!!!  :gunsmilie:  :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω, τα  capital!!! :phone:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιραζι θα πάω στον Πειραιά στο pet supermarket γιατί αν δεν κάνω λάθος έχει.. Λίγο τσιμπημένες τιμές βεβαία!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μην τον πληρώσεις κανένα 50ευρω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είπαμε αν είναι και έχει τόσο δεν το αγγίζω καν.

Link to comment
Share on other sites

http://caridina.gr/product_info.php?products_id=162

Ριξε και εδω μια ματια...

Shipping time: Εκτός Στοκ - No stock

Link to comment
Share on other sites

Ναι..εχεις δικιο..πηρα και τηλ να δω...αν το εχει πολυ αναγκη θα του δωσω ενα δικο μου με αυτη την τιμη....ειναι στο κουτι του..μια βδομαδα αγορασμενο απο εκει..νομιζα οτι ειχε χαλασει ο δικος μου και το πηρα..αλλα τελικα ηθελε αλλαγη το ηλεκτροδιο....αν θες στειλε πμ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα από ένα παιδί από εδώ μέσα με 20€ σφραγισμένο :D

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τον κοντρολερ :) τορα θέλω την βοήθεια σας για να το συνδέσω. Θα βάλω πανό τα ανεμιστιρακια μόνο η και τον θερμαντήρα για να κρατάω την θερμοκρασία σταθερά στους 25 ιδικά το βράδυ και το μεσημέρι που ανάβω κλιματιστικό και πέφτει στους 22 και όταν λείπω για δουλια 18:00 - 2:00 παρόλο που είναι αναμενα τα ανεμιστιρακια φτάνει τους 26,5.

Και κάτι ακόμα πος το ρυθμίζω που να ανάβει το ένα και ποτε το άλλο ανάλογα την θερμοκρασία νερού?

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

stc-1000_zpsu8y3khzq.jpg

Κατάλαβα πος τα συνδέω :) μια ερώτηση μόνο.. Στην θέση 3&4 Μπένι ο αισθητήρας? Αα τελικά είναι μεταλλικός πιραζι?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ για τη συνδεσμολογία και τις ρυθμίσεις

http://www.aquazone.gr/forums/topic/77329-controller-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-stc-1000/

 

Η παραπάνω σύνδεση που πόσταρες, ειναι "ειδική περίπτωση" για 110 volt κι όχι για 220

 

Η θερμοκρασία του νερού εφόσον έχει φυσιολογική αυξομείωση και δεν ξεπερνά τα όρια των ψαριών, δεν τα επηρεάζει αρνητικά

Αν δλδ το βράδυ πέφτει - φυσιολογικά και αργα - δεν χρειάζεται να βάλεις θερμαντήρα (να σου πω την αληθεια το θεωρώ λιγο χαζο, να καις ρευμα μέσα στον αυγουστο, για θέρμανση!!!)

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα πος τα συνδέω :) μια ερώτηση μόνο.. Στην θέση 3&4 Μπένι ο αισθητήρας? Αα τελικά είναι μεταλλικός πιραζι?

 

Όπως σου είπε και ο Σάκης η παραπάνω συνδεσμολογία είναι για 110V .

Καλό είναι ο αισθητήρας να μην είναι μεταλλικός, υπάρχει περίπτωση να σκουριάσει αλλά και τα μέταλλα μέσα στο νερό δημιουργούν ηλεκτρόλυση που μπορεί να έχουμε δημιουργία διαφόρων αερίων με πιθανές παρενέργειες, καλό είναι να αποφεύγονται.

Πετάξου στην ΕΨΕΜ http://www.epsem.gr/products.php?cat_clicked=145&cat_level_clicked=2

Και πάρε 2-3 αισθητήρες για Eliwell NTC pvc να τους έχεις γιατί συνήθως είναι το μοναδικό εξάρτημα που χαλάει με τον καιρό, 3,80 Ευρώ ο ένας έχει

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο Σάκης η παραπάνω συνδεσμολογία είναι για 110V .

Καλό είναι ο αισθητήρας να μην είναι μεταλλικός, υπάρχει περίπτωση να σκουριάσει αλλά και τα μέταλλα μέσα στο νερό δημιουργούν ηλεκτρόλυση που μπορεί να έχουμε δημιουργία διαφόρων αερίων με πιθανές παρενέργειες, καλό είναι να αποφεύγονται.

Πετάξου στην ΕΨΕΜ http://www.epsem.gr/products.php?cat_clicked=145&cat_level_clicked=2

Και πάρε 2-3 αισθητήρες για Eliwell NTC pvc να τους έχεις γιατί συνήθως είναι το μοναδικό εξάρτημα που χαλάει με τον καιρό, 3,80 Ευρώ ο ένας έχει

Θα βάλω τον αισθητήρα από το θερμόμετρο που έχω και είναι πλαστικοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ για τη συνδεσμολογία και τις ρυθμίσεις

http://www.aquazone.gr/forums/topic/77329-controller-θερμοκρασίας-stc-1000/

 

Η παραπάνω σύνδεση που πόσταρες, ειναι "ειδική περίπτωση" για 110 volt κι όχι για 220

 

Η θερμοκρασία του νερού εφόσον έχει φυσιολογική αυξομείωση και δεν ξεπερνά τα όρια των ψαριών, δεν τα επηρεάζει αρνητικά

Αν δλδ το βράδυ πέφτει - φυσιολογικά και αργα - δεν χρειάζεται να βάλεις θερμαντήρα (να σου πω την αληθεια το θεωρώ λιγο χαζο, να καις ρευμα μέσα στον αυγουστο, για θέρμανση!!!)

Πος να κλίσω το κύκλωμα ομος γιατί χωρίς θερμοστάτη βγάζει error και σφυράη σαν ξυπνητήρι!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι αν δεν βάλεις πάνω τον αισθητήρα θερμοκρασίας (επαφές 3-4) θα χτυπάει error.

Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αλα αν δεν έχω θερμοστάτη η τα ανεμιστηρακια στις μπριζες σφιραη

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια φώτο που να φαίνεται καθαρά η συνδεσμολογία που έχεις κάνει γιατί αυτό που λες δεν γίνεται :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς την συνδεσμολογία έχω κάνει δουλεύει κανονικά αλλά πάπια από τις 2 πρίζες παίζει να είναι ελαττωματικοί και δεν νάνι καλή επαφή το καλώδιο στα ανεμιστιρακια και μόλις κουνηθεί λίγο αρχίζει και σφυρίζει.. Δεν θυμάμαι τη γράφει αλλά αν το ξανά κανι θα σας πω τη λέει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αλα αν δεν έχω θερμοστάτη η τα ανεμιστηρακια στις μπριζες σφιραη

 

Κάτι κάνεις λάθος

εδώ http://www.aquazone.gr/forums/topic/77329-controller-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-stc-1000/

είναι ξεκάθαρη η συνδεσμολογία. Σφυράει όταν δεν έχει συνδεθεί ο αισθητηρας ή ο αισθητηρας δεν είναι ο κατάλληλος

Link to comment
Share on other sites

Οπα την φωτο ξέχασα.

post-59496-0-10878200-1438958358_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...