Jump to content

Καθαρισμός σωλήνων φιλτρου


Recommended Posts

Χαίρεται στην όμορφη παρέα.

Μιας και περνάει ο καιρός, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να καθαρίσω τις σωλήνες του φίλτρου μου.eheim 2213.το θέμα είναι πως να το κάνω.ΥΠαρχει κάτι που να βγάζει την πρασινάδα από την σωλήνα ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στα πετ σοπ ενα βουρστακι που παιρνας μεσα τις σωληνες και γινονται γυαλι.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στα πετ σοπ ενα βουρστακι που παιρνας μεσα τις σωληνες και γινονται γυαλι.:)

Πήρα από eBay με 1,5€ και τα κάνει αόρατα φίλε!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από eBay με 1,5€ και τα κάνει αόρατα φίλε!

 

Σε πιστευω Παναγο,δεν το εχω ψαξει για τιμες κτλ,απλα ειπα οτι υπαρχει βουρτσακι που μπορει να καθαρισει τους σωληνες. :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ, θα το πάρω το συντομότερο, γιατί αυτή τη βλακεία δεν μπορώ να την βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι υαλοβάμβακα δεμένο σε πετονιά και κάτι βαρύ στην άκρη να περάσει απο το λάστιχο

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται στην όμορφη παρέα.

Μιας και περνάει ο καιρός, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να καθαρίσω τις σωλήνες του φίλτρου μου.eheim 2213.το θέμα είναι πως να το κάνω.ΥΠαρχει κάτι που να βγάζει την πρασινάδα από την σωλήνα ?

 

 

Καλημέρα, κάτι τέτοιο χρειάζεσαι και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει γύρω στα 4.5 με 5 ευρω ( απο Ελλάδα ), αγόρασα και εγώ ένα τέτοιο πριν κανα 3μηνο και πραγματικά όταν έρθει ο χρόνος να καθαρίσεις τους σωλήνες σου λύνει τα χέρια αυτο το πράγμα...το περνας το πλαστικό στην μία άκρη μέχρι να βγει το πλαστικό απο την άλλη και μετα απλα τραβάς και τέλος, απλα να προσέξεις να πάρεις το μεγαλύτερο που υπάρχει σε μέγεθος για να σου περνάει κατευθείαν στην άλλη άκρη το πλαστικό για να μην έχεις θέμα γιατί ετσι την πάτησε ένας φίλος μου και μόλις το περάσεις μια φορά και καθαρίσει βάλε πάλι την μία ακρη του σωλήνα σε μία βρύση και δώσε τέρμα την πίεση να φύγουν τυχών υπολλείματα και θα είναι καινούργια τα σωληνάκια :)

 

                                                               Free-Shipping-1PCS-Clear-Plastic-U-Tube-

Έγινε επεξεργασία - SiReX
Link to comment
Share on other sites

σταματα εσυ ρε...όταν βουλώσουν και τα δικάς εσύ να φυσάς με το στόμα σου για να ξεβουλώσουν :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά σήμερα, από Πέτ σιτυ.

Αύριο θα καθαρίσω και θα σας πω.

Ελπίζω να τα κάνει Λαμπίκο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, παιδιά το εργαλείο είναι σούπερ.

Οι σωλήνες έγιναν καινούργιες, και πανεύκολα μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, παιδιά το εργαλείο είναι σούπερ.

Οι σωλήνες έγιναν καινούργιες, και πανεύκολα μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από Πέτ σιτυ ένα της jbl γιατί μου είπαν ότι σε haileα δεν υπάρχει κάτι.ΕΙχε 6.70 αν θυμάμαι καλά με την έκπτωση, αλλά είναι πολύ καλό.

Έχει από ένα βούρτσακι διαφορετικού μεγέθους σε κάθε άκρη του, εμένα μου ταίριαξε το μικρότερο.

Φωτό τέτοια ώρα δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...