Jump to content

Recommended Posts

Απλα ο δικος μου ποτε δεν ηταν ετσι, και μαλιστα σε τοσο χαλια κατασταση.Παντα ηταν πολυ κινητικος και εκανε συνεχεια βολτες στο ενυδρειο.Τωρα οπως βλεπω με το ζορι να σηκωθει μια στο τοσο, και αυτο για λιγο.Ολη την ωρα καθεται στον πατο.

Link to comment
Share on other sites

γενικα παντως καθοντε ακινητοι οι μονομαχοι και ο δικος μου ετσι κανει και τν εχω ενα χρονο ...χωρις αυτο να σημαινει οτι δν εχει καποιο προβλημα ετσι...

Ο δικος σου καθεται ακινητος στο βυθο ή στην επιφανεια?
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα χαζη ερωτηση.Απο τη στιγμη που σχεδον ολη την ωρα καθεται στο βυθο πως θα καταφερνω να τον ταϊζω?Εγω αυτο που εκανα ηταν να κουναω λιγακι το ενυδρειο, οταν δεν ηταν στην επιφανεια, για να παει πανω.Ειναι ομως καλο αυτο?Ή μηπως τον στρεσαρω ετσι?

Έγινε επεξεργασία - αφροδιτη
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα χαζη ερωτηση.Απο τη στιγμη που σχεδον ολη την ωρα καθεται στο βυθο πως θα καταφερνω να τον ταϊζω?Εγω αυτο που εκανα ηταν να κουναω λιγακι το ενυδρειο, οταν δεν ηταν στην επιφανεια, για να παει πανω.Ειναι ομως καλο αυτο?Ή μηπως τον στρεσαρω ετσι?

 

Τον στρεσάρεις έτσι δυστυχώς. :)

 

Ρίξε εσύ την τροφή που χρειάζεται και έννοια σου , αυτός θα την βρει.

 

Προϋπόθεση φυσικά , να μην έχει κάποιο θέμα το ψάρι. (Δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα και δεν ξέρω αν υπάρχει τελικά κάποιο πρόβλημα )

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα δεν τη φαει?Να ανησυχησω?

Link to comment
Share on other sites

Ψάρια χωρίς όρεξη για φαγητό δεν μπορούμε να τα θεωρήσουμε φυσιολογικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα χαζη ερωτηση.Απο τη στιγμη που σχεδον ολη την ωρα καθεται στο βυθο πως θα καταφερνω να τον ταϊζω?Εγω αυτο που εκανα ηταν να κουναω λιγακι το ενυδρειο, οταν δεν ηταν στην επιφανεια, για να παει πανω.Ειναι ομως καλο αυτο?Ή μηπως τον στρεσαρω ετσι?

 

Ρητορική η ερώτηση : Σ αρέσουν οι σεισμοί? :wacko:

Μην τον στρεσάρεις

 

Πρόλαβες να κάνεις κάτι απο τα παραπάνω?

 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εχω βαλει βιολογικο υλικο (μαζι με λιγο απο αλλο ενυδρειο, στρωμενο),αλλαξα το σφουγγαρι, εχω ανεβασει τη θερμοκρασια και ταιζω τροφη με ζουμι σκορδου.Τα υπολοιπα θα τα παρω αυριο,δεν προλαβα χθες.Προς το παρον,ενω πολλες φορες τον εχω πετυχει να κανει βολτες στο ενυδρειο,δεν μου φαινεται να εχει πολυ αντοχη.Αλλα συμπτωματα παντως δεν εχει παρουσιασει.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και μια φωτογραφια.

post-60107-0-65008200-1434309404_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω κανει και αλλαγη νερου 50% με διπλη δοση αντιχλωριο και βακτηρια.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν επειδή είχα το συγκεκριμένο φίλτρο, να σου πω ότι έχει 1 μαύρο σφουγγάρι χοντρότρυπο στον πάτο και από πάνω άσπρο κανονικό ενυδρειακό βαμβάκι.

Κόβεις το άσπρο και βάζεις μέσα βιολογικό υλικό όσο χωρέσει (δες εδώ το δικό μου).

Από εκεί και ύστερα χρειάζεται προσοχή γιατί επειδή λογικά δεν θα είναι στρωμένο το ενυδρείο σου, θα στρώσει τώρα με το ψάρι μέσα.

Θερμοκρασία στους 28 όπως σου είπαν, ελάχιστο τάισμα και στρώσιμο με όποιον τρόπο μπορείς (μπόλι, τροφή, σκευάσματα) αλλά πες μας με τι τρόπο θα στρώσεις να σου πούμε τι να προσέξεις.

Τέλος αφαίρεσε όλα τα ψεύτικα και προσπάθησε να βρεις καμιά ανούμπια ή κρυπτοκορίνα, φθηνά είναι.

Έγινε επεξεργασία - AgMa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...