Jump to content

καλημέρα σας


persa

Recommended Posts

καλημέρα σας, την Κυριακή είχα τη βάφτιση του μπόμπιρά μου με θέμα ψαράκια, και ενώ λοιπόν είχα συννενοηθεί για χάρτινα χρωματιστά ψαράκια είδα μπροστά μου γυάλες με χρυσόψαρα. τα πήρα γιατί δε ξέρω τι τύχη θα είχανε αν τα άφηνα. έτσι λοιπόν βρέθηκα με τρία χρυσόψαρα. τη Δευτέρα πήγαμε σε γνωστό petshopτης περιοχής και έφυγα με ένα απλό ενυδρείο 20lt και οδηγίες για αλλαγή 50% του νερού πέρα παρά μέρα. μου έδωσε και αντιχλώριο και τροφή και τέλος. χθες που είχα λίγο χρόνο άρχισα να ψάχνω και να διαβάζω και όταν συνειδητοποίησα ότι δε ξέρω τίποτα, αγχώθηκα πολύ. δε θέλω να μου πεθάνουνε. χαίρομαι λοιπόν που σας βρήκα και ελπίζω να με βοηθήσετε σιγά σιγά να στησω ένα ενυδρείο για τα τρία μου χρυσόψαρα. δεν έχω χρόνο να κάτσω να διαβάσω τεχνικές λεπτομέρειες άμεσα οπότε σας παρακαλώ να μου δώσετε τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες κατ'αρχην.Τα 20 λιτρα δυστυχως ειναι πολυ λιγα για χρυσοψαρα απ'οσο ξερω.Παντως γενικα δεν ειναι πολυ απαιτητικα ψαρια.Σε ενα μεγαλο ενυδρειο με φιλτρο και εβδομαδιαιες αλλαγες νερου πιστευω θα ειναι μια χαρα (κατα τη γνωμη μου παντα).Ψαξε καλυτερα και πληροφοριες για τα ψαρια αυτα για να δεις τι χρειαζονται.

Έγινε επεξεργασία - Μελινα1998
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.

Επειδη εδω ειναι η κατηγορια του καλωσορισματος και το θεμα κλειδωνει αυτοματα,ανοιξε ενα νεο θεμα στην κατηγορια κρυου νερου για να συζητηθουν εκει οι αποριες σου.

Για αρχη θα σου πω πως τα 20 λιτρα δεν κανουν ουτε για 1 χρυσοψαρο,ποσο μαλλον για 3. :)

Link to comment
Share on other sites

:welcome:  στην παρεα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και καλη πορεια με τα ψαρακια σου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

Διάβασε στο φόρουμ τα άρθρα για τους αρχάριους, άνοιξε το δικό σου θέμα στην κατηγορία κρύου νερού και θα τα πούμε εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα :)

Link to comment
Share on other sites

:welcome:  :welcome:  :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

 

    :welcome:

 

      

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...