Jump to content

Είναι αδικο ... Capital Control μια μερα πριν παραγγειλω το νεο ενυδρειο


Recommended Posts

Να εχεις μαζεψει τα λεφτα να παρεις καινουργιο και μεγαλυτερο ενυδρειο (JUWEL rio 240) και μια μερα πριν το παραγγηλεις να σου κανουν καπιταλ κοντρολ.

 

Να εχεις περασει δηλαδη ολη την περιοδο διαπραγματευσης με την γυναικα σου να εχεις καταληξει σε μεγεθος , σημειο τοποθετησης να εχεις παρει εγγρηση απο την κεντρικη τραπεζητρια (την γυναικα σου) και να ερχεται ο κυριος βαρουφακης και να στα ριμαζει όλα...

Και καλα εγω θα το αντεξω τα σκαλαρια μου που τους ειχα ταξει νεο μεγαλυτερο σπιτακι τι φτενε?

:growl:  :growl:  :growl:  :growl:  :growl:  :growl:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πληρώνεις με κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν επιχειρήσεις που δε δέχονται ακόμα κάρτα αν και προς γνώσιν.....με Προεδρικό Διάταγμα (προχθεσινό) η άρνηση της πληρωμής με πιστωτική κάρτα απο την πλευρά του εμπόρου, ειναι αδίκημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να σε εσωσε το capital control

Πολλα τα λεφτα για καινουργιο juwel 240

 

Mε τα μισα και λιγοτερο βρισκεις απο αγγελια

 

Γνωμη μου, η αγορα δικη σου

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πρεπει τωρα να ξεκιμήσω παλι διαπραγματευση επι νεας βασης με τους εταιρους (συζυγο)

με την κατασταση αυτη δινεις 500 ευρω ? για ενυδρείο ή για νουνου γαλατα και παμπερς? να εχεις καβατζα ?

 

Οπως καταλαβαινετε η διαπραγματευτική μου ισχυ με την κατασταση αυτη εχει μειωθεί!

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν σε επηρέασε το capital control (γιατι επιμενω πως μπορεις να κανεις μεταφορα χρηματων με καταθεση ή με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα) αλλά η γενικότερη κατάσταση!

 

Λέτε λογω κρίσης, το χόμπι να περάσει τη δική του κρίση ????

 

Εγώ πάντως σκέφτομαι να παραμείνω με 2 ενυδρεια από τα 4 που εχω τώρα.

Κυριως λόγω χρόνου αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω το συνολικό κόστος του κάθε ενυδρείου, το οποίο ναι μεν δεν ειναι απαγορευτικό αλλά στην εποχή μας σκέφτεσαι πλέον και τα 5 ευρω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν η κατασταση φιλοι μου δεν ισιωσει απο βδομαδα, σιγουρα και το χομπι θα περασει απο κριση......

Χομπι η παμπερς και γαλατα;

:(

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πάμπερς και γαλατα και αν σφιξει κι αλλο το ζωνάρι θα κανω τα σκαλαρια ψαροσουπα κατι θα βγαλουν απο ζουμάκι !

Και όχι τιποτα αλλο ξερω και τι τα εχω ταισει χε χε χε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν σε επηρέασε το capital control (γιατι επιμενω πως μπορεις να κανεις μεταφορα χρηματων με καταθεση ή με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα) αλλά η γενικότερη κατάσταση!

 

Λέτε λογω κρίσης, το χόμπι να περάσει τη δική του κρίση ????

 

Εγώ πάντως σκέφτομαι να παραμείνω με 2 ενυδρεια από τα 4 που εχω τώρα.

Κυριως λόγω χρόνου αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω το συνολικό κόστος του κάθε ενυδρείου, το οποίο ναι μεν δεν ειναι απαγορευτικό αλλά στην εποχή μας σκέφτεσαι πλέον και τα 5 ευρω

 

Μεσα σε 2 χρονια απο 8 ενυδρεια (και reef) εμεινα με  1 .... Η κριση ειναι πραγματικη!! Χεχεχεχε..

Link to comment
Share on other sites

Παντα στην κριση δυστυχως το πρωτο πραγμα που θυσιαζεις ειναι το χομπι σου .....

ας ελπισουμε να γινει κατι και ολα αυτα να ειναι ενα κακο ονειρο ... και να μπορουμε να εχουμε εστω και ενα ενυδρειο ο καθενας μας αφου τοσο το αγαπαμε αυτο το χομπι...

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν σε επηρέασε το capital control (γιατι επιμενω πως μπορεις να κανεις μεταφορα χρηματων με καταθεση ή με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα) αλλά η γενικότερη κατάσταση!

 

Λέτε λογω κρίσης, το χόμπι να περάσει τη δική του κρίση ????

 

Εγώ πάντως σκέφτομαι να παραμείνω με 2 ενυδρεια από τα 4 που εχω τώρα.

Κυριως λόγω χρόνου αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω το συνολικό κόστος του κάθε ενυδρείου, το οποίο ναι μεν δεν ειναι απαγορευτικό αλλά στην εποχή μας σκέφτεσαι πλέον και τα 5 ευρω

Οι τράπεζες είναι παγωμένες και δεν γίνεται καμία συναλλαγή με κάρτες~! Σήμερα πρώτη μέρα ήταν που επιτράπηκαν οι καταθέσεις στις τράπεζες!

Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες είναι παγωμένες και δεν γίνεται καμία συναλλαγή με κάρτες~! Σήμερα πρώτη μέρα ήταν που επιτράπηκαν οι καταθέσεις στις τράπεζες!

Όλες οι συναλλαγές επιτρέπονται μέσω ιντερνετ από την αρχή του capital control

Και εννοώ 1) Μέσω των web site των τραπεζων 2) Μέσω των εμπορικών internet site (επιλέγοντας τρόπο πληρωμής "κάρτα")

Εδώ και δύο μέρες γίνονται κανονικά οι περισσότερες συναλαγές μέσω καταστημάτων

 

(επέτρεψε μου να γνωρίζω καλύτερα)

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια το θεμα δεν ειναι πως θα κανεις την πληρωμη αλλα αν τελικα πρεπει να την κανεις και αν το εχεις βρει απο εξωτερικο δεν μπορεις ετσι και αλλοιως να το παρεις

 

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια το θεμα δεν ειναι πως θα κανεις την πληρωμη αλλα αν τελικα πρεπει να την κανεις και αν το εχεις βρει απο εξωτερικο δεν μπορεις ετσι και αλλοιως να το παρεις

Γιατί δεν μπορείς να το πάρεις?

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι προς ξενο λογαριασμο δεν παει ουτε ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Προς το εξωτερικό δεν γίνεται καμία πληρωμή ακόμα και το PayPal έκλεισε για την Ελλάδα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο αδερφε ασε τα εισαγωγης κ πανε παρηγγειλε ενα ωραιοτατο ελληνικο.Υπαρχουν πολλα πετ σοπ που κατασκευαζουν πολυ αξιολογα ενυδρεια (κ γω τετοια εχω) κ σε ικανοποιητικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τιμή για σαλονίσιο στα ιδια λιτρα χειροποιητο απο δυο ενυδριαδες και ηταν πολυ ακριβοτερο.

Ενω η συγκεκριμενη εταιρια στην τιμή προσφερει αξιολογο φωτισμο και φιλτρο. Εχω 5 χρονια το ριο125 και ειμαι ικανοποιημενος 110% ειναι ακομα καινουργιο γι αυτο και παω προς αυτην την εταιρεια π[αρα το γεγονος οτι ειναι γρμανικη και δεν τους συμπαθω πλεον ιδιαιτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ριο αδερφε αλλα ακριβα κομματια. Με λιγο ψαξιμο βρισκεις εξισου αξιολογα πραγματα σε καλυτερες τιμες. Βεβαια ειναι Κινεζος αλλα πολλοι απο εμας εδω μεσα εχουμε κινεζικο χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, θα παραγγειλεις ενυδρείο από το εξωτερικό; Κατάλαβα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου, όταν θα έρθει πείνα, το ενυδρειο δεν θα μπορείς να το φας. Καλύτερα πάρε προμήθειες. Εγώ θα κοιτάξω να φύγω εξωτερικό και θα δω τι θα κάνω με τα ψάρια ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι πραγματικά άδικο όχι μόνο για το ενυδρείο αλλά και να κίνδυνευουν κόποι μιας ολόκληρης ζωής !

Σήμερα έκανα μια λίστα με ότι χρειάζομαι για να συντηρήσω το reefaki μου και θα ρωτήσω αν περνούν Καρτα !

Αν τα πράγματα δεν πάνε καλά οτιδήποτε είναι εισαγωγής ( δηλαδή όλα ) δεν θα πλησιάζονται !

Και σίγουρα το χόμπι μας θα μπει σε τελευταία μοίρα !

Καλή τύχη σε όλους μας !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι πραγματικά άδικο όχι μόνο για το ενυδρείο αλλά και να κίνδυνευουν κόποι μιας ολόκληρης ζωής !

Σήμερα έκανα μια λίστα με ότι χρειάζομαι για να συντηρήσω το reefaki μου και θα ρωτήσω αν περνούν Καρτα !

Αν τα πράγματα δεν πάνε καλά οτιδήποτε είναι εισαγωγής ( δηλαδή όλα ) δεν θα πλησιάζονται !

Και σίγουρα το χόμπι μας θα μπει σε τελευταία μοίρα !

Καλή τύχη σε όλους μας !

 

Φίλε Διονύση μαζί θα πηγαίνουμε θάλασσα. Μπανάκι γέμισμα νερό για τα reefάκια μας και θα γουστάρουμε. Για φως δεν ξέρω ακόμα αλλά και από αυτό έχουμε μπόλικο στην Ελλαδάρα μας. Τρύπα στο ταβάνι λοιπόν!!

Κουράγιο, υπομονή και όλα θα πάνε καλά!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τιμή για σαλονίσιο στα ιδια λιτρα χειροποιητο απο δυο ενυδριαδες και ηταν πολυ ακριβοτερο.

Ενω η συγκεκριμενη εταιρια στην τιμή προσφερει αξιολογο φωτισμο και φιλτρο. Εχω 5 χρονια το ριο125 και ειμαι ικανοποιημενος 110% ειναι ακομα καινουργιο γι αυτο και παω προς αυτην την εταιρεια π[αρα το γεγονος οτι ειναι γρμανικη και δεν τους συμπαθω πλεον ιδιαιτερα

 

Πηρες τιμη απο Ελληνικο μαγαζι στα ιδια λιτρα και ηταν ακριβοτερο?  Aπο ποιους ενυδρειαδες αδερφε? Πραγματικα.. Γιατι πριν μια βδομαδα ρωτησα σε 3 και ηταν και στους 3 φθηνοτερο απο το ριο....

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα, να μας χαλάνε την διάθεση και την αγάπη μας για το χόμπι, αλλά ας ελπίσουμε να μην φτάσουν τα πράγματα στα άκρα.

Για την ώρα ας εξοπλίστουμε με ότι ο καθένας μπορεί, και έχει ο θεός...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...