Jump to content

Είναι αδικο ... Capital Control μια μερα πριν παραγγειλω το νεο ενυδρειο


Recommended Posts

και εγώ ετοιμαζόμουν για 280 λίτρα αλλά δεν τα παρατάω ακόμα!

Έγινε επεξεργασία - jim the pleco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι παιδια! Το χομπυ θα μπει σε δευτερη μοιρα προκειμενου να συντηρησουμε την οικογενεια μας!

Την προηγουμενη Παρασκευη πριν το διαγγελμα δημοψηφισματος πηγα κι αγορασα λαμπα και κατι τροφες! Ηταν ενα 30αρι ευρω! Αν το αφηνα για Σαββατο που ελεγε η γυναικα δεν θα τα επαιρνα ποτε! 

Μια μεγαλη αλλαγη που ειχα στο νου μου να κανω σε ψαροσυνθεση, κι αυτη αναβαλλεται επ αοριστον!

Γενικα περαν των χρηματων, δεν υπαρχει και ψυχολογια!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγω μια απο τα ιδια, σταμάτησα 2 μεγαλα πριν το CC με την προϋπόθεση να φτιαξω ενα μικρο reef. Πανε ολα πισω, το ενυδρείο ειναι ετοιμο και δεν μπορω να το παραλαβω. Αλλα εαν δεν στρώσει η κατάσταση δεν θα κανω το βημα. Παντως στο εξωτερικό μας εχουν πολυ στο φτυσιμο.

ΥΠΟΜΟΝΗ παιδια......

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρέπει από αύριο να κάνω καμία τροφή κάβατζα για τα ψαράκια μου, για ώρες δύσκολες...

Για τον σκύλο φρόντισα . Και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγω μια απο τα ιδια, σταμάτησα 2 μεγαλα πριν το CC με την προϋπόθεση να φτιαξω ενα μικρο reef. Πανε ολα πισω, το ενυδρείο ειναι ετοιμο και δεν μπορω να το παραλαβω. Αλλα εαν δεν στρώσει η κατάσταση δεν θα κανω το βημα. Παντως στο εξωτερικό μας εχουν πολυ στο φτυσιμο.

ΥΠΟΜΟΝΗ παιδια......

Πες σε αυτους στο εξωτερικο να πανε να δουν αν ερχομαστε, για να μην τους στειλω να πανε πουθενα αλλου! Τους γραφουμε και στα παλια μας φιλτρα!

Το θεμα ειναι τι γινεται εδω και δεν με νοιζει τι λενε εκει!

Υπομονη αδερφια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι και εγω σχετικο,εχω παραγειλει δυο κοντρολλερ πολυ πριν το cc και φυσικα ειναι πληρωμενοι,υπαρχει περιπτωση να μην παραλαβω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι και εγω σχετικο,εχω παραγειλει δυο κοντρολλερ πολυ πριν το cc και φυσικα ειναι πληρωμενοι,υπαρχει περιπτωση να μην παραλαβω?

Όχι.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε παιδια,τι μαυριλα ειν αυτη?Ολα θα πανε καλα!Με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα τα καταφερουμε!Θα κανουμε περικοπες στο χομπι μας αλλα θα τα καταφερουμε.Μονο την υγεια μας να χουμε...Απ την στιγμη που εχουμε στημενα τα ενυδρεια μας,δε νομιζω οτι το κοστος χρησης ειναι τοσο δα μεγαλο.

Διαβαζοντας ολ αυτα τουτες τις μερες μου ρχοντε στο μυαλο τα λογια ενος ιερεα που εκανε ιεραποστολη στη Γκανα.Ειπε πως πολλα απ τα παιδακια περιφεροντε νυστικα στους δρομους σε αγελες κ κοιμουντε μαζεμενα εδω κ εκει.Πως τα περισσοτερα πεθενουν σε ηλικια 4-5 ετων.Μας ειπε πως εκει δεν ειν αυτονοητο πως θα ανοιξουν τη βρυση κ θα τρεξει νερο,πως δεν θα πεινασουν κ θα ανοιξουν το ντουλαπι ή το ψυγειο να παρουν να φανε.Μας ειπε πως ειναι ντροπη να λεμε οτι εμεις εδω οτι εχουμε κριση.Αυτα να σκεφτομαστε κ να μην μας παιρνει απο κατω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον από πάνω.κουραγιο, και όλα θα πάνε καλά.

Εξάλλου τίποτα δεν κερδίζετε χωρίς αγώνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι θα πουνε να μην κοιταμε τα χειτοτερα,να κοιταμε κ να προσπαθουμε να μοιαξουμε αυτους που ειναι καλυτεροι απο μας αλλα πρεπει να εχουμε κατα νου οτι υπαρχουν κ αυτες οι καταστασεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κουραγιο στο κατω κατω εμεις οι ΕΛΛΗΝΕΣ εχουμε μαθει να ξεπερναμε δυσκολες καταστασεις.Το κεφαλι ψιλα τιποτα δεν μας σταματα,και τιποτα δεν θα μας κανει να το βαλουμε κατω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε παιδια,τι μαυριλα ειν αυτη?Ολα θα πανε καλα!Με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα τα καταφερουμε!Θα κανουμε περικοπες στο χομπι μας αλλα θα τα καταφερουμε.Μονο την υγεια μας να χουμε...Απ την στιγμη που εχουμε στημενα τα ενυδρεια μας,δε νομιζω οτι το κοστος χρησης ειναι τοσο δα μεγαλο.

Διαβαζοντας ολ αυτα τουτες τις μερες μου ρχοντε στο μυαλο τα λογια ενος ιερεα που εκανε ιεραποστολη στη Γκανα.Ειπε πως πολλα απ τα παιδακια περιφεροντε νυστικα στους δρομους σε αγελες κ κοιμουντε μαζεμενα εδω κ εκει.Πως τα περισσοτερα πεθενουν σε ηλικια 4-5 ετων.Μας ειπε πως εκει δεν ειν αυτονοητο πως θα ανοιξουν τη βρυση κ θα τρεξει νερο,πως δεν θα πεινασουν κ θα ανοιξουν το ντουλαπι ή το ψυγειο να παρουν να φανε.Μας ειπε πως ειναι ντροπη να λεμε οτι εμεις εδω οτι εχουμε κριση.Αυτα να σκεφτομαστε κ να μην μας παιρνει απο κατω.

 

:thumbup:

 

Ήρθε ο καιρός να κάνουμε πραγματικό χόμπυ .

Αρκετά καλομάθαμε νομίζοντας οτι κάνουμε χόμπυ μόνο με τα λεφτά μας .

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

 

Ήρθε ο καιρός να κάνουμε πραγματικό χόμπυ .

Αρκετά καλομάθαμε νομίζοντας οτι κάνουμε χόμπυ μόνο με τα λεφτά μας .

 

2 προτασεις με τοσο βαρυ νοημα.ακριβως ετσι ειναι οπως το γραφει ο αδελφος μου ο σταματης.

ΥΓ.μπαγασα χαθηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Tα παραλέτε παιδια...

Περα του ηλεκτρικου ρευματος τα ενυδρεια στην συντηρηση ειναι αμελητεα.. :)

Εξαρταται πως τα εχεται στησει...

Για τροφη εχω για τα γαριδαδικα εχω να περασω 1,5 χρονο και για τα ψαρια με μια τροφη 10 ευρω περναω ενα εξαμηνο...

Ασε που δεν θα γινει και τπτ, μια απο τα ιδια... μετρα μετρα μέτρα..

Link to comment
Share on other sites

.....................

ΥΓ.μπαγασα χαθηκαμε.

 

Ναι ρε Κώστα χαθήκαμε ........έτσι όπως έχουμε μπλέξει όλοι μας .......... άτιμη κοινωνία .... τι μας κάνεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε ρε παιδια μακαρι να πανε ολα καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ολα θα πάνε προς το χειρότερο!αχ Ελλάδα μας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...