Jump to content

Βοήθεια για αλλαγή ενυδρείου και πιο σωστό στήσιμο!


Recommended Posts

απλα για δυο ψαρια τα εννοει ως ζευγαρι , γιατι αλλιως ειναι κοπαδοψαρα τα συγκεκριμενα.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ζευγάρι και μάλλον θα τα βγάλω και θα βγάλω αφού λέτε πως δεν κάνουν και θα βάλω γατοψαρα... τα τρία που Ίδη έχω και γαρίδες ή μικρά ψάρια π.χ. gappy

Τι άμμο να βάλω????? Ή πέτρες? Τι πάχος? Έβαλα μεγάλη μπλε πέτρα στο προηγούμενο αλλά δεν είμαι εικανοποιημενως από το αποτέλεσμα τις χοντρης πέτρας!

Να βάλω άμμο? Θα σκάβουν? Να βάλω χαλίκι? Να βάλω πιο χοντρό χαλίκι που Ίδη έχω σε χρώμα μαύρο?

Θέλω και λίγα φυτά να βάλω!

Με τον φωτισμό θα ασχοληθώ αργότερα γιατί θα βάλω Led λογικά ροζ και άσπρο μιας και θα βάλω φυτά!

Link to comment
Share on other sites

παντως οτι ψαρακια και αν βαλεις τσεκαρε αν ταιριαζουν απο αποψη συνθηκων ....ας πουμε τα γκαπυ θελουν σκληρο νερο ενω τα γατοψαρα (αν καταλαβα καλα το ειδος) θελουν μαλακο. 

Απο θεμα περιβαλοντος που θες να φτιαξεις θα σου προτεινα φυσικα υλικα...... στις παρουσιασεις του φορουμ υπαρχουν πανεμορφα ενυδρεια οποτε μπορεις απο εκει να παρεις ιδεες .

μερικα ξυλα μερικες πετρουλες λιγη αμμο θα δωσουν ενα φυσικο αποτελεσμα που τα φυτα θα το κανουν ακομη πιο ωραιο.

Τελος βαλε ενα πλανο δες τι ψαρια ,βαση περιοχων, θα βαλεις τελικα ωστε να μπορεσεις να πας προς τα εκει με την διακοσμηση(ειδος πετρας και αμμου πχ ασβεστολιθικα η μη)

Link to comment
Share on other sites

Δυο προτάσεις τελείως φιλικές

1. Ξεκίνα διαβάσμα (νομίζω πως το χρειάζεσαι)

2. Κατέληξε τι τελικά θέλεις (γιατί σε κάθε ποστ εμφανίζεις νέα δεδομένα)

 

Χωρίς τα παραπάνω, ότι κι αν λέμε, ότι κι αν προτείνουμε, όσο κι αν θέλουμε να βοηθήσουμε, άκρη δεν θα βγει

 

ΥΓ : Τα παπαγαλόψαρα δεν υπάρχουν ως είδος στη φύση (ενημερωτικά το αναφέρω)

 

 

Δεν είναι ζευγάρι και μάλλον θα τα βγάλω και θα βγάλω αφού λέτε πως δεν κάνουν και θα βάλω γατοψαρα... τα τρία που Ίδη έχω και γαρίδες ή μικρά ψάρια π.χ. gappy

Τι άμμο να βάλω????? Ή πέτρες? Τι πάχος? Έβαλα μεγάλη μπλε πέτρα στο προηγούμενο αλλά δεν είμαι εικανοποιημενως από το αποτέλεσμα τις χοντρης πέτρας!

Να βάλω άμμο? Θα σκάβουν? Να βάλω χαλίκι? Να βάλω πιο χοντρό χαλίκι που Ίδη έχω σε χρώμα μαύρο?

Θέλω και λίγα φυτά να βάλω!

Με τον φωτισμό θα ασχοληθώ αργότερα γιατί θα βάλω Led λογικά ροζ και άσπρο μιας και θα βάλω φυτά!

 

Θα σου προτινα κι εγω αυτα που σου εχω επισημανει παραπανω.

Για λεντ σε φυτεμενο ακομα δεν υπαρχουν ακριβεις πληροφοριες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...