Jump to content

καλησπέρα και από εμένα


Panagiotis_61132

Recommended Posts

ίσως ο περισσότερο άσχετος άνθρωπος εδώ μέσα.. η ιστορία ξεκινάει όταν αγόρασα τον Χυνο(μονομαχος) και ξαφνικα έκανε φυσαλίδες. νόμισα οτι αρρώστησε και ψάχνοντας έμαθα οτι θέλει να ζευγαρώσει. πήρα και ένα θηλυκό λοιπόν και αφού τα έβαλα μαζί την άλλη μέρα βρήκα Χυνάκια... 4 επέζησαν και είναι 4 εβδομάδων. Το μεγάλο ενυδρείο είναι φίλου μου και απλά το κρατάω όσο λείπει διακοπές. το 30αρι το βρήκα και λέω να το επισκευάσω.. Αυτά από εμένα.

 

wR84vv.jpgb6zVYz.jpgUUHxm4.jpg

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πρωτον να χαίρεσαι τα Χυνακια σου

Απο οτι εχω διαβασει ξερω πως ο μονομαχος τσακώνεται με ψάρια του ίδιου ειδους και μαλλον πρέπει να λάβεις τα απαραίτητα μέτρα

παρε και την γνωμη καποιου πιο έμπειρου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πρωτον να χαίρεσαι τα Χυνακια σου

Απο οτι εχω διαβασει ξερω πως ο μονομαχος τσακώνεται με ψάρια του ίδιου ειδους και μαλλον πρέπει να λάβεις τα απαραίτητα μέτρα

παρε και την γνωμη καποιου πιο έμπειρου

φιλε μου είναι σε ξεχωριστά ενυδρεία αυτό το ρώτησα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Πρεπει να εισαι πολυ τυχερος! Να εβαλες στην τυχη τα ψαρια και να ζευγαρωσαν!

Ανοιξε αν θες ενα θεμα στην καταλληλη κατηγορια ωστε να το συζητησουμε περισσοτερο εκει, γιατι εδω αυτο το θεμα ειναι για καλωσορισμα και κλειδωνει σε λιγες μερες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

 

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες τυχερέ ιδιοκτήτη του Χύνο και να χαίρεσαι τα Χυνάκια σου!!!

 

Επειδή εχω λίγο μπερδευτεί με το ποιος ειναι που, άνοιξε ένα νέο θέμα για να συζητήσουμε εκεί

1. Αρσενικός και θυληκιά δεν πρέπει να μείνουν μαζί σε λίγα λιτρα

2. Τα μικρά δεν πρέπει να ειναι με τους γονείς

 

Χρειάζονται εντατικό τάισμα - Αρχικά ξεκινάς με Αρτέμια και στη συνέχεια θα δεις πως λατρευουν τα κατεψυγμένα bloodworms

Αν αρχίσεις να βλέπεις τσακωμούς (αρκετά μετά) θα πρέπει να αρχίζεις να τα χωρίζεις!

 

Και πάλι καλώς ήρθες

Για ότι βοήθεια θέλεις, εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ παιδια. Θα ηθελα την καθοδήγηση σας για το που να ανοιξω τοπικ με τα Χυνακια και που μπορω να ρωτησω για ενα ενυδρειο που ισως παρω εψαχνα κατι μεχρι 150ευρω και βρήκα ενα αλλα θα ηθελα Βοήθεια για το πως να το συντηρησω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

http://www.aquazone.gr/forums/forum/22-%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B8%CF%8C%CF%88%CE%B1%CF%81%CE%B1/

Δεξιά έχει το "Νέο Θέμα"

 

Οταν θα ανοίξεις νέα θέμα, συμπλήρωσε αν θες την παρακάτω φόρμα

http://www.aquazone.gr/forums/topic/50683-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα !

Link to comment
Share on other sites

- Μαρία θέλεις να έρθεις στο σπίτι μου να σου δείξω το ψάρι μου;

- Ναι.....πως το λένε;

- Χύνο και ειναι τρέλα λέμε!!!!

ΦΦΦΦΦΦΑΑΑΑΑΑΠΠΠΠ!!!!!!

- ......ρε Μαράκι, γύρνα πίσω......ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΙΙΙΙΙΙ;;;;;

Καλώς ήρθες στην πάρεα μας φίλος, καλη διαμονή!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...