Jump to content

Ο πιο άχρηστος στο να μεταφερει ψάρια!


Recommended Posts

Τωρα το εβλεπα......εκτος του οτι τα ψαρια του ειναι τεραστια....ειναι και αχρηστος! :D

 

https://youtu.be/CK8u8E8YCpk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να τον φωναξουμε να μεταφερει και τα δικα μας! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι,σιγουρα...να τα μαζευει απο το πατωμα!χαχαχα!Εγω αυτην την αποχη την εχω για τα tetra...οχι γι'αυτα τα τερατα που εχει αυτος! :D

Link to comment
Share on other sites

"Οπως βλέπετε τα ψάρια έχουν μπει στο καινούριο τους χώρο, έχει μπει γύψος στο δεξί πτερύγιο του γατόψαρου, ο γιατρός είπε οτι θα βγάλει και τα ράμματα απο το κεφάλι την ερχόμενη εβδομάδα. Το εγχείρημα στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία λοιπόν. Πατήστε στην επιλογή παρακάτω για να δείτε και το άλλο βίντεο που τράβηξα χθες που έκανα "κάρπα" σε ενα τέτρα που δυστυχώς το έχασα στο τέλος, οταν το πήρα μαζί μου σε πτώση με αλεξίπτωτο και άνοιξε μονο το δικό μου ".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το κοπέλι δε παλεύεται αχχααχ  :death:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πως θα τα πιάνατε εσείς αυτά τα ψάρια ;

 

 

Για να γίνει και πιο εποικοδομητικό το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με μια μεγαλύτερη απόχη, τέτοια που το ψάρι έστω και με ελαφρώς διπλωμενο το σώμα του να βρίσκεται ολόκληρο μέσα στο δίχτυ (εγω για τις κιχλίδες μου έχω τη διπλάσια απο τη δική του) και τουλάχιστον με μεγαλύτερη προσοχη για να μη μου πέσει στο πάτωμα. Έκανε οτι έκανε αλλα έπρεπε τουλάχιστον στο μοντάζ να κόψει "την πτώση" του ψαριού (να και κάτι άλλο που θα έκανα αν μου συνέβαινε παρ' όλα αυτά). Οταν έχεις τόσο μεγάλα ψάρια πρεπει να έχεις και τον ανάλογο εξοπλισμό ακριβώς για να αποφευγεις ατυχήματα ή προβλήματα γενικότερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τα εβγαζα με ενα μεγαλο πλαστικο κουβα ή πλαστικο δοχειο οπως αυτο που τα εβαλε μετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τα εβγαζα με ενα μεγαλο πλαστικο κουβα ή πλαστικο δοχειο οπως αυτο που τα εβαλε μετα.

Ο Τσακ Νόρις θα τους έλεγε "Εσυ κι εσύ....έξω!"
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...................... Έκανε οτι έκανε αλλα έπρεπε τουλάχιστον στο μοντάζ να κόψει "την πτώση" του ψαριού (να και κάτι άλλο που θα έκανα αν μου συνέβαινε παρ' όλα αυτά). ................

 

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο Safarpn......με τουλαχιστον μια πολυ μεγαλυτερη αποχη! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτος και λασο αν μπορουσε θα πεταγε για να τα πιασει.

 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ο ευκολότερος τρόπος γι αυτά τα ψάρια είναι με δύο απόχες που η μία θα είναι πιό μικρή !!!

Η μία που να χωράει το κεφάλι χωρίς τα πτερύγια να μπορούν να μπούν μέσα και η άλλη λίγο μεγαλύτερη για να μπεί η ουρά .

 

Link to comment
Share on other sites

Σταματη αν αδειαζε εντελως το νερο απο την γυαλα δεν θα βοηθουσε?

 

Σαφώς και βοηθά .

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ο ευκολότερος τρόπος γι αυτά τα ψάρια είναι με δύο απόχες που η μία θα είναι πιό μικρή !!!

Η μία που να χωράει το κεφάλι χωρίς τα πτερύγια να μπορούν να μπούν μέσα και η άλλη λίγο μεγαλύτερη για να μπεί η ουρά .

Το θεωρώ πιο επικίνδυνο αυτό. Με ενα μικρό σπαρτάρισμα κατα τη μεταφορά στο νέο ενυδρειο, το ψάρι για πλάκα θα πιάσει πάτωμα. Δυο απόχες για να το πιάσεις μέσα στο ενυδρειο, ναι αλλα για τη μεταφορά δε θα το έκανα ποτε όπως το περιγράφεις γιατι φαντάσου ενα μέρος του σώματος θα ειναι στον αέρα (ειδικα αν η μια άποψη ειναι και μικρότερη).
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...