Jump to content

Σκουλικι στο βραχο ?


Recommended Posts

Καλησπερα,ειδα σημερα σε ενα βραχακι με μανιταρια ενα ας πουμε σκουλικι να ξεπροβαλει μεσα απο το βραχο .Ειχε ασπρο χρωμα και παχος καρφιτσας,βγηκε για 3 ποντους περιπου,καθετα στο βραχο,κοιταξε τριγυρω και ξαναμπηκε στην φωλια του.Τα μανιταρια εδω και λιγο καιρο δεν τα βλεπω καλα... Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι η πως καταπολεμαται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχεις φωτο ?ποσα λιτρα εισαι?

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Sos εντοπισα κι αλλο ,πιο λεπτο αλλα πιο μακρυ ! Ας μου απαντησει καποιος γιατι δεν βγαζω ακρη ...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα wrasse?melanouros?αν οχι βαλε ενα και θα ησυχασεις απο τα σκουλικια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χα,μολις πουλησα τα τρια ρας που ειχα ! Σκοπευα να βαλω ενα μανδαρινο,θα κανει τιποτα ;

Link to comment
Share on other sites

Χα,μολις πουλησα τα τρια ρας που ειχα ! Σκοπευα να βαλω ενα μανδαρινο,θα κανει τιποτα ;

Στο θεμα σου τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μπα,bristle ειναι το γ@μημενο,και δεν ειναι ενα ! Μαλλον θα παρω ενα sixline wrasse η καμμια γαριδα,οτι ταιριαζει με τον μανδαρινο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα φιλε μου!!! 

οι γαριδες δεν θα τα φανε δυστιχος, ο six line κανει δουλιτσα οχι ομως οπως ο melanurus που ειπε  πιο πανω ο νικος!!

και ο chrysos wrasse ειναι καλος σε αυτα!! γενικοτερα  τα wrassakia ειναι σωτηρια για τα reef συστηματα μιας και πολλα σκουλικια και διαφορα παρασιτακια ειναι ο φυσικη λεια τους!

Link to comment
Share on other sites

εαν το σκουλικη το μεγαλο βγαινει μεσα απο φωλια (σπηλια  σαν σωληνας) μπορεις να το φραξεις με λιγακι εποξικη κολλα,   ενα τετιο ειχα παλια εγω και πιρα μια καρφιτσα και το τσακισα μεσα στη σπηλια του.... :sword:   :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...