Jump to content

Καμία πρόταση ?


Soulaki1

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.ελπιζω πολλούς από εσάς να σας βρίσκω σε καμία παραλία με το καφεδάκι ανάγκη χείρας, και να μην ξεμείνατε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Κυριακάτικη αγγαρεία.

Συγνωμη βρε παιδιά, δεν ξέρω πως έγινε μπορει κάποιος να διαγράψει όλα αυτά ?

εγραφα απο τάμπλετ, και εκτος ότι ανοίχτηκε το θέμα 10 φορές, μου εμφανίζει μόνο τις 2 πρωτες γραμμές.

Αντε να τα ξαναγράψω τώρα.Λοιπόν

 

 

Ενας φίλος εχει ενα juel rio 180. και θεωρησε καλό να πετάξει και 5 οραντα μέσα.Η φιλτρανση ειναι ενα eheim 2213, και οπως καταλαβαίνετε, καθε τρεις και λίγο μπουκώνει.Το μαμίσιο φίλτρο, δεν το λειτουργει.

Και η ερωτηση είναι η εξης ---να δουλεψει ταυτοχρονα και το μαμισιο, για ενισχυση ή να αγορασει κάποιο άλλο , και αν ναι ποιο ?

Το να αφαιρέσει τουλάχιστον 2 ψάρια δεν παίζει, λόγω ξεροκεφαλιάς.

Αν κανείς εχει καμια προτασούλα θα χαρώ να την μεταβιβασω στον ξεροκέφαλο ..... :cigar:

Συγνωμη και πάλι για τον κόπο που σας βαζω να κάνετε.....

Καλη κυριακή και καλά μπανάκια, σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει προβλημα το rio 180 με 5 oranda με το μαμισιο φιλτρο και το 2213.

Την εξατμιση μονο να προσεχει στα juwel ενυδρεια που λειτουργουν με το μαμισιο φιλτρο, αφου αν πεσει η σταθμη του νερου  κατω απο τις γρυλλιες που εχει ψηλα το κουτι, η αντλια του θα ξενερισει και α) δεν θα λειτουργει το φιλτρο, β) το πιθανοτερο ειναι να καει που θα λειτουργει εκτος νερου.

Αν δεν το θελει το μαμισιο και το ξηλωσει, καλο ειναι να βαλει ενα φιλτρο στο επιπεδο προδιαγραφων  του 2217.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο ξεροκέφαλος θέλει να ακούσει μόνο αυτά που του αρέσουν?

 

Λύση δεν ειναι μόνη η ενίσχυση της φίλτρανσης

Λύση είναι να μειώση την ιχθυοφόρτωση και να δώσει τη δυνατότητα στα ψάρια να μεγαλώσουν σωστά

 

Εγώ προσωπικά θα κρατούσα 4 ψάρια με καλές αλλαγές νερού

Φυσικά παίζει ρόλο και το μέγεθος των ψαριών, τα ταίσματα που κάνει και πόσο συχνά αλλάζει τώρα το νερό

Αν δεν τα κάνει σωστα και μιλάμε για μεγάλα ψάρια, ίσως και 3 ψάρια να ειναι αρκετά

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει προβλημα το rio 180 με 5 oranda με το μαμισιο φιλτρο και το 2213.

Την εξατμιση μονο να προσεχει στα juwel ενυδρεια που λειτουργουν με το μαμισιο φιλτρο, αφου αν πεσει η σταθμη του νερου κατω απο τις γρυλλιες που εχει ψηλα το κουτι, η αντλια του θα ξενερισει και α) δεν θα λειτουργει το φιλτρο, β) το πιθανοτερο ειναι να καει που θα λειτουργει εκτος νερου.

Αν δεν το θελει το μαμισιο και το ξηλωσει, καλο ειναι να βαλει ενα φιλτρο στο επιπεδο προδιαγραφων του 2217.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε puma, στα 3 ψάρια θα σταματούσα.τωρα είναι γύρω στους 5 πόντους χωρίς ουρά.αλλα γίνονται μεγάλα, τι να λέμε τώρα.

Και ναι, οι ξεροκέφαλοι ακούν μόνο ότι τους αρέσει.

Αλλαγή κάνει κάθε 15 μέρες το 1/3 .

εγω του τα είπα μια φορά, αλλα από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το 2217 μόνο του, η μαζί με το 2213 ?

 

Μαζι.

Γιατι να το βγαλει?

Και αλλαγες καθε εβδομαδα.

35-50%

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...