Jump to content

Προβλημα με juwel 3d background


hargoul

Recommended Posts

Καλημερες σε ολους.Ξεκινησα να στρωνω ενα trigon 350 εχοντας βαλει 3 πλατες juwel(2rock k 1wood).Στις 20 ημερες που τρεχει εχουν αρχισει οι δυο rock να ξεφλουδιζει η καφε βαφη απο τους βραχους και στην ουσια να μενει σιγα σιγα το μαυρο βασικο υλικό απο κατω.Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια με την γκαντεμια που με βρηκε;

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail με φωτο στον προμηθευτη κ στην Juwel Γερμανιας κ περιμενω.Το θεμα ειναι οτι το ενυδρειο εχει απο προχθες 8 δισκους stendker,φυτα κ αλλα ψαρια.Δεν ξερω πως μπορουν να ξηλωθουν οι πλατες,σε περιπτωση που μ της ζητησουν πισω για την εγγυηση,χωρις να παθει ζημια η χημεια του νερου κ τα ψαρια,βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι εβαλες ψαρια μεσα αφου ηξερες οτι υπαρχει προβλημα; ιαως ηδη να εχει επιρεαστει η ποιοτητα τπυ νερου.τωρα η το κρατας ως εχει η το ξεκολλας. Αν το ξεκολλησεις θα πρεπει να μετακινησεις τα ψαρια και να το αδειασεις.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν βαλεις τα ψαρια,το ενυδρειο ειχε στρωσει?

Μετρησεις υπαρχουν?

Γιατι εβαλες ψαρια απο ξεβαφε η πλατη?

Εχω πλατη της juwel στο ενυδρειο μου 8 χρονια τωρα..δεν εχει παθει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Πιεσε τον προμηθευτη σου. Λογικα θα εχουν καποια εγγυηση. Και αν μπορεις βγαλε τα ψαρια απο μεσα. Στειλε τα για φιλοξενεια στην αναγκη σε καποιον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Τα ψαρια δεν ειχαν καποιο προβλημα,επικοινωνησα με τον προμηθευτη κ μου εστειλε καινουριες μεσα στα πλαισια της εγγυησης.Το θεμα ειναι πως διαταρασω ολο το ενυδρειο ξεκολωντας τες αφου εχει μπει αρκετη σιλικονη κ το υλικο αυτο τριβεται,για να βαλω τις καινουριες.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρια χρονια τις ιδιες κ δεν εχω προβλημα.Ελαχιστες φλουδες εχουν αποκοληθει.Οι σιλικονες τι σε πειραζουν,εφοσον θα ξαναβαλεις πλατες επανω?

Link to comment
Share on other sites

λογο ανωσης αν δεν αδειασει το ενυδρειο δε νομζω να καταφερεις να τις κολησεις καπως...ασε που οι δισκοι σου θα παθουν ταρακουλο με την ολη διαδικασια........................ δουλεια σου ανοιξε...

 

mod note

 

Φίλε corsar7  λίγο προσοχή με τις εκφράσεις μας παρακαλώ (και δεν εννοώ, την έκφραση ταράκουλο).

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως... μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το ότι οι δίσκοι βρίσκονται σε trigon 350... από τις "πλάτες".-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...