Jump to content

Πάμε για 2η Λίμνη !!!!


Recommended Posts

Ήρθε η ώρα , μετά απο προβλήματα και αλλαγή του αρχικου epdm με νέο ΣΤΗΝΟΥΜΕ :jig: Επιτέλους μια Λίμνη για χρυσόψαρα !!!!

2_zps14g9idxe.jpg

12_zpsjiwyzjwb.jpg

28_zpsij0mywag.jpg

35_zps90utwpbe.jpg

36_zpskbhdwoch.jpg

37_zpsu93hlj0t.jpg

38_zps2mctvmcs.jpg

39_zpsygiw89vv.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ακόμα βάζω πέτρες και φυτά :)

40_zpshciezkjz.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εξωτερική διαμόρφωση με πέτρες και κάλυψη του epdm :)  άντε να τελειώνουμε σιγά σιγά ..... :hot:

45_zpszhng4bvm.jpg

47_zpsurw6woxy.jpg

48_zpsmx1pwcg5.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα!!Άρχισε και παίρνει μορφή!!

 

Αλήθεια μιας και τα ανέφερες με το σκισμένο epdm τελικά δεν βγάλατε άκρη και πήρες καινούριο??

Link to comment
Share on other sites

Η αλλη,η μεγαλη εγκαταληφθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα!!Άρχισε και παίρνει μορφή!!

 

Αλήθεια μιας και τα ανέφερες με το σκισμένο epdm τελικά δεν βγάλατε άκρη και πήρες καινούριο??

 

Εκείνο βγήκε ελλατωματικό και τελικά το πήγα πίσω στο κατάστημα και την επόμενη μερα μου φέραν καλύτερο , άλλης εταιρείας :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλλη,η μεγαλη εγκαταληφθηκε?

 

Η άλλη έχει Κοι και είναι μια χαρά.

1_zpsp3erlg9w.jpg

Αυτή είναι για χρυσόψαρα :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πώπω !! Αρχίζει και δείχνει τώρα με την κάλυψη από την πέτρα. Είναι ψιλές οι πέτρες και δεν θα φτάνουν και οι γάτες να αρπάξουν κάνα ψάρι από την λίμνη. Το φίλτρο που είναι.. που θα μπει? Καλύτερα να μας το δείξεις... πριν το ντύσεις και αυτό και μετά δεν καταλαβαίνουμε που είναι από την παραλλαγή που θα του κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πώπω !! Αρχίζει και δείχνει τώρα με την κάλυψη από την πέτρα. Είναι ψιλές οι πέτρες και δεν θα φτάνουν και οι γάτες να αρπάξουν κάνα ψάρι από την λίμνη. Το φίλτρο που είναι.. που θα μπει? Καλύτερα να μας το δείξεις... πριν το ντύσεις και αυτό και μετά δεν καταλαβαίνουμε που είναι από την παραλλαγή που θα του κάνεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!! :) Πώς με καταλαβαίνεις όμως εεεεεεεεε?? Όντως έβαλα μεγάλες πέτρες και επειδή μου αρέσουν αλλά και για τα γατάκια μου που έχουν μακρί χέρι ;) Το φίλτρο δεν θα το καλύψω μόλις το εγκαταστήσω θα βάλω φωτό για να έχω πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελειώσαμε και με τις πέτρες Τώρα έμεινε ένα καλό καθάρισμα εσωτερικά και εγκατάσταση φίλτρου αντλίας αύριο και είμαστε έτοιμοι !!!!!!!!Επιτέλους . Στο κενό που δεν βάλαμε πέτρες είναι για το γεφυράκι άντε να δούμε πότε θα γίνει και αυτό

49_zpsym8wzpo7.jpg

50_zpsqhguulsz.jpg

51_zpsdkdgfeyu.jpg

52_zps2j9i4zzs.jpg

53_zpscknbl4x4.jpg

54_zpsbxdv6id7.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα καθαρίσαμε , γεμίσαμε με νερό απο την μεγάλη Λίμνη , βάλαμε αντλία και φίλτρο , beneficial bacteria και μια γέφυρα προσωρινή και είμαστε σχεδόν έτοιμοι να υποδεχτούμε τα νέα μέλη της οικογένειας
Απο ότι φένεται θα χρειαστω και αλλες πέτρες να κρύψω τις σωλήνες απο την αντλία , και δεν την έχω γεμίσει μέχρι πάνω για να στεγνώσει καλά το τσιμέντο

55_zpsp5oiokke.jpg

56_zps1xjstofh.jpg

57_zpspozkjw8q.jpg

58_zpsq38rqk94.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και παιρνει μορφη με τα νουφαρα να κλεβουν τις εντυπωσεις ....

Καλη αρχη λοιπον και με το καλο οι πρωτοι του κατοικοι!!!! :D

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και παιρνει μορφη με τα νουφαρα να κλεβουν τις εντυπωσεις ....

Καλη αρχη λοιπον και με το καλο οι πρωτοι του κατοικοι!!!! :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!! :)

Βάζω και ένα βίντεο που τράβηξα το απογευμα αν και φυσούσε πολύ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφη!! Με το καλό να βάλεις και τα ψαράκια!!!  :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:

Οι γατούλα σου πάντως γύρω γύρω βρίσκεται..... :matrix:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφη!! Με το καλό να βάλεις και τα ψαράκια!!!  :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:

Οι γατούλα σου πάντως γύρω γύρω βρίσκεται..... :matrix:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!! :bow: :bow:

Οι γατούλες μου πάντα είναι γύρω γύρω :) ευτυχώς δεν τους νοιάζουν τα ψάρια :)

Σήμερα πήρα 2 δεν άντεξα :) 1 sarasa comet και 1 shubunkin νομίζω...........

1_zpsrsripbdc.jpg

2_zps7wexfrku.jpg

3_zps1cu3szjw.jpg

4_zps43fgmexm.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν!!! Να γίνουν μεγάλα σαν κόι!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν!!! Να γίνουν μεγάλα σαν κόι!!!

 

:) :) Σε ευχαριστώ πολύ !!! Σήμερα για να τα δώ τάμα έκανα ... τόσο τεράστια που είναι πρέπει να τα ταϊσω για να τα δώ ;) 4 εκατοστά με το ζόρι ...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ωραια δουλεια εχετε κανει. Συγχαρητηρια. Πρεπει να ειναι ονειρο να αραζεις στη βεραντα και να χαζευεις τα αγαπημενα σου ψαρακια. Εχετε φτιαξει εναν μικρο παραδεισο.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:) :) Σε ευχαριστώ πολύ !!! Σήμερα για να τα δώ τάμα έκανα ... τόσο τεράστια που είναι πρέπει να τα ταϊσω για να τα δώ ;) 4 εκατοστά με το ζόρι ...

 

.... χαχαχαχα..... Σε κάνα δυο μήνες θα είναι διπλάσια!!!! Μην τη γεμίσεις με ψαράκια γιατί αν έχεις πετύχεις αρσενικό και θηλυκό δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις μετά. Ούτε κουνελόψαρα να ήταν!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ωραια δουλεια εχετε κανει. Συγχαρητηρια. Πρεπει να ειναι ονειρο να αραζεις στη βεραντα και να χαζευεις τα αγαπημενα σου ψαρακια. Εχετε φτιαξει εναν μικρο παραδεισο.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια , δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά για εμας :)

Link to comment
Share on other sites

.... χαχαχαχα..... Σε κάνα δυο μήνες θα είναι διπλάσια!!!! Μην τη γεμίσεις με ψαράκια γιατί αν έχεις πετύχεις αρσενικό και θηλυκό δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις μετά. Ούτε κουνελόψαρα να ήταν!!

 

Καλησπέρα Μαίρη :) Λές ναμεγαλώσουν τόσο γρήγορα ??? Δεν θα πάρω άλλα γιατι περιμένω να μου φέρουν και 3 που δεν τα θέλουν πια... Μαίρη πήρα αρσενικό και θηλυκό την έβαψα εεεεεεεεε :wacko: ???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και την έβαψες με 2500 λίτρα!!! Τι να πουν οι υπόλοιποι με τα ενυδρεία και τις λιμνούλες των 250 - 300 λίτρων ...... Δες το θετικά. Θα γίνεις και ψαρομάνα!!!

Από ότι έχω διαβάσει γεννάνε εύκολα αλλά δεν επιζούν και όλα. Πάντως όλο και κάποιο θα μεγαλώσει. Οπότε γιατί να χαλάσεις τα λεφτά σου? Άσε που κάποιος θα κάνει το κλασικό λάθος με τα χρυσόψαρα στη γυάλα και θα βρεθεί στο δρόμο σου..... 

Νομίζω ότι τώρα που είναι στην ανάπτυξη και λόγω του μεγάλου χώρου θα πάρουν μπόι γρήγορα (γυμνάζονται και δυναμώνουν) αλλά είπαμε δεν θα γίνουν 30εκ τον άλλο μήνα!

:usd:  :usd:

Έγινε επεξεργασία - mary74
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με κάνανε ψαρομάνα τα άλλα και δεν το ήξερα ........ μέχρι που μια μέρα εμφανίστηκε το μικρό και λέω όπα όπα αυτο δεν είναι δικό μου..... χαχαχαχαχα

τελικα δικό μου ήταν :)

Σήμερα τα έπιασα στα πράσα που λένε :)

1_zpsack1qkyx.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!!! Να σου ζήσει !!

:bigemo_harabe_net-143:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:) :) Σε ευχαριστώ πολύ !!! Σήμερα για να τα δώ τάμα έκανα ... τόσο τεράστια που είναι πρέπει να τα ταϊσω για να τα δώ ;) 4 εκατοστά με το ζόρι ...

 

Να έρθω να στα ταισω εγω να στα κάνω γομαρια, πιο μεγάλα και απο τα ΚΟΙ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...