Jump to content

Αμερικάνικες Κιχλίδες παρουσίαση


Μήτσος

Recommended Posts

Χαχαχχαχαχαχαχχαχα είσαι απίστευτος ......
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σιγουρα το ενυδρειο ειναι 450 λιτρα; πιο μεγαλο φαινεται.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σιγουρα το ενυδρειο ειναι 450 λιτρα; πιο μεγαλο φαινεται.

Send from the heart of the Amazonas

Η αλήθεια είναι ότι με το νέο setup δείχνει μεγαλύτερο αλλά δυστυχώς τόσο είναι ...Ρε Θοδωρή για τους κορμούς που ανέφερες εχεις δει πουθενά ??? Και κάτι άλλο τώρα που δεν έχουν φωλιές έχω λιγότερο κηνύγι σαν να έχουν χάσει την εδαφηκότητα τους ,,, Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και ισχυει. Αν δεν εχουν κατι να υπερασπιστουν σταματανε και να τσκωνονται... Θεωρητικα παντα γιατι κατι τυποι σαν το τερορ και το τζαγκουαρ δεν θελουν και ιδιαιτερη αφορμη!

Κορμους εχω πολυ καιρο να δω σε πετ. Εχω καταληξει οτι η μονη λυση ειναι η φυση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και ισχυει. Αν δεν εχουν κατι να υπερασπιστουν σταματανε και να τσκωνονται... Θεωρητικα παντα γιατι κατι τυποι σαν το τερορ και το τζαγκουαρ δεν θελουν και ιδιαιτερη αφορμη!

Κορμους εχω πολυ καιρο να δω σε πετ. Εχω καταληξει οτι η μονη λυση ειναι η φυση!

Κι εγω ψαχνω και δεν εχουν τίποτα.....α

Προσωπικά δεν ρισκάρω να βάλω κάτι αυτήν φύση εφόσον δεν γνωρίζω τιποτα απο ξύλα δέντρα κλπ άρα μένουμε στο ψάξιμο η πειραματιζομαι με κανά συνδυασμό ρίζα με μη ασβεστολιθικές πέτρες , αν και αμφιβάλω πολυ για το αποτέλεσμα ....

Link to comment
Share on other sites

Με φάγατε !!! Φτιάξε κρυψωωωωωώνες ,,,,, Να τα αποτελέσματα ... Έτοιμος να το σπάσω είμαι ... Δεν μου αρέσει καθολου

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Κράχτε ελεύθερα ....

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου θύμησε έντονα αφρικάνικο στήσιμο που αντί για πέτρες έχει ρίζες , αλλά μου αρέσει, έχει ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Να πω.................. καθολου φαντασια!?!?!?!?!?! παντως παλι εχει μια αγριαδα!!!!

 

αν καποια συνδιαζονται να μπει ενα πανω ενα κατω να δημιουργησουν ενα κορμο δεντρου???? εεεε????

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κουτσουρο ρε μητσαρα!!

Μηπως βαζοντας το ενα πανω απο το αλλο οπως ειπε ο ηρακλης και γεμιζοντας μονο τις γωνιες να ειναι καλυτερα...

Εχουν στερεψει και τα πετ!!

Ειναι δυνατον να μην υπαρχουν ριζες της προκοπης.;;..

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Εχω λιώσει παπούτσια και λάστιχα....

Ασε το κορυφαίο που ακουσα 25,26,27 ευρω το κιλο...

Εντάξει ειπαμε να κάνουμε ενα χόμπι και να το κάνουμε καλα αλλα αυτο ειναι αίσχος... πολυ νευριάζω γιατι ειμαι σίγουρος οτι και με 10 ευρώ το κιλο παλι θα κερδιζαν ολοι αρκετα απο τον ξυλοκοπο και τον μεσάζοντα μεχρι και το κατάστημα.... αααα θα παρω τα βουνά.... κατι παρόμοιο παιζει με πετρες, χακικι και αμμο... απλα εκει βρίσκεις διέξοδο... που θα παει... θα βρούμε και για τα ξύλα - ρίζες....

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχουν ξεφυγει!!!

Τις δικες μου που ειναι ριζαρες τις ειχα παρει πριν καμποσα χρονια απο πετ σιτυ με 6 ευρω το κιλο και τοτε φαντασου μου φανηκαν ακριβες αν και τοτε ακουγα κατι τιμες του στιλ 10-25 ευρω το κιλο!!

Φιλαρακι που εστησε πριν μερικους μηνες τις πηρε στην ιδια τιμη (6-7 ευρω το κιλο)αλλα silver wood..

Εμενα μου αρεσουν οι red wood ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας και πιο "στοιβαρες" αλλα δεν τις βλεπω πια στα πετ σιτυ...

Τα μομπανακια που εχει γεμισει η αγορα τα θεωρω σχεδον ακαταληλλα για ενυδρεια..

Απορω παντως τα πετ σιτυ δεν εχουν ριζες και αν εχουν που εχουν φτασει η τιμες τους;;

Θα ριξω μια ματια αυριο!!!

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Θα παω μια Γλυφάδα στο μεγαλο που κανουν και ανακαίνιση αυτες τις μερες να δω... αλλα παίζει να ακουσω κι αλλο πιστολι καο στο τέλος θα μπω με πιστολι κι εγω να παρω ξύλα....!!! Χαχαχαχαχααα

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, εχασα την μπαλα! Ποιανου το θεμα ειναι αυτο; ρε Σωτηρη, τι δουλεια εχουν τα ψαρια σου στο θεμα του Δημητρη;

Εσεις που ψαχνετε ριζες, Πειραια και περιξ ηρθατε καθολου;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, εχασα την μπαλα! Ποιανου το θεμα ειναι αυτο; ρε Σωτηρη, τι δουλεια εχουν τα ψαρια σου στο θεμα του Δημητρη;

Εσεις που ψαχνετε ριζες, Πειραια και περιξ ηρθατε καθολου;

Send from the heart of the Amazonas

Εμ στον Πειραιά επαθα το σοκ που ειχα και έκπτωση απο 26 σε 23 ευρω το κιλό το ξύλο... σε ενα γνωστό μαγαζί.... δεν ξερω αν πρεπεινα αναφέρω το όνομα του....

Αν εχεις κατι συγκεκριμένο στο μυαλο σου πμ σε παρακαλώ

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Ρε μου το ξεσκίσατε το θέμα ......χαχαχαχχαχαχαχαχα

Πλάκα κάνω παιδιά . Είχα πάει μια βόλτα κ με το που γύρισα είδα ολα τα ψάρια με ανοιχτό το στόμα κ να ανασαίνουν καπως αργά .... Πήρα τηλ τον γιατρό ( σπίθα ) , μετράω ph 7,2 πριν κράταγε 7,8-8... Τραβάω μια καλή αλλαγή για καλό κ για κακό ρίχνω κ ένα νέο στήσιμο βάζω κ αεροαντλια κ βλέπουμε ......

Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελε, τι 8 ph; τι εχεις θαλασσινα; αστα ρε συ, δεν παθαινουν τιποτα.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν στην παρουσιαση του ενυδρειου σου ζητησα καμμια φωτο παραπανω...

Αλλα αμα ειναι ευκολο θα ηθελα μια φωτο με το γκανι στο ενα χερι και τις ριζες στο αλλο!!!

Αν ειναι δυσκολο πες μου που και ποτε να τραβηξω εγω την αναμνηστικη!!

χαχαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Θοδωρή με τις ασβεστολιθικές 7,8 - 8 μου έβγαζε με υγρά tropic marine

Πάρτε κ 2 φωτό πριν κλείσουν τα φώτα

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε κανα δυο μερες λεω αν δεν βρω τίποτα εκει θα ριξει η μοίρα....

Μην μασας ειναι ετσι τα ψαρακια γιατι τους έλειψες.... μηπως ανακατεψες πολυτο βυθό????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Ηρακλή μάλλον έλλειψη οξυγώνου ... Δεν είχα καλή αναταραξη στην επιφάνεια απο τα spray bars ....

Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελε, τι 8 ph; τι εχεις θαλασσινα; αστα ρε συ, δεν παθαινουν τιποτα.

Send from the heart of the Amazonas

Επεσε αποτομα...

Εβγαλε ασβεστολιθικες...

Γεμισε μομπανακια..

Μην σου πω οτι μπορει να εχει ανεβασει και λιγο αμμωνια μετα απο την αλλαγη...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα ξυλα την κανανε. Για αμμωνια δεν ξερω αλλα σιγουρα θα πρεπει να ελεγχει τις τιμες του ph μην πεσουν κι αλλο. Ακου 8!

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...