Jump to content

Τι ψαρακια να του πω;


Recommended Posts

Καταρχην καλησπερα...ο νονος μου πηρε προσφατα ενα ενυδρειο κοντα στα 170λτ και του ψωφισαν τα ψαρακια που ειχε...του ειπα να βγαλει τα πλαστικα να βαλει αληθινα φυτα και μια ριζα αλλα δεν με ακουει...θελει να βαλει δισκους και του λεω οχι σε αυτα τα λιτρα αλλα παλι δεν με ακουει...του ειπα να βαλει 2-3χαρεμια γκαπυ και μερικες red cherry...του φανηκε καλη ιδεα για τις γαριδες ομως οχι για τα γκαπυ...θελω να μου πειτε τι μπορει να βαλει...ακουω γνωμες...παντως οτι χρειαστει το περνεο γιατι εχει λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Aν έχει λεφτά πες του να πάρει ενα ενυδρείο 500άρι και να κάνει το όνειρό του με τους Δίσκους πραγματικότητα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται αν θα επεξεργάζεται το νερό του ή όχι. Αν βάζει νερό απο τη βρύση παει σε ζωοτόκα ή Αφρικανικές κιχλίδες. Τι σκοπεύει να κάνει με το νερό;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να του γνωρίσεις το Aquazone .

Να μπεί να διαβάσει και να αποφασίσει μόνος του .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και να φυγει απο την λογικη του οτι χρειαζομαι το περνω γιατι εχω λεφτα...μιλαμε για ζωντανα...δεν γινεται να τα συντηρησει σωστα αν δεν εχει υποτυπωδης γνωσεις και αν δεν αγαπησει το χομπι...κανεις πολυ καλα που τον κοντρολαρεις και τον βοηθας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...