Jump to content

Sos τραχιφίλια


Recommended Posts

Καλημερα εχω το κοραλι αυτο εδω και 5 μερες απο χθες εβγαζε στης ακρες κατι σαν νηματα την αποπαρασιτοσα αλα τωρα εχει ποιο πολλα ξερη παποιος κατι γιαυτο...

post-58132-0-57230400-1444045420_thumb.jpg

post-58132-0-36798100-1444045512_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει στης ακρες ειναι αν μωρει καποιος να το διακρινει.στο κεντρο ειναι τροφη..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σαν σάλιο- βλέννα παράγεται απο το ίδιο το κοράλλι σε καταστάσεις στρες και άμυνας.  Έχε φρέσκο άνθρακα μέσα για να μαζεύει τις τοξίνες.  

 

Τι τροφή είναι αυτή?  

 

Θα πρότεινα να την ταίσεις γαριδούλα -καλαμάρι-ψαράκι (οτι απο τα 3 επιθυμείς) ψιλοκομμένο σε μέγεθος που να χωράει στο στόμα της, και να την επιβλέπεις να μην της το αρπάξει κανένα ψάρι-καβούρι.

Έγινε επεξεργασία - submarine1981
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, λιγες περισσοτερες πληροφοριες θα βοηθουσαν πολυ, τι φωτισμο εχεις; Με τι την αποπαρασιτοσες; Γιατι την αποπαρασιτοσες; Ειδες καποιο παρασιτο πανω; Το λεω γιατι ενω μπορει το κοραλλι να ειχε στρεσαριστει για αλλο λογο, εσυ να το στρεσαρες ακομα περισσοτερο. Επισης στην κατασταση που ειναι δεν νομιζω να θελει να φαει. Νομιζω εχει αρχισει να φαινεται ο σκελετος. Μην πανικοβαλεσαι παντως μπορει να μην φταις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησε την εκει που την ειχες,  Μην την ταίσεις ακομα, περίμενε μερικές μερες μηπως συνέλθει.

 

Το βλέπω δύσκολο να συνέλθει αλλα ποτε δεν ξέρεις.

 

Γιατι την αποπαρασίτωσες;

 

Link to comment
Share on other sites

την αποπαρασητωσα για να αποκλείσω το γεγονός ότι θα την ενόχλησε κάτι από το υπόστρωμα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυσκολο να σωθει και αν σωθει θα ειναι το μισο.Το ονομα της Νικο ειναι trachyfilia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βαλτην καπου που να μην την χτυπαει εντονη ροη,λιγακι μονο! Και εγω θα ξεκιναγα μερα παρα μερα ταισμα target!εαν κ εφοσον τρωει.. τι νιτρικα εχεις μεσα φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...