Jump to content

Χαιρετώ όλη την παρέα


Paolito

Recommended Posts

 Oνομάζομαι  Παύλος και είμαι μπαμπάς μια μικρής  που χωρίς να με ρωτήσει πήγε με την μαμά της  και αγόρασαν έναν… «Μονομάχο» .   Ήταν  η ενδιάμεση  “λύση” από το να έπαιρνε σκυλάκι.  Τι το θέλετε όμως καλοί μου φίλοι!  Και αυτό το φορτώθηκα εγώ. Πληρώνω κάποιες αμαρτίες.

 

Πάμε στο δια ταύτα!  Εγώ λοιπόν είμαι πολύ ψυχοπονιάρης με τα φουκαριάρικα τα ζωντανά  και ως εκ τούτου όταν  είδα το δύσμοιρο να μπαίνει στο σπίτι σε μια γυάλα  5 λίτρων με φούξια χαλικάκι!!!  Φρικάρισα. Παναγία μου! Τι είναι τούτο!?  λέω :bigemo_harabe_net-58: . Η απάντηση ήταν… μα καλά καλέ μπαμπά, πως κάνεις έτσι, το χαλικάκι ταιριάζει με τα χρώματά του.

 

Αφού  έφαγα το πρώτο σοκ :crazyyyy: και γλύτωσα το εγκεφαλικό, κάθισα κάτω να δω πως μπορώ να το σώσω  από την στιλιστική διάθεση της μικρής μου  (είπαμε είμαι ψυχοπονιάρης)  Στάθηκε τυχερούλης ο “minimus  gladiator”.

Την επομένη το πρωί νωρίς νωρίς  πήγα σε κοντινό Pet Shop και προμηθεύτηκα τι άλλο!  ένα ενυδρείο, μάρκας HAILEA F30. Από εκεί αρχίζουν τα όμορφααα! Να κάτι θερμάστρες, να κάτι τροφές, να κάτι  καλλυντικά νερού –προσώπου, Ph, θερμόμετρα , φυτά, βάλεε. .βάλεε. Μόνο αυτοκίνητο δεν του πήρα.

 

Η επομένη κίνηση ήταν να βρω  πληροφορίες και να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου. Έτσι βρήκα αυτό το όμορφο forum και μπήκα. Ας προσέχατε :D . Πριν μια 10ετια ασχολήθηκα αρκετά, είχα ένα ενυδρείο 100Lit με διάφορες ομορφιές μέσα του. Δυστυχώς ο χρόνος μου ήταν περιορισμένος και τα παράτησα.

Απ’ ότι φαίνεται όμως με… κινηγάει. Εύχομαι μέσα από τις εμπειρίες που θα μοιραστούμε, όλοι να έχουμε ένα όφελος  για τα ψαράκια μας.

 

Φιλικά!

Paolito 

 

P1060154_zpsfvy1u0vz.jpg

 

P1060153_zpsug2xvapl.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες λοιπόν .

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ μας.

Καλα εκανες και του πηρες ενυδρειο,μπραβο!

Ανοιξε ενα νεο θεμα στα λαβυρινθοψαρα να συζητησουμε εκει οτι απορια εχεις,αυτη εδω η κατηγορια ειναι για καλοσορισμα και κλειδωνει το θεμα μετα απο μερικες μερες,βλεπω και το πρωτο λαθακι που εχεις κανει αλλα διορθωνεται ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες :bigemo_harabe_net-193: !

 

Να χαίρεσαι την κόρη σου!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα με κανες και γελασα. Να σαι καλα και καλως ηρθες.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Ό,τι χρειαστείς θα το βρεις εδώ στο φόρουμ, θα σε βοηθήσουν και τα παιδιά

Το ψαράκι σας πανέμορφο ☺

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλή συνέχεια με το ενυδρείο.  :thumbsu:

Υ.Γ. Αυτό το ηλεκτρονικό θερμόμετρο το έχεις βάλει μέσα στο νερό? Γιατί έχω και εγώ ένα και δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να το βάλω... ^_^  

Έγινε επεξεργασία - oscar123
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Παύλο.

 

Η κόρη σου ήξερε τι ήταν σωστό. :D

 

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε καλοσρισω και εγω ενα σου λεω:


Το μονομαχο και τα ματια σου...

Οτι ζεις τα περασα πριν 2 χρονια. Μου εφερε η κορη μου το μονομαχο στο ποτηρακι και τον εβαλε σε ενα βαζο με ροζ χαλικι.
Θυμοταν απο παλια το 300λιτρο που ειχα και βρεθηκα ξανα, σαν κι εσενα, με φυτεμενο νανοενυδρειο. 
Ελα ομως που καποια στιγμη, μετα απο 1,5 χρονο ο μονομαχος μας αφησε.
Ησυχασα, ειπα μεσα μου. Αμ δεν...
-Τωρα θελω κλοουν, μου λεει το κωλοπαιδο. (μας κατεστρεψε αυτη η ταινια με το Nemo)
Τι να κανω, στα γεραματα εμπλεξα με τα αλατια.
Για αυτο σου λεω «Το μονομαχο και τα ματια σου...»
ΥΓ. Ασχετα με τη πλακα, τις δυσκολες μερες που περναμε με τα χιλια δυο προβληματα, το ενυδρειο ειναι μοναδικες ανασες ηρεμιας και ευχαριστης απασχολησης που σου ανταποδιδει τη φροντιδα που θα τους δωσεις με ατελιωτες ωρες χαλαρωσης.
Ναστε καλα να το χαρειτε.
 
 
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολους για το θερμό σας καλωσόρισμα :bigemo_harabe_net-100:  

 

Υ.Γ. oscar123 

Το θερμόμετρο αυτό είναι της πλάκας, από τα Lidl. Ότι θέλει δείχνει. Αν έχεις το ίδιο μην το εμπιστεύεσαι. :thumbdown:

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - Paolito
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε ευχαριστώ πολύ, γιατί ήμουν έτοιμος να το βάλω (παίζει να μην είναι αδιάβροχο)  :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...