Jump to content

Skimmer tunze 9004 ερωτηση..!


dimitris76

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω αυτους που εχουν το συγκεκριμενο σκιμμερ ποσα εκατοστα εξεχει πανω απο την σταθμη του νερου. Ρωταω για να δω αν θα κλεινει το καπακι του ενυδρειου σε περιπτωση που καταληξω σε αυτο! 

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

2cm περιπου για driy skiming. Πιστευω οτι σου κανει.

 

Μονο τοσο λιγο εξεχει απο το νερο??? Εισαι σιγουρος-το εχεις δει η μετρησει???

Αν ειναι ετσι σιγουρα μου κανει (και μου περισευει!!!)!!!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεσω να το καταλαβω καλυτερα μπορεις να μου πεις απο την επιφανεια του νερου εως το πανω μερος (τελειωμα) του σκιμμερ ποσα εκατοστα ειναι?

 

Σε ευχαριστω πολυ και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Επιφανεια νερου μεχρι καπακι σκημερ 6,5cm

Υπολογιζω οτι εχω ενα περιθωριο περιπου 6 εκατοστα (για αισθητικους λογους δεν θελω να πεσει πιο κατο η σταθμη)...Θα παιξει λες???

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιζω οτι εχω ενα περιθωριο περιπου 6 εκατοστα (για αισθητικους λογους δεν θελω να πεσει πιο κατο η σταθμη)...Θα παιξει λες???

 

Οντως 6,5-7cm ειναι, αν εχει καπακι το ενυδρειο πιστευω δεν θα φαινεται ασχημα, θα καλυπτει το υψος του νερου η μπροστινη φασα του καπακιου

Αν ηταν rimlles θα φαινοταν ασχημα η χαμηλη σταθμη

 

Και κατι σημαντικο: επειδη τραβαει απο πανω πρεπει η σταθμη του νερου να μη κατεβει πολυ, χρειαζεσαι οπωσδηποτε αναπληρωση(αν δεν εχεις)

 

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
Link to comment
Share on other sites

Την φασα την μετραω περιπου 7cm oποτε ειναι οριακα για να κατεβει το νερο κατω απο αυτη, 

Μιας και απ οτι καταλαβαινω το εχεις δουλεψει Βασιλη, τι λεει το μηχανημα? Ειναι αποδοτικο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εχω τωρα και ειναι φοβερο σκιμμερ, βεβαια light reef κατασταση και οριακο για τα λιτρα μου

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα! Εχω ακουσει καλα σχολια γενικα!

Απο αναπληρωση ποια εχεις? Εγω εχω μια DIY που δεν την πολυεμπιστευομαι και λεω μηπως δω για καμια ετοιμη (η καμια δοκιμασμενη και σιγουρη DIY)...

 

Link to comment
Share on other sites

Αναπληρωση κι εγω diy εχω, αλλα πηρα φλοτερακι και αντλια απο water waves

 

H αναπληρωση της water waves ειναι πολυ καλη κ δοκιμασμενη

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα καταφυγω σε αυτο το σκιμερ κατι πρεπει να κανω και με την αναπληρωση,..

Σε ευχαριστω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...