Jump to content

Η μικρη μου ζουγκλα-Photo update.


Antonis K

Recommended Posts

Το ενυδρειο εκλεισε ενα χρονο που τρεχει.Αρχικη παρουσιαση εδω: http://www.aquazone.gr/forums/topic/100939-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%86%CF%85%CF%84%CE%B5%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-60-%CE%BB%CF%84/  Περασε απο διαφορες φασεις κ το καλοκαιρι ειχα κ απωλειες στα κοκκινα φυτα. Χαλασαν ολα με 28 κ κατι βαθμους. Τωρα η hydrophila difformis εχει κατακλεισει ολο το χωρο. Μαλλον θα παει για κουρεμα αυτη τη βδομαδα μπας κ ξαναφανει το hardscape. Aκουω γνωμες.

Μια ερωτηση μονο. Εκανα μετρηση στα νιτρικα και εχω πολυ λιγα 5ppm  με το ζορι.. (μαλλον απο τη hydrophila) Να ταιζω παραπανω η να αυξησω το χρονο μεταξυ αλλαγων νερου?

post-61071-0-58585000-1446925374_thumb.jpg

post-61071-0-07807300-1446925409_thumb.jpg

post-61071-0-42526600-1446926367_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Antonis K
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα 0 νιτρικά δούλεψα της seachem το nitrogen και σε μια εβδομάδα το πήγα 10 ppm και το κοντρολάρω εκεί τώρα και να φανταστείς είχα μέσα αρκετά φυτά όπου ρουφάνε πολύ νιτρικά!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ηρθε η ωρα για κλαδεμα αν και προσωπικα μου αρεσει σαν εικονα.

Με τι τραβας;

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ηρθε η ωρα για κλαδεμα αν και προσωπικα μου αρεσει σαν εικονα.

Με τι τραβας;

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγουρα θα το φαει το κουρεματακι του. Λιγο να φανουν οι πετρες κ η ριζα στη μεση. Οι φωτο ειναι με Canon 550 κ 50αρι φακο.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα το φαει το κουρεματακι του. Λιγο να φανουν οι πετρες κ η ριζα στη μεση. Οι φωτο ειναι με Canon 550 κ 50αρι φακο.

Λογικα έχεις πειράξει και λίγο HDR έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...