Jump to content

Φιλτρο... θα δουλέψει???


Irakles

Recommended Posts

Εχω ενα μεγαλο sun sun 2000 lt κυκλοφορια...

Και θελω να ρωτήσω αν χαλάσει η κεφαλη και δεν βρισκω ανταλακτικο... υπαρχει καποιος κυκλοφορητής μεγαλος 2000lt και ανω ωστε να μπορω να τον βαλω εξωτερικα στην εξοδο του φιλτρου (σωλήνα) ωστε να δουλεύει σωστα το φιλτρο??

Να χρησιμοποιώ δηλαδή το φιλτρο σαν βαρελι για το βιολογικό και να εχω κυκλοφορια με εξωτερικο κυκλοφορητη οπως ειναι περιπου τα aquel minikani....

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα δουλέψει. Έτσι λειτουργούν τα Eheim 2250 & 2260 ;Θα πρέπει ο κυκλοφορητής να μπορεί να δουλέψει έξω από το νερό.

Νομίζω όμως πως το κόστος ενός τέτοιου κυκλοφορητή θα ξεπεράσει κατά πολύ την αξία ενός καινούργιου φίλτρου (για το συγκεκριμένο φίλτρο μιλάω)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα δουλέψει. Έτσι λειτουργούν τα Eheim 2250 & 2260 ;Θα πρέπει ο κυκλοφορητής να μπορεί να δουλέψει έξω από το νερό.

Νομίζω όμως πως το κόστος ενός τέτοιου κυκλοφορητή θα ξεπεράσει κατά πολύ την αξία ενός καινούργιου φίλτρου (για το συγκεκριμένο φίλτρο μιλάω)

Ετσι οπως τα λεει..Εχειμ 2250-60..Στην ουσια ενας κουβας με εξωτερικη αντλια..φιλτρα αθανατα..

post-49400-0-60543400-1447948297_thumb.jpgpost-49400-0-36599700-1447948414_thumb.jpgpost-49400-0-60057800-1447948496_thumb.jpgpost-49400-0-87219800-1447948544_thumb.jpg

Αλλα αυτη την εποχη μια αντλια εχει το ιδιο κοστος με το να τα αγορασεις μεταχειρισμενα(αν τα βρεις)..

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά μπορείς να πάρεις τον κυκλοφοριτή του minikani της Αquael, και να τον κουμπώσεις πάνω.

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Ή απλά μπορείς να πάρεις τον κυκλοφοριτή του minikani της Αquael, και να τον κουμπώσεις πάνω.

Μιλάει για κυκλοφορία 2000 l/h και πάνω. Το minikani έχει 350 l/h αν θυμάμαι καλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ρε παιδια δεν φοβοσαστε τον κινεζο μην σας αδειασει ολο το ενυδριο; Ποτε δεν θα εβαζα κινεζο κατω, απο φοβο να μην μου κανει διαρροη...

Για εμενα βρες μεταχειρισμενο και ας ειναι και λιγοτερα λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για κυκλοφορία 2000 l/h και πάνω. Το minikani έχει 350 l/h αν θυμάμαι καλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Off topic

 

H AquaEl βγάζει το MiniKani σε 2 εκδόσεις, Το MiniKani 80 και το MiniKani 120 που σωστά έχουν κυκλοφοριτή 300l/h και 350l/h αντίστοιχα.

 

Βγάζει όμως και τα MultiKani 800 / MidiKani 800 / ASAP 800 που έχουν κυκλοφοριτή 800l/h

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μεγαλο sun sun 2000 lt κυκλοφορια...

Και θελω να ρωτήσω αν χαλάσει η κεφαλη και δεν βρισκω ανταλακτικο... υπαρχει καποιος κυκλοφορητής μεγαλος 2000lt και ανω ωστε να μπορω να τον βαλω εξωτερικα στην εξοδο του φιλτρου (σωλήνα) ωστε να δουλεύει σωστα το φιλτρο??

Να χρησιμοποιώ δηλαδή το φιλτρο σαν βαρελι για το βιολογικό και να εχω κυκλοφορια με εξωτερικο κυκλοφορητη οπως ειναι περιπου τα aquel minikani....

:bigemo_harabe_net-117:  :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...